Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Aktyvus laiko leidimas – trenerę Ievą Januškienę žavinti veikla, be kurios ji negali įsivaizduoti savo kasdienybės

Paskelbtas karantinas sustabdė treniruotes, sporto klubų veiklą, o dalis žmonių prarado ir motyvaciją sportuoti. Vieni skundžiasi, kad namų aplinka nesuteikia noro treniruotis, kiti intensyvų sportą keičia pasivaikščiojimais lauke, o treti ir namuose nepraleidžia progos aktyviai leisti laiką bei skatina tai daryti kitus. Kretingoje dirbančios trenerės Ievos Januškienės teigimu, karantinas, darbas iš namų padarė įtaką visiems, tai pakeitė ir jos kasdienį gyvenimą.

Sudėtinga motyvuoti save

Sporto studijos „Step Up“ įkūrėja ir trenerė Ieva Januškienė teigė, kad anksčiau ji vesdavo po aštuonias treniruotes per savaitę, turėjo ir metinį sporto klubo abonementą, kadangi norėjo stipriau ir tikslingiau sportuoti. Sportas moteriai – atsipalaidavimo būdas, aktyvus poilsis ir gražios figūros receptas.

Anksčiau, kai tik turėdavo laisvo laiko, moteris mėgdavo žaisti badmintoną. Pašnekovė atskleidė, kad ji labai norėtų grįžti į badmintono aikštelę. Dar iki gimstant vaikams sportu besidominti moteris kiekvieną savaitgalį praleisdavo badmintono varžybose ir savo amžiaus grupėje pasiekė neblogų rezultatų. I. Januškienė pridūrė, kad jos šeima – badmintono fanai: tėtis Arnoldas Slušnys – treneris, brolis Edgaras – buvęs Lietuvos rinktinės narys, kuris kartu su žmona yra badmintono treneriai, mama ir uošviai taip pat žavisi badmintonu. Ir su vyru ji susipažino badmintono aikštelėje. Deja, visiems per karantiną šio malonumo teko atsisakyti.

„Namie man, kaip ir daugumai, sunku prisiversti sportuoti. Moterims visada yra veiklos namuose: pagaminti pietus, išplauti indus, pažaisti su vaikais. Čia sportas nebetenka to žavesio, tad ir motyvacija mažėja“, – atviravo pašnekovė. Sporto mėgėja džiaugiasi, kad per savaitę turi bent dvi nuotolines treniruotes, kurių metu ir pati sportuoja. Savaitgaliais ji aktyviai pasivaikšto gamtoje, stengiasi kuo daugiau judėti, bet tikino jaučianti sporto trūkumą, kadangi yra pripratusi prie didesnių fizinių krūvių.

Pasiilgo įprasto darbo

Šiuo metu I. Januškienė treniruotes veda socialinio tinklo „Facebook“ uždaroje grupėje. Nuotolines treniruotes pašnekovė organizavo ir per pirmąjį karantiną. Vos tik prasidėjus kitai viruso bangai, sportas vėl buvo perkeltas į virtualią erdvę.

„Labai gaila, kad nematau sportuojančiųjų, negaliu jų pataisyti, jei daro pratimą netinkamai. Su moterimis bendraujame dėl atlikimo technikos, tačiau tai būna po treniruočių iškilę klausimai, tad dėl šios priežasties visą treniruotę pratimas galėjo būti atliktas ne taip, kaip reikėtų“, – kalbėjo trenerė.

Prasidėjus karantinui, sumažėjo ir sportuojančiųjų. Tai, anot I. Januškienės, yra normalu. Vienos sportuojančios moterys trenerei parašė, kad tikrai neprisivers sportuoti nuotoliniu būdu, kitoms iškilo problemų dėl kompiuterio pasidalinimo su šeimos nariais. Buvo ir tokių, kurios nusprendė daugiau judėti lauke, pasivaikščioti, kai kurios išbando kitas treniruotes – jų šiuo metu internetinėje erdvėje yra didelis pasirinkimas.

