Pajūrio naujienos
Help
2021 Birželis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną30°C debesuotumas 1 %
Naktį19°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar jus bedomina viešos rajono valdžios rietenos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Investicinis auksas – būdas apsaugoti savo pinigus

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2021-04-27
Petras Zykas įsitikinęs, kad investuoti – vadinasi, apsaugoti savo pinigus nuo nuvertėjimo.

Kompanijos Global SUCCES Management konsultantas-vadybininkas Petras Zykas, atstovaujantis elektroninei prekybos platformai GIG-OS, kuri ir yra viena kompanijos sudėtinių dalių, įsitikinęs: mūsų žmonėms jau laikas keisti mąstymą ir ieškoti būdų, kaip apsaugoti savo pinigus nuo nuvertėjimo. Vienas tokių būdų – įsigyti investicinio aukso arba vertybinių popierių.

„Elektroninės prekybos platforma sieja klientus-pardavėjus, prekiaujančius investiciniu auksu“, – P. Zykas paaiškino, kad žmogus, tarkim, nusprendęs įsigyti 100 g investicinio aukso, tai gali padaryti neiškart, o pirkdamas po 5 ar 10 gramų.

Kompanija, anot konsultanto-vadybininko, dirba visame pasaulyje, klientų turi visuose penkiuose kontinentuose. „Aš pats į šią veiklą įsitraukiau nuo 2013 metų, ir tai man davė galimybę pačiam užsidirbti investicinio aukso, nes už veiklą buvo mokama ne pinigais, o auksu“, – kalbėjo P. Zykas, paaiškinęs, kad nuo 2010 m. veikianti kompanija sparčiai plėtėsi ir jau nuo 2016 m. pati pradėjo gaminti investicinio aukso luitelius su savo logotipu GIG-OS – prieš tai ji perpardavinėjo kitų kompanijų aukso luitelius.

Lietuvoje kompanijos Global SUCCES Management veikla yra pakankamai aukšto lygio – anot P. Zyko, Lietuvos piliečiai užima vieną pirmaujančių vietų tarp investuotojų, kompanijos veikloje dalyvauja 3 kategorijos žmonių – kompanijos klientai, verslo partneriai, investuotojai. Prieš kelerius metus, 2017-aisiais, kompanija išleido ir vertybinius popierius ECN.

Paklaustas apie įmonės patikimumą, P. Zykas nė neleido suabejoti: kompanijos, prekiaujančios auksu, yra labai griežtai įspraustos į įstatymų rėmus, jų veikla yra licencijuota, o 50 proc. išleidžiamų vertybinių popierių yra dengiami auksu.

„Kretingos rajone veiksmingai dirba vadybininkės Rasos Klimašauskienės vadovaujama grupė, kurios nariai aktyviai perka vertybinius popierius, investicinį auksą“, – P. Zykas įsitikinęs, kad žmonės, užuot laikę pinigus bankuose ar namuose, investuodami į kompanijos vertybinius popierius, auksą, apsaugo savo santaupas nuo nuvertėjimo. Jis tęsė mintį: „Vertybinius popierius būtų galima prilyginti ilgalaikiams indėliams, juolab kad žmogus be jokio tarpininko, tai yra brokerio, gali valdyti savo investicijas, be to, vertybinius popierius, naudojantis informacinėmis technologijomis, galima parduoti per sekundes, auksas taip pat parduodamas gana greitai, ko nepasakysi, tarkim, apie nekilnojamąjį turtą – investuodami į jį mes nė vienas nežinome, kokia krizė ištiks, jo neparduosi kada užsimanęs.“

Kitas investicijų į vertybinius popierius ir auksą pranašumas – kad investuoti galima pradedant nuo kelių šimtų eurų, ko nepadarysi pirkdamas nekilnojamąjį turtą.

„Dar vienas labai svarbus dalykas, kalbant apie investavimą, yra tai, kad mūsų žmonės dėl žemo finansinio raštingumo investavimo procesą maišo su akcijų prekyba: kai investuoji, grąžą gauni kas kažkiek laiko, o pirkdamas akcijas – gauni kainų skirtumą, tai yra perki pigiau, parduodi brangiau, ir, jeigu akcijos nuvertėjo, žmogus patiria nuostolį“, – paaiškino P. Zykas.

Jo atstovaujama kompanija 2023-iaisiais ketina pradėti dalyvauti fondų biržoje ir taip padidinti savo vertę, kurios aktyviai šiandien sudaro 1 mlrd. 50 mln. Eur.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas