Pajūrio naujienos
Help
2025 Balandis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar žinote, kur arčiausiai jūsų yra Savivaldybės įrengta slėptuvė?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Savivaldybės Eismo saugumo komisija, praėjusiame posėdyje išnagrinėjusi 8 prašymus, daugelį jų patenkino, dėl kai kurių suabejojo, o kai kuriuos, pavyzdžiui, 47 parašus surinkusių pryšmantiškių, nukreipė pagal kompetenciją spręsti kitoms institucijoms.

Nebent greitį mažinantys kalneliai, bet ar verta?

Privačių namų savininkai Giminių gatvėje Kretingoje prašė įrengti kelio ženklus „Gyvenamoji zona“, saugumo saleles, apšvietimą.

Sparčiai besiplečiančiame kvartale, kuriame apie 30 namų, įsikūrusios ir dvi transporto įmonės bei du automobilių servisai. Šios įmonės nepaisančios prašymų neviršyti mašinų saugaus greičio, nekelti triukšmo, sunkiasvoris transportas toliau gadina asfalto dangą. Chuliganiškai vairuoja ir pavieniai vairuotojai. Juos stabdo ir drausmina patys gyventojai.

Giminių gatvė yra tarsi sodininkų bendrijos keliukas, 4,5–5 m pločio, neapšviestas, pėsčiųjų takų nėra, asfalto danga – kritinės būklės. Šiuo metu čia leistinas greitis 30 km/h, gyventojų manymu, yra per didelis, jie norėtų sumažinti iki 20 km/h. Giminių gatvės ilgis 1,5 km, o asfaltuotos dangos – 600 m tiesaus ruožo. Nesant nei apšvietimo, nei saugumo salelės ar greičio mažinimo kalnelio, automobiliai važiuojantys lyg lenktynių trasa, o pėstieji, norėdami praleisti, priversti trauktis į žolyną.

Bet Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė ir Savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Sigutė Jazbutienė prisiminė, kad greitis iki 30 km/h šioje gatvėje apribotas vos prieš metus, pavasarį, dabar štai prašoma mažinti ir vėl.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus vyriausiasis specialistas Kęstutis Virbauskas pastebėjo, kad į važiuojamąją gatvės dalį patenka pačių gyventojų namai, tvoros, išvažiavimo iš kiemo keliukai. „Nėra gatvės apšvietimo, nėra jokio šaligatvio – „Gyvenamosios zonos“ ženklo reikalavimų neatitinka visiškai“, – akcentavo jis. Policijos atstovo nuomone, pakanka, kad greitis sumažintas iki 30 km/h, tik klausimas, ar vairuotojai paiso? Jei ne, tegul gyventojai susitaria, kuriose vietose galėtų įsirengti greitį slopinančius kalnelius. G. Liobikienė suabejojo, ar tai gera išeitis, ar nesukels dar daugiau problemų, o komisija nesulauks daugiau skundų – dėl triukšmo, sunkiasvorių priekabose vežamų detalių bildėjimo?

Prašė geltonosios linijos – gavo svarbų ženklą|

Aikštelėje prie pagrindinio įėjimo į pastatą Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos direktorius Kęstutis Trakšelys pageidavo geltona siaura brūkšnine linija bortelio viršuje pažymėti vietą, kurioje būtų draudžiama stovėti automobiliams, kad galėtų sustoti pagalbos tarnybų transportas.

„Ar mokytojams būtina prie pat mokyklos privažiuoti? Ar jie negali kelių metrų paėjėti nuo Savanorių gatvės, kur parkavimo vietų yra „belenkiek ir visos jos tuščios“? – retoriškai klausė komisijos pirmininkas Antanas Kalnius. Jis aiškinosi, kurį kelio ženklą geriausia būtų uždėti, kad į aikštelę prie mokyklos išvis įvažiuoti būtų draudžiama. „Jeigu 301 – „plytą“, neįvažiuos absoliučiai niekas, išskyrus maršrutinį transportą, jeigu 302, tada galės įvažiuoti tik maršrutinis, šiuo atveju „geltonasis“ autobusiukas ir dar neįgaliųjų transportas“, – sakė K. Virbauskas. Komisijos nariai nusprendė, kad ženklas 302 ir bus pats geriausias variantas. S. Jazbutienei pasiteiravus, kas turėtų jį įrengti, vieningai pritarta, jog pati sprendimo iniciatorė gimnazija.

Vidgirio gatvėje mašinoms stovėti neleis

Komisija bendru sutarimu patenkino gyventojų prašymą Kvecių kaimo Vidgirio gatvėje įrengti kelio ženklą Nr. 333 „Stovėti draudžiama“.

Prieš kelerius metus ši gatvė buvo išasfaltuota, prie to savo lėšomis prisidėjo ir patys kveciškiai. Kai naujai suformuotuose namų valdos sklypuose prasidėjo statybos darbai, pastebimai padidėjo eismas, o dėl šalikelėje statomo transporto pablogėjo matomumas, automobiliams tapo sunku prasilenkti. Kretingos seniūnė Sigita Riepšaitė teigė dėl šių problemų sulaukianti skundo po skundo.