Pašnekovė atkreipė dėmesį, kad „Step Up“ sporto studijoje treniruotės dažnai vyksta su step platforma, o nuotoliniu būdu to daryti neįmanoma dėl būtino inventoriaus, nes, kad turėtum namuose, jį būtų per brangu įsigyti. Step treniruotės kombinuojamos su viso kūno stiprinimo treniruotėmis, arba kūno dizainu, rato, funkcine ar Tabata principo treniruote, kai pratimai atliekami intervalais, stengiantis atlikti kuo teisingiau ir kuo daugiau kartų vienos serijos metu.

Nuotoliniu būdu trenerė veda tas pačias treniruotes, tačiau vietoj pagrindinės step dalies daromas paprastas klasikinis apšilimas, naudojami aerobikos žingsneliai, vėliau stiprinami viso kūno raumenys. Kad būtų įdomiau ir treniruotės nepabostų, moteris ieško buityje turimo inventoriaus, kurį būtų galima panaudoti – tai rankšluostis, vandens buteliukai, pagalvėlės, šluotos lazda ar 5 litrų vandens butelis.

Jaunimui trūksta fizinio aktyvumo

Šiuo metu I. Januškienės treniruotėse jaunimo nėra. „Iš dalies džiaugiuosi dėl to, nes didelė tikimybė, kad paaugliai netaisyklingai atliks pratimus, jei iki tol nėra sportavę. Jaunimui būtina priežiūra ir tikrai ne nuotoliniu būdu, nors visos sporto studijoje vedamos treniruotės yra jiems tinkamos“, – kalbėjo trenerė, akcentuodama, kad jaunajai kartais trūksta motyvacijos sportuoti.

Anot sporto mėgėjos, tėvai turėtų pasirūpinti vaiko fiziniu aktyvumu, skatinti jį daugiau judėti, kadangi dėl nepakankamo fizinio aktyvumo gali atsirasti viršsvorio problemų, laikysenos sutrikimų, nevystoma širdies ir kraujagyslių sistema, gali nusilpti imunitetas, be to, sportuojantys vaikai labiau pasitiki savimi.

„Per karantiną vaikai mažai juda, daug laiko praleidžia sėdėdami prie kompiuterių, tad labai svarbu, kad tėvai pasirūpintų vaikų judėjimu po pamokų. Valanda intensyvaus krūvio lauke per dieną padės vaikui augti stipresniam ir sveikesniam“, – svarstė pašnekovė.

Sporto studijos savininkė atviravo, kad dvi kūno kultūros pamokos per savaitę yra per mažai. Trenerė dvejus metus dirbo mokykloje ir nusivylė sistema. Pasak jos, mokinių salėje vienos pamokos metu yra per daug, kad galėtų vykti normalus darbas su jais, ir fiziniam aktyvumui jie turi per mažai laiko. Be to, nemaža vaikų dalis simuliuoja ir vengia šių pamokų. Moters manymu, mergaites ir berniukus reikėtų anksčiau atskirti per šias pamokas, galėtų būti ir privalomas sporto ar šokių būrelis po pamokų dar bent 2 kartus per savaitę.

Trenerė tikino, kad asmenims, norintiems pradėti sportuoti, reikėtų pradėti nuo kasdienio judėjimo. Galima kasdien valandą laiko pasivaikščioti, bėgti trumpas distancijas. Kretingoje taip pat yra įrengti stacionarūs lauko treniruokliai.

„Puiku, kai rytais atsiranda ritualas pasimankštinti. Galima atlikti 30 minučių pratimų seriją: atsispaudimus, pritūpimus, preso ir nugaros stiprinimo pratimus, būtinai įtraukti ir tempimo pratimus. Kadangi oras šiltėja, galima valyti dulkes ir nuo dviračių, riedučių. Karantinas taip pat pradėjo švelnėti, tad greitu laiku prasidės ir grupinės treniruotės. Reikia turėti tik noro gerinti savo fizinę formą ir nebijoti kreiptis į specialistus“, – drąsino I. Januškienė.

Sporto prekės internetu - https://www.sportvision.lt

Vita MICKUTĖ

„P. n." akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas