Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Bendruomenė pagerbė Šventosios girininką Rimantą Kviklį

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Mūsų žmonės
  • 2007-05-15

Gegužės 12 dieną Kretingos muziejaus Baltojoje salėje buvo surengta iškilminga popietė pagerbti Kretingos rajono Garbės pilietį, Šventosios girininkijos girininką Rimantą Antaną Kviklį jo 75-mečio jubiliejaus proga.

Rimanto Kviklio duktė Jūratė padėkojo tėvui už laimingą savo vaikystę ir įskiepytą meilę tėvynei, gamtai, žmonėms.

Į popietę pasveikinti jubiliatą ir padėkoti jam už svarų indėlį į rajono ir Lietuvos miškininkystę bei kultūrą atvyko: Seimo narys Virginijus Domarkas, rajono meras Valerijonas Kubilius, Kretingos miškų urėdijos urėdas Antanas Baranauskas, Darbėnų seniūnijos seniūnas Edvardas Stalmokas, architektas ir bendražygis Gytis Tiškus, kiti garbūs rajono žmonės, draugai bei artimieji.

Šventinę popietę vedusi Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė trumpai pristatė jubiliato biografiją: „Sibiro tremtis iš Aukštaitijos kilusį jaunuolį išmokė mylėti tėvynę. Sunkūs išgyvenimai – Urale buvo sušaudytas tėvas, motina Antanina liko su trimis vaikais – grūdino Rimantą ir mokė tikrųjų vertybių. Gamta Rimantą traukė nuo vaikystės: pabaigęs Miškų technikumą, jis mokėsi Žemės ūkio akademijoje Miškininkystės fakultete. Nuo 1959 m. buvo paskirtas dirbti Šventosios girininku. Šias pareigas jis eina iki šiol. R.Kvikliui buvo svarbu ne vien parodyti miškų grožį, bet ir įprasminti jį darbais. Pats mylėdamas mišką, to paties jis mokė ir kitus. Taip atsirado pažintiniai ir pramogų takai Šventosios girininkijoje, poilsio aikštelės. Pajūrio kultūros paveldo puoselėjimas – vienas iš didžiausių R.Kviklio rūpesčių; jo dėka įprasminti pajūrio kaimų pavadinimai. Jis buvo vienas iniciatorių įrengiant Saulės laikrodį senajame dvaro parke. 2004 - 2007 m. R.Kviklys buvo rajono tarybos narys, Kultūros ir sporto komiteto pirmininkas. Aktyviai dalyvaudamas krašto visuomeniniame gyvenime, jis rūpinosi ir turizmo infrastruktūros kūrimu, bibliotekų ir kultūros centro filialų išsaugojimu bei jų materialinės bazės stiprinimu. Jubiliatas iki šiol aktyviai reiškia pilietines pozicijas žiniasklaidoje, viešuose susibūrimuose ir pan.“

Šventinės programos metu dainininkė Giedrė Zeicaitė nustebino svečius, pakviesdama gerbiamą jubiliatą valsui.

Sykiu su Kretingos Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos direktore Aldona Kerpyte R.Kviklys rengia enciklopediją apie Kretingos kraštą.

Už nuopelnus puoselėjant pajūrio kraštovaizdį, kultūrą bei istoriją R.Kviklys buvo apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino medaliu. Jis yra ir Žemės ūkio ministerijos skelbto konkurso „Kaimo spindulys“ nominantas.

Anot V.Kanapkienės, tarytum trys baltos gėlės iš pavasario sodų pasveikinti jubiliatą atvyko muziejaus darbuotojų pakviestos viešnios: aktorė Virginija Kochanskytė, dainininkė Giedrė Zeicaitė bei pianistė Edita Zizaitė. Viešnios eilėmis, muzika bei dainomis sukūrė itin šventišką atmosferą, kurios sujaudintas kaip reta rajono meras V.Kubilius prisipažino nebežinąs nė nuo ko pradėti sveikinimo kalbą. Meras, pavadinęs R.Kviklį rajono didžiavyriu, apibūdino jo - specialisto ir politiko - stipriąsias savybes: gebėjimą suburti komandą, turėti tvirtą savo nuomonę ir gebėjimą diplomatiškai ją ginti, stiprų humoro jausmą ir savikritiką.

Seimo narys V.Domarkas, pabrėžęs, jog neįsivaizduoja Šventosios be R. Kviklio, o R.Kviklio – be Šventosios, už nuopelnus krašto kultūrai, gamtai, žmonėms įteikė Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto padėką.

Tėvą sveikinusi R.Kviklio duktė Jūratė padėkojo už dovanotą laimingą vaikystę: „Iš svečių daug girdėjome apie visuomeninę tėčio veiklą. Tačiau mudu su broliu esame laimingi, kad buvome apgaubti didelės tėvų meilės, kad gyvendami kaime jų dėka buvome apsupti šviesių, intelektualių žmonių“.

Po sveikinimo kalbų dėkodamas visiems, kurie susirinko jo pagerbti, R.Kviklys kalbėjo: „ Nors esu aukštaitis, bet dėkoju Kretingos kraštui ir jo žmonėms, kad mane priėmė. Esu laimingas, galėjęs prikelti nors mažą dalelę šio krašto savasties. Ir jaučiuosi esąs didesnis žemaitis už kai kuriuos tuo itin besididžiuojančius“.


Aplankyk Kretingą
Cia market Palangos KU Spaudos, radio ir televizijos rėmimo fondas
Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas