Pajūrio naujienos
Help
2024 Spalis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar lankėtės grafų Tiškevičių koplyčioje senosiose Kretingos kapinėse?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingoje apsilankė Lietuvos šaškių federacijos prezidentas Ramūnas Karbauskis, kuris prie šaškių lentos sėdo su mūsų rajono vaikais. Toks turnyras mūsų rajone įvyko pirmą kartą.

Lietuvos šaškių federacijos prezidentas Ramūnas Karbauskis įsitikinęs, kad žaidimas šaškėmis skatina bendravimą tarp šeimos narių, draugų ir tai puiki prevencinė priemonė.

Eidamas nuo lentos prie lentos Lietuvos šaškių federacijos prezidentas Simultaną žaidė su 17 rajono moksleivių ir trim suaugusiaisiais.

Jurgio Pabrėžos gimnazijos dešimtokas Nerijus Gliaubaras nugalėjo R.Karbauskį, o Salantų gimnazijos septintokai Eglė Bertašiutė ir Andrius Bėrontas varžybas baigė lygiosiomis. Pergale džiaugėsi ir patyręs šaškininkas Romanas Žalgiris. O šaškių veteranu tituluojamas Algimantas Šliageris pasiekė lygiąsias.

Po dvi valandas trukusio turnyro R.Karbauskis apsilankė Darbėnų vidurinėje mokykloje, kur šaškėmis žaidė su dešimčia moksleivių. Lietuvos šaškių federacijos prezidentas šiai mokyklai padovanojo dešimt šaškių lentų.

Anot Kretingos šachmatų-šaškių klubo pirmininko Prano Andrijaičio, tiek organizatoriai, tiek dalyviai renginiu buvo patenkinti.

R. Karbauskis į Kretingą atvyko norėdamas populiarinti šaškių sportą. Jis įsitikinęs, kad visų sporto šakų ateitis – vaikai. Kol kas Lietuvoje šaškėmis daugiausiai žaidžia senyvo amžiaus žmonės.

Anot R.Karbauskio, žaidimas šaškėmis malonus ne tiek dėl sportinio intereso, kiek dėl bendravimo, teigiamų emocijų. Kartu žaisdami partneriai pasikalba, tai stiprina santykius tarp šeimos narių, draugų. Lietuvoje šiuo metu tai yra aktualu, nes tėvams ir seneliams vis sunkiau bendrauti su vaikais, kurie pasinėrė į kompiuterinių žaidimų pasaulį.

Pašnekovas gyrė šaškių sportą ir dėl to, kad jis ugdo mąstymą: ne tik prie šaškių lentos, bet ir gyvenime išmokstama numatyti įvykius į priekį.

R.Karbauskis populiarinti šaškių sportą pradėjo savo mieste, Šiauliuose. Jis už savo lėšas įsigijo ir rajono mokykloms padovanojo 25 tūkst. šaškių lentų. Nors vaikai šaškėmis labai susidomėjo, R.Karbauskiui teko susidurti ir su skeptišku švietimo įstaigų vadovų požiūriu į tokią iniciatyvą.

Dabar Šiaulių rajone kiekvienoje mokykloje yra įsteigtas šaškių būrelis. Anot R.Karbauskio, šaškių lenta – pati pigiausia priemonė organizuoti moksleivių veiklą. Šaškių sportas gali būti ir prevencinė veikla vaikams, ypač tiems, kurie gyvena asocialiose šeimose.

“Jei vaikas pradėjo žaisti šaškėmis, jis jų nemes visą gyvenimą”, - įsitikinęs R.Karbauskis, pats šiuo žaidimu “užsikrėtęs” vaikystėje.

Pernai savo veiklą pradėjo Nacionalinė moksleivių šaškių lyga. Šiuo metu yra apie 500 reitinguotų moksleivių, kurie dalyvauja ne tik respublikinėse, bet ir pasaulinėse varžybose. Žaisti šaškėmis gali ir neįgalūs vaikai. R.Karbauskis minėjo pavyzdį, kai mergaitė, turinti fizinę negalią, Lietuvos moksleivių šaškių lygoje savo amžiaus grupėje tapo šalies čempione.

Europos ir pasaulio sporto turnyruose galima dalyvauti nuo 6 metų. Pasak Lietuvos šaškių federacijos prezidento, šalyje yra gabių vaikų, kurie gali dalyvauti tokio lygio varžybose, nors Lietuvos šaškių federacija neturi tikslo išugdyti profesionalų.

Dovilė SIMAITYTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas