![]() |
![]() |
|
Gamtos mokslų centras gimnazijoje atidarytas oficialiai
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje penktadienį Gamtos mokslų centras atidarytas oficialiai. Kaip „Pajūrio naujienoms“ sakė ugdymo įstaigos direktorius dr. Kęstutis Trakšelys, nors užsiėmimai čia vyko jau nuo praėjusio ankstyvo pavasario, iškilmėms buvo pasirinktas laikas, kai viskas „sustyguota“ iki smulkmenų. Modernu, daugiau galimybių Gamtos mokslų, fizikos ir robotikos laboratorijos įrengtos pagal šiuolaikinius ergonominius reikalavimus, pritaikytos įtraukiajam ugdymui. Jose sumontuoti interaktyvūs ekranai, kompiuteriai, kita reikalinga įranga, baldai, kabinetuose veikia rekuperacinė sistema, kėdės pritaikytos įvairaus ūgio ugdytiniams. „Dabar galim drąsiai atlikti eksperimentus su lakiomis medžiagomis, nėra baimės, kad vaikai apsinuodys“, – kam laboratorijoje reikalinga traukos spinta, paaiškino biologijos mokytojas Edvinas Piktuižis. Pedagogo žodžiais, ir pati erdvė mokiniams, kai jie susėda ne tradiciškai suoluose, kaip anksčiau, bet prie stalų petys petin, tapo patogesnė bendradarbiauti, atlikti grupinius darbus. „Džiaugiuosi gimnazijoje vykstančiais pokyčiais, kolegų naujomis galimybėmis. Aš taip pat dirbau, galimybių turėjau, bet dabar jų kur kas daugiau“, – palygino šventėje dalyvavusi vos prieš metus į užtarnautą poilsį išėjusi buvusi šios gimnazijos biologijos mokytoja Aurelija Orlovienė.
Gamtos mokslų centras atviras ne tik šios gimnazijos, bet ir Kretingos miesto progimnazijų VII–VIII, rajono mokyklų VIII–XII klasių mokiniams, lankantiems prie šio centro taip pat pagal „Tūkstantmečio mokyklų“ programą įsteigtą Gabių mokinių akademiją. Įvairiose gamtos mokslų edukacijose dalyvauja ir ikimokyklinio ugdymo vaikai bei pedagogai. „Patenkinti esam, daug malonių atsiliepimų išgirstam iš vaikų tėvų. Mūsų smalsūs šešiamečiai, išsikėlę tikslus, atlikti laboratorinių tyrimų pagal grafiką po du kartus jau čia buvo atėję. Ir dar po kartą galės ateiti“, – sakė „Ąžuoliuko“ lopšelio-darželio direktorė Zita Domarkienė. Keletą sykių laboratorijoje pabuvojo ir Kurmaičių pradinės mokyklos priešmokyklinukai su pradinių klasių mokytojomis. „Argi gali vaikams nepatikti eksperimentai, praktiniai darbai? Žinau, su kokiu įdomumu jie tyrinėjo pusiausvyrą“, – šypsojosi šios mokyklos direktorė Renata Bumblienė. Neatsitiktinai ir gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Sandra Sirutienė į centro atidarymo iškilmes susirinkusiems svečiams kalbėjo apie tai, kad gamtos mokslai yra neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis, suteikia ne tik žinių, bet ir gebėjimo suprasti aplinką, kurioje gyvename. Duris atvėręs Gamtos mokslų centras neabejotinai taps inovacijų, kūrybiškumo ir entuziazmo upe, bus ne tik vieta, kurioje mokiniai mokysis, jie bendraus, dalysis idėjomis, dirbs kartu.
Iškalbinga geltona juostelė Direktorius K. Trakšelys sakė, kad, kuriant centrą, sulaukęs rajono Švietimo skyriaus ir jo vedėjos Astos Burbienės, rajono Savivaldybės administracijos, viso savo vadovaujamos ugdymo įstaigos kolektyvo, kuriam teko prisitaikyti, palaikymo. „Pasikeitė ir jų kasdienybė. Įsivaizduokit – per mėnesį ateina 320 ne mūsų mokinių! Tai yra daug, tai – daugiau negu trečdalis tokioje gimnazijoje. Bet pranašumas – kad išaugom iki 510-ies mokinių, o pirmokų turim 167. Gyvenime tiek nėra buvę. Vadinasi, esam šiuolaikiški, mumis pasitiki“, – kalbėjo direktorius, prieš perkerpant geltoną Gamtos mokslų centro įkurtuvių juostelę. Prieš palaimindamas patalpas, Varnių parapijos klebonas Andriejus Sabaliauskas paaiškino, kad katalikų liturgijoje geltona spalva simbolizuoja tikėjimą – ateitimi, žinojimu, nes intelektas, mokėjimas pažinti slėpinius, gilinimasis į istoriją, gamtos mokslus, pasaulio struktūrą yra visa ko pagrindas, padedantis žmogui būti žmogumi. O tiems, kuriems galbūt kilo klausimas, ką bendro Varniai turi su šia gimnazija Kretingoje, kunigas A. Sabaliauskas priminė, kad Jurgis Pabrėža į pasaulį skelbti Dievo žodžio išėjo būtent iš Varnių kunigų seminarijos. Įteikė padėkas Gamtos mokslų centro atidarymo iškilmes gimnazija surengė tą pačią dieną, kaip ir dvi konferencijas – vieną, skirtą pedagogams bei mokyklų vadovams, kitą – švietimo įstaigų Gabių mokinių akademijos mokiniams. Plenarinius pranešimus apie dvasingumo ugdymą šiuolaikinėje mokykloje, mokslo ir praktikos bendradarbiavimą siekiant pozityvių pokyčių švietime, medijų ugdymą šiuolaikiniame pasaulyje, asmenybės pažinimą etikos pamokose, edukacines programas ir kt., be A. Sabaliausko, skaitė lektoriai iš Klaipėdos ir Kauno Vytauto Didžiojo universitetų, Nacionalinės švietimo agentūros, Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Telšių rajono Nevarėnų pagrindinės mokyklos, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos ir kt.
Pasibaigus centro atidarymo šventei, svečiai ir gimnazijos bendruomenė vėl sugužėjo į aktų salę bendrystei, padėkos popietei prie vaišių stalo. Mero vardu direktoriui K. Trakšeliui įteikdama Kretingos rajono vėliavą, vicemerė Vaida Jakumienė sakė, kad, dar perkerpant įkurtuvių juostelę, jai kilo mintis, koks ilgas nueitas kelias lig tol, ir kad tai yra didelis sumanaus organizatoriaus, gero vadovo ir vadybininko bei visos gimnazijos komandos nuopelnas. „Įpilam du skysčius – gaunam dujas, tiriam elektromagnetinius laukus – pamatom stebuklus, atsiranda noras suprasti, iš kur jie? Kodėl? Nieko nėra gražiau už atradimo džiaugsmą, ypač vaikų akyse“, – kalbėjo Savivaldybės administracijos direktorė Vilma Preibienė, pasidžiaugusi, kad gimnazija ugdo smalsius ir gabius Kretingos rajono vaikus – nuo mažo iki didelio. Už iniciatyvą, aktyvų dalyvavimą kuriant Gamtos mokslų centrą rajono Savivaldybės atstovės mero padėkas įteikė „Tūkstantmečio mokyklų“ programos veiklų koordinatorėms Simonai Mikelkevičienei, Aurelijai Rudienei ir Virginijai Kvietkauskienei, direktoriaus pavaduotojoms Astai Motužienei ir Sandrai Sirutienei. O 11-a gimnazijos mokytojų, dirbusių Gabių mokinių akademijoje, buvo apdovanoti rajono Švietimo skyriaus padėkos raštais. Tuo ypač pasidžiaugė K. Trakšelys. Jo žodžiais, be jų, mokytojų, ir tos naujosios laboratorijos būtų tik kabinetai su užrašais. Mokytojai laboratorijas paverčia naudingom ir efektyviom. --- Už beveik 353 tūkst. eurų Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje įsteigtas Gamtos mokslų centras yra dar vienas „Tūkstantmečio mokyklų“ projektas, įgyvendