Pajūrio naujienos
Help
2021 Gruodis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną-8°C debesuotumas 0 %
Naktį-14°C debesuotumas 29 %
Apklausa

Ar pritariate sostinės iniciatyvai atsisakyti šventinių fejerverkų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

Balsuokite už „Pajūrio naujienų“ 2021-ųjų Metų žmogų!

Edgaras ZABORAS
Arimantas MIKALOČIUS
Jūratė MAČERNIENĖ
Dalia ČINKIENĖ
Kazys MAKSVYTIS
Virginijus JAPERTAS
Ingrida TAUJANSKIENĖ
Alma JANKAUSKIENĖ
Nerijus ČAPAS
Ričardas JOVAIŠA
Komentarų topas

Svarstant biudžetą subraškėjo Tarybos vienybė

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2006-02-24

Vakar Kretingos rajono savivaldybės Taryba šių - 2006 - metų Savivaldybės biudžetą patvirtino beveik nediskutavusi. Nors biudžetas 6,7 mln. litų didesnis už pernykštį, pinigų visoms reikmėms nužtenka.

“Jeigu 100 milijonų šiandieną turėtume, gyventume”,- sakė Savivaldybės meras Valerijonas Kubilius, patvirtinus 65 mln. 688 tūkst. Lt 2006 metų biudžetą. Nors biudžeto projektas Tarybos posėdyje buvo patvirtintas itin sklandžiai, tą pripažino ir posėdyje dalyvavęs Seimo narys Egidijus Klumbys, užkulisinė kova dėl biudžeto pinigų dalybų tarp skirtingoms politinėms partijoms atstovaujančių Tarybos narių vyko dar ir paskutinę dieną prieš posėdį. Tos kovos rezultatas - sumažintas Savivaldybės administracijos direktoriaus rezervas - nuo 450 tūkst. Lt iki 370 tūkst. Lt. Taip dalis - 80 tūkst. Lt - šiam rezervui numatytų pinigų atiteko kitoms reikmėms. 40 tūkst. Lt buvo paskirti Kūno kultūros ir sporto skyriaus atvirų sporto aikštelių renovacijos programai (vaikų žaidimų - riedučiais, riedlentėmis - aikštelei prie Kretingos kultūros centro įrengti ir kitoms). Šiai programai ankstesniame projekte buvo numatyta tik 18 tūkst. Lt. 40 tūkst. Lt buvo papildytas Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros fondas. Šiam fondui buvo suplanuota skirti 60 tūkst. Lt.

Pagal galiojančią tvarką administracijos direktoriaus rezervo pinigus skirsto administracijos direktorius Valerijonas Černeckis. Tarybos sprendimų rezervo lėšoms dalinti nereikia. Pernai šis rezervas buvo 300 tūkst. Lt. Bandymas 70 tūkst. Lt padidinti rezervą, kurį skirsto Socialdemokratų partijai priklausantis administracijos direktorius, kai kurių kitų politinių partijų Savivaldybės Tarybos nariams sukėlė įtarimų, ar rezervo pinigų socialdemokratai nepanaudos rinkėjų palankumui pelnyti prieš artėjančius savivaldybių rinkimus. Kova dėl biudžeto pinigų skirstymo paneigia dažnai kartojamą teiginį, jog Kretingos rajono savivaldybės Taryboje nėra opozicijos. Opozicija yra, tik veikia tyliai, privengdama viešumos.

Taryba nepatenkino Almos Albužienės prašymo skirti daugiau lėšų Salantų ir Kartenos slaugos ligoninėms slaugos lovoms išlaikyti. Biudžete numatyti 160,8 tūkst. Lt tenkina apie 80 proc. lėšų poreikio. “Jeigu neatsižvelgsime į šią problemą, laukia socialinis sprogimas”,- teigė Tarybos narė, gydytoja Alma Albužienė. Slaugos lovų Kartenoje yra 20, Salantuose - 10. Meras V.Kubilius pripažino, jog ne vien pinigų trūksta slaugai, bet ir pačių slaugos lovų rajone reikėtų 3 kartus daugiau.

Pažymėję, jog trims metų ketvirčiams pinigų slaugos lovoms išlaikyti užteks, o paskutiniam ketvirčiui Taryba jų skirs papildomai iš biudžeto viršplaninių lėšų, o jeigu jų nebus - iš kitų šaltinių, V.Kubilius ir V.Černeckis sulaukė ir Tarybos pritarimo.

Biudžeto svarstyme dalyvavo ir Kretingos miesto gyventojas V.Batuchtinas. Jis piktinosi Kretingos miesto seniūnu S.Juknevičiumi. “Svarstote biudžetą ir man keista, kad čia sėdintis seniūnas negina miesto žmonių interesų. Šaligatviai išardyti, nesirūpina juos sutvarkyti. Tokio seniūno aš nenorėčiau nė matyti”,- rėžė kretingiškis. Seniūną užstojo V.Kubilius, pastebėdamas, jog ne visi kretingiškiai S.Juknevičių peikia, yra tokių, kurie seniūną giria.

Svarstyti 2006 metų rajono Savivaldybės biudžeto susirinkusius Tarybos narius pasveikino rašytojas Pranciškus Šernas. Jis kiekvienam Tarybos nariui įteikė naują savo knygą “Paštininkai”.

Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Kretingos skyriaus viršininkė Dalia Petrulienė posėdžio pradžioje visiems Tarybos nariams, seniūnijų seniūnams išdalijo pranešimą dėl 2005 metais gautų pajamų deklaravimo. Tarybos nariai turėtų deklaruoti ir pinigus, gautus už darbą Taryboje. Pernai šiam tikslui buvo skirti ir išleisti 37 tūkst. Lt, šiuometiniame biudžete numatyta gerokai daugiau - 64 tūkst. Lt.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas