Pajūrio naujienos
Help
2025 Balandis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar Kretingoje reikėtų modernesnių ir saugesnių vaikų žaidimo aikštelių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pastaraisiais metais keliuose atsiranda vis daugiau automatinių greičio matuoklių. Jie skirti užtikrinti eismo saugumą ir mažinti avarijų skaičių, tačiau kai kurie vairuotojai pastebi, kad kartais šie įrenginiai fiksuoja pažeidimus net tada, kai eismo taisyklės buvo laikytos. Tad kokios dažniausiai pasitaikančios situacijos, kai matuokliai gali suklysti?

Dviguba fiksacija

Vienas dažniausių atvejų – kai sistema užfiksuoja du automobilius vienu metu. Tai gali lemti netikslus įrenginio veikimas arba nepalankios oro sąlygos. Dažnai šis neatitikimas pastebimas tose vietose, kur greičio matuokliai įrengti greta kelių eismo juostų. Tokiais atvejais gali būti užfiksuotas ne tik tikrasis pažeidėjas, bet ir šalia važiuojantis automobilis.

Klaidinga numerių atpažinimo sistema

Automatiniai matuokliai veikia pagal specialius algoritmus, kurie skenuoja valstybinius numerius. Tačiau kartais sistema gali suklysti dėl neaiškios numerių kombinacijos ar apšvietimo pokyčių. Jei numeriai purvini arba apšviesti kampu, gali būti užfiksuoti klaidingi duomenys.

Netikslus greičio matavimas

Kai kuriais atvejais vairuotojai pastebi, kad jų automobilio spidometras rodė mažesnį greitį, nei užfiksavo matuoklis. Tai gali nutikti dėl kelio dangos reljefo, staigių posūkių ar net eismo juostos pasikeitimų, kurie sutrikdo radarų veikimą. Jei kyla įtarimų dėl netikslių matavimų, visada galima kreiptis į atitinkamas institucijas ir prašyti patikslinti duomenis.

Sankryžų ir šviesoforų įtaka

Kai kurie matuokliai įrengti prie sankryžų ir papildomai fiksuoja ne tik greitį, bet ir šviesoforų signalus. Jei sistema klaidingai identifikuoja, kad vairuotojas kirto sankryžą per draudžiamą signalą, gali būti išrašyta bauda, nors realiai pažeidimo nebuvo. Tai gali nutikti dėl netiksliai nustatyto šviesoforo ciklo arba jutiklių trikdžių.

Ką daryti gavus baudą už tariamą pažeidimą?

Jei gavote baudą, tačiau abejojate jos pagrįstumu, verta išsamiai peržiūrėti gautą informaciją. Nuotraukos ir paaiškinimai dažnai pateikiami kartu su baudos pranešimu, todėl galima lengviau suprasti, ar pažeidimas buvo užfiksuotas teisingai. Esant neaiškumams, galima pateikti oficialų skundą ir prašyti patikrinti matuoklio veikimą bei duomenų tikslumą.

Norint geriau suprasti kelių eismo taisykles ir pasiruošti realioms situacijoms, verta išbandyti nemokamą KET testą. Tai padės atnaujinti žinias ir išvengti nesusipratimų kelyje.

Taip pat, jei ruošiatės laikyti „Regitra“ teorijos egzaminą, svarbu iš anksto pasiruošti ir susipažinti su dažniausiai daromomis klaidomis. Teorinės žinios gali padėti ne tik egzamino metu, bet ir kasdienėje vairavimo praktikoje.

Automatiniai greičio matuokliai – naudinga technologija, tačiau jų veikimą verta suprasti ir žinoti, kaip elgtis susidūrus su netikslumais. Jei kyla abejonių dėl užfiksuoto pažeidimo, geriausia nedelsti ir išsiaiškinti situaciją, kad būtų išvengta nereikalingų baudų. O jei prireiks papildomos informacijos ar pagalbos, apsilankykite eket.lt ir raskite naudingų patarimų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas