![]() |
![]() |
|
Šiuolaikinė konferencija – ne tik žinių mainai, bet ir bendruomenės kūrimas
Praėjusį ketvirtadienį Marijono Daujoto progimnazijoje įvyko respublikinė konferencija „Praktinis STEAM kodas: mokymo(si) transformacija“, kurioje dalyvavo ne tik mūsų rajono pedagogai, bet ir kolegos iš Klaipėdos miesto ir Klaipėdos apskrities rajonų. Nuo mados iki hologramų Konferenciją pradėjo Marijono Daujoto progimnazijos dizaino studija, kuri, vadovaujama dailės mokytojos Onos Viskontienės, pristatė žaismingą kolekciją „Uniformos metamorfozė“. Po smagaus uniformų parado sveikinimo žodį tarė progimnazijos direktorė Raimunda Viskontienė, pasidžiaugusi, kad šiame technologijų ir skaitmenizacijos amžiuje, kuomet viskas žaibišku greičiu juda į priekį, pamokos tampa inovatyvios, patrauklios, įsivyrauja tarpdisciplininė integracija, plečiasi suvokimas ir ugdymo turinys. „Dažnai sakoma, kad švietimas yra raktas į ateitį, tačiau ateitis neprasideda rytoj, ji yra kuriama čia ir dabar – mūsų klasėse, mokyklose, bendruomenėse. Akivaizdu, kad ateities mokykla neįsivaizduojama be naujų technologijų, dirbtinio intelekto, personalizuoto mokymosi. Tačiau mokytojo vaidmuo išlieka svarbiausias. Nesvarbu, jis bus klasėje ar bus holograma – mokytojas taps mentoriumi, įkvėpėju, konsultantu, kuris vadovauja, bet nekontroliuoja, kuris kuria įtraukiantį mokymosi procesą, skatina mokinių savarankiškumą ir kritinį mąstymą. Mūsų progimnazijoje vedame integruotas pamokas, naudojame šiuolaikines technologijas, kas padeda sukurti įtraukiančią mokymosi aplinką, ugdo ne tik akademinius gebėjimus, bet ir svarbiausias XXI amžiaus kompetencijas: kritinį mąstymą, kūrybiškumą, problemų sprendimą“, – kalbėjo progimnazijos direktorė R. Viskontienė, visus konferencijos dalyvius pakvietusi išbandyti virtualią realybę, pristatydama holografinį projektorių ir jo panaudojimo galimybes ugdymui.
Skaitmeninė švietimo transformacija Konferencijoje dalyvavusi Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) EdTech centro vadovė Indrė Šuolienė skaitė pranešimą apie skaitmeninę švietimo transformaciją, pristatė pagrindines EdTech tendencijas ir jų pritaikymą švietimo sistemoje, pasidžiaugė Lietuvos bendryste bei bendradarbiavimu Europos ir pasaulio plotmėje, palygino statistiką. „EdTech – tai skaitmeninė švietimo transformacija, kitaip edukacinės technologijos. Nors tai naujas, žodis, bet per kelerius metus jis plačiai išplito. EdTech tema labai plačiai apima visus dalykus – tai ir matematika, chemija, fizika, inžineriniai dalykai. Skaitmeninė kompetencija šiuo metu yra viena kertinių, einanti per visus dalykus, todėl mokytojas, parinkdamas ugdymo priemones, turi atsižvelgti, kad kažkuri tų priemonių dalis turi būti susijusi ir su skaitmeniniu ugdymo turiniu. NŠA švietimo portale yra nemokamos priemonės, prie kurių prisijungęs mokytojas gali naudoti jas tiek, kiek jam reikia, bet kuria apimtimi. Taip pat yra sukurtas užduočių bankas, iš kurių mokytojas gali susikomplektuoti ir papildyti pagal dėstomą temą norimą testą, jį paskirti mokiniams, mokiniai sistemoje gali spręsti ir matyti rezultatus“, – naujovę Lietuvoje pristačiusi kalbėjo I. Šuolienė. Konferencijoje dalyvavo ir skaitmeninio turinio specialistė Daiva Asad, daugybę metų dirbusi kuriant skaitmeninį turinį, šiuo metu besidarbuojanti EdTech centre. „ Šiame centre kuriame skaitmeninį turinį, kuris yra sudėtas į mokykloms skirtą švietimą portalą ir yra tinkamas vaikams nuo pat pirmos iki dvyliktos klasės“, – kolegei antrino NŠA EdTech skaitmeninio turinio specialistė D. Asad.
Neatimkime iš vaikų rytojaus Kretingos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė skaitydama pranešimą „ Pokyčių temperatūros pasimatavimas“ akcentavo švietimo kaitą bei pokyčių įtaką mokiniams, mokytojams ir visuomenei. Ji akcentavo technologijų pažangą, mokymo metodų tobulėjimą, naujų pedagoginių atradimų įdiegimą, skirtingų mokinių poreikių patenkinimą ir individualizaciją, darbo rinkos pokyčius ir naujų įgūdžių poreikį. „Pokyčių įtaka mokiniams – tai kritinio mąstymo ir kūrybiškumo ugdymas, lankstesnis ir įtraukesnis mokymosi procesas, geresnė emocinė gerovė ir motyvacija mokytis. Pokyčių įtaka mokytojams – naujų mokymo metodų ir technologijų integracija, galimybė tobulėti ir prisitaikyti prie naujų iššūkių, didesnis bendradarbiavimas ir inovatyvių sprendimų taikymas“, – kalbėjo A. Burbienė, akcentavusi aiškią viziją ir strategiją, mokytojų ir mokinių įsitraukimą į sprendimų ieškojimą, tarpusavio bendradarbiavimą ir pokyčių švietimo sistemoje neišvengiamybę. „Jei mokysime šiandienos vaikus taip, kaip mokėme vakar, atimsime iš jų rytojų“, – reziumavo A. Burbienė.
Peržengiant ribas – STEAM pamokų sėkmės istorijos Konferencijos dalyviai buvos suskirstyti į 5 grupes, kurių kiekviena dalyvavo skirtingose praktinėse pamokose ir patyrė tikrą mokymosi transformaciją. Tai buvo pačios įvairiausios I–VIII kl. pamokos, integruotos viena į kitą, taip pat įvairios neformaliojo švietimo veiklos, integruotos tarpusavyje. Visą konferencijos dieną progimnazijoje skambėję žodžiai – integracija, mokymasis per praktiką, kritinis mąstymas, kūrybiškumas, inovatyvūs mokymosi metodai, kitokia pamoka – įgijo praktinį realų pavidalą. Visa tai sujungus, integruojant naujus ir transformuojant senus metodus, buvo gauta ir gaunama tai, ko ir reikia šiuolaikinei mokyklai. Po praktikos kiekviena grupė pasidalino refleksijomis, iš kurių sakinių ir žodžių dirbtinis intelektas sukūrė dainą, kuri buvo atlikta konferencijos pabaigoje.
|