Lauks žinių iš „Via Lietuva“ ir iš gaisrininkų

Problemą kėlė 47 parašus surinkę pryšmantiškiai – labai intensyvus eismas gyvenvietės Kretingos gatvėje. Vairuotojai dažnai viršija leistiną greitį, dėl ko pasitaiko avarijų. Pavojų eismo dalyviams kelia nutrupėję, nelygūs kelkraščiai. Gyventojai prašė nustatyti maksimalų automobilių greitį 30 km/h, o pavojingiausiose vietose įrengti greičio mažinimo kalnelius. Žmonės tuo pačiu atkreipė dėmesį ir į tai, kad jų kaime nėra tinkamos priešgaisrinės infrastruktūros – buvęs vandens telkinys Dvaro teritorijoje galimai privatizuotas, aptvertas.

Vis dėlto policijos atstovas

K. Virbauskas nebūtų linkęs greitį nuo dabar galiojančio 50 km/h mažinti taip drastiškai, esą pakaktų iki 40 km/h. Bet, kadangi kelias yra rajoninis, nutarta raštą persiųsti bendrovei „Via Lietuva“.

Nors priešgaisrinė sauga – ne Eismo saugumo komisijos klausimas, bet posėdyje buvo aptartas. Vydmantų seniūnas Rimvydas Šakinis patvirtino, kad gyventojų minimas vandens telkinys privatizuotas.

„Kalbėjausi su Priešgaisrinės tarnybos atstovais, jie teigė, kad, degant namui, užtektų cisternos, be to, gaisrinės atvyktų ir iš Palangos. Pačiuose Pryšmančiuose nebūtų, iš kur gauti vandens. Tiesa, ten yra Tenžės upė, tačiau nelabai patogu prie jos privažiuoti“, – sakė R. Šakinis.

Komisijos pirmininkas seniūno paprašė su ugniagesiais gelbėtojais išsiaiškinti plačiau, iš kur jie gautų vandens, jeigu kilų didesnis gaisras, ir gyventojams atsakyti raštu.

Parąžėje permainų nebus

„Nuo 25 tonų dar mažinti? Įsivaizduokim – nei ūkininkai tada galės važiuoti, nei šiukšliavežės“, – stebėjosi K. Virbauskas. Seniūnas teigė, kad du Parąžės gyventojai daugiausia pretenzijas reiškia dėl šio kelio, nors, kiek leidžia oro sąlygos, jis yra prižiūrimas.

Išsprendė dvi karteniškių problemas

Bendrovė „Ekspertika“ nustatė, kad tilto per Alantą Gaudučių–Vėlaičių kelyje būklė ypač bloga, jis jau neremontuotinas. Nors, Kartenos seniūnijos duomenimis, transporto eismas pro čia nevyksta, bet, užtikrinant žmonių saugumą, seniūnė Alina Jonutienė prašė pastatyti draudžiamąjį ženklą. Nuspręsta ženklus su papildoma lentele, informuojančia, kad už tiek ir tiek metrų eismas yra draudžiamas, įrengti iš Gaudučių ir Vėlaičių pusės, o paskui ir arčiau tilto.

Kartenos seniūnė šiame posėdyje išsprendė ir dar vieną problemą – vietos gyventojai skųsdavosi, kad, siekdami išvengti kelyje A11 įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, krovininiai automobiliai važiuoja keliais, einančiais virš kapinių. Nutarta, kad, suderinus su „Via Lietuva“, sunkvežimių eismas iš abiejų kelio pusių čia bus apribotas.

Atsakomybę prisiims pažeidėjai

Įmonė „Ekspertika“ atliko ir tilto per Pievolupį kelyje Grūšlaukė–Latveliai ekspertizę. Dėl blogos perdangos jis taip pat neatitinka statybos techninio reglamento (STR) reikalavimų. Nors nuomonė griežta, Darbėnų seniūnas Alvydas Poškys teigė, kad vizualiai tiltas ne taip ir blogai atrodo – iš apačios aptrupėjusi viena plokštė.

„Aš nesu koks ekspertas, bet manau, kad tas tiltas gyvuos ilgiau ir už mus visus“, – pajuokavo seniūnas. Jis siūlė iš abiejų pusių pastatyti po ženklą 314 „Ribota masė“, nurodant 8 tonas. Kadangi nurodymai bus, tas, kas tonažą viršydamas tiltą kirs, atsakomybę prisiims pats.

„Visiškai uždrausti eismą nesiūlau, nes iš abiejų tilto pusių yra dirbami laukai, ūkininkui tektų 5 kilometrų lanką daryti, norint į juos patekti“, – paaiškino A. Poškys. Seniūno siūlymui vieningai pritarta, tik irgi vairuotojus reikės įspėti papildomais kelio ženklais.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas