Pajūrio naujienos
Help
2023 Lapkritis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Parko statinius išpuošė grafiti piešiniais

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2006-05-26
(Iš dešinės) Kęstutis, Irma ir Marija grafiti piešiniais pirmąsyk Kretingoje debiutavo viešai.

Pranciškonų gimnazijos ir Simono Daukanto vidurinės mokyklos moksleivių grupė parko statinių – katilinės ir bendrabučio – sienas papuošė grafiti piešiniais. Kretingos muziejaus darbuotojų pakviesti jie piešė ateities muziejų.

Įsivaizduojamą muziejų moksleiviai piešė po vieną ir grupėmis. „Grafiti piešimo būdas leidžia laisvai pasireikšti ir improvizuoti. Tai – labai įdomu: daryk, kaip nori, vis vien kažką originalaus sukursi“, - tvirtino piešti mėgstąs Vilius Kripas iš Pranciškonų gimnazijos.

Irma Stončiūtė ir Marija Benetytė tvirtino, jog tai – jų pirmas viešas darbas. „ Piešdavau sąsiuvinyje. Ir sykį neiškentusi savo namuose apipaišiau kambario sieną. Tėvai supyko ir liepė nutrinti. Kadangi nutrinti nebeįmanoma, jie tiesiog apsiprato. O dabar tėvams tai – netgi gražu“, - juokavo Marija, lankanti dailės būrelį Pranciškonų gimnazijoje.

Kęstutis Seilius sakė, jog piešti pradėjęs prieš porą metų. Jam kartu su klaipėdiečiais draugais teko piešti ant didelio sandėlio sienų prie Jakų žiedo, Klaipėdoje. „Yra specialūs grafiti technikai skirti dažai, tačiau jie – brangūs. Čia piešiame paprastais, buitinės paskirties, spalvotais dažais“, - pasakojo vaikinas.

„Apmaudu, kad ši piešimo technika yra beveik neteisėta, visuomenei nepriimtina. Norisi išsilieti, o nėra kur. Todėl mums nereikia net jokių prizų. Pati didžiausia dovana yra tai, kad esame čia“, - tvirtino Irma.

Visgi pasibaigus konkursui visi dalyviai buvo apdovanoti prizais. „Parke - tokia gausybė sovietinių „gargarų“. Jeigu jų negriauna, tai tegul vaikai nors piešiniais pagyvina sienas“, - įsitikinusios konkursą rengusios muziejaus darbuotojos Janina Dauneckienė ir Dovilė Jonkuvienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas