Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Komentarų topas
Vasario 16-osios išvakarėse Kretingos rajono Garbės piliečio regalijos įtektos Edvardui Tadevušui Stalmokui.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Kretingos muziejaus Baltojoje salėje rajono meras Antanas Kalnius Kretingos rajono Garbės piliečio regalijas įteikė Edvardui Tadevušui Stalmokui.

Tautodailininkų klubui „Verpstė“ ir Savivaldybės administracijos Darbėnų seniūnijai pasiūlius Edvardo Tedevušo Stalmoko kandidatūrą, Kretingos rajono Garbės piliečio vardo suteikimo komisija 2020-ųjų rugpjūtį nusprendė tautodailininkui, Senosios Įpilties bendruomenės pirmininkui ir buvusiam ilgamečiam Darbėnų seniūnui suteikti Kretingos rajono Garbės piliečio vardą.

Dabartinis Senosios Įpilties kaimo bendruomenės pirmininkas E. T. Stalmokas Darbėnų seniūnijai vadovavo 1997–2015 m. – jam vadovaujant, Darbėnų seniūnija pelnė Lietuvos bendruomeniškiausios seniūnijos nominaciją.

Piešimu jis domėjosi nuo ankstyvos vaikystės. Pirmieji darbai – tapymas iš nuotraukų, pertapyti patikusių dailininkų paveikslai. Kūrybinio kelio pradžia skaičiuojama nuo 1976-ųjų, o jau 1978 m. tapo Lietuvos tautodailininkų sąjungos nariu.

Nuo 1976-ųjų tautodailininkas surengė per 20 personalinių parodų Kretingoje, Klaipėdoje, Palangoje, Plungėje, Gargžduose, Skuode, Priekulėje (Latvija), nutapė per 500 paveikslų, kurie pasklido ne tik po Lietuvą, bet ir užsienį, papildė muziejų fondų kolekcijas, papuošė įstaigų ir organizacijų interjerus. E. T. Stalmoko molbertinės tapybos kūriniai puošia ne vieną privačią kolekciją Lietuvoje ir už jos ribų.

Vyskupo Motiejaus Valančiaus atminimo medaliu šiemet pagerbtas Pranas Andrijaitis.

Daug jėgų ir kūrybinės išmonės E. T. Satlmokas kartu su žmona Birute įdėjo tvarkydamas ir gražindamas Senosios Įpilties aplinką – bendradarbiaujant su šviesaus atminimo Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos skyriaus Vizualinio dizaino katedros dėstytoju Gyčiu Tiškumi ir Šventosios girininkijos girininku Rimantu Kvikliu, taip pat kretingiškiu architektu Edmundu Giedrimu, buvusioje S. Įpilties alkavietėje iš medžio, metalo ir akmens pastatytos trys skulptūros, įprasminusios senuosius protėvių dievus Perkūną, Saulę ir Žemyną. 2017-aisiais tautodailininkas ištapė Alkos kalno koplyčios, atstatytos Įpilties bendruomenės žmonių, skliautą, 2018-aisiais drožiniais išpuošė sukurtą ąžuolo skulptūrą – Gediminaičių stulpus. 2019-aisiais, minint Žemaitijos ir Vietovardžių metus, Įpilties bendruomenė pristatė savo darbu ir jėgomis sukurtą objektą – pilies sienų fragmentus. Sumanytojas ir vienas įgyvendintojų – tuometinis Senosios Įpilties seniūnaitis E. T. Stalmokas.

2017 m. už reikšmingas personalines parodas, išskirtinę kultūrinę-švietėjišką veiklą E. T. Salmokui paskirta Kretingos rajono kultūros ir meno premija.

Kartu su Kretingos rajono Garbės piliečiu E. T. Stalmoku buvo pagerbtas ir Pranas Andrijaitis – jam meras A. Kalnius įteikė Vyskupo Motiejaus Valančiaus atminimo medalį. Sprendimą šiuo medaliu už krikščioniškosios kultūros ir dvasinių vertybių puoselėjimą bei sklaidą, atsižvelgusi į Kretingos rajono vyskupo Motiejaus Valančiaus draugijos, kuri P. Andrijaičio iniciatyva buvo įkurta 1995 m., teikimą sausio 29-ąją priėmė rajono Savivaldybės taryba.

Kretingos rajono Garbės piliečio vardo suteikimo ir vyskupo Motiejaus Valančiaus atminimo medalio teikimo ceremonija bus transliuojama vasario 16 d. 13 val. Kretingos rajono savivaldybės feisbuko paskyroje.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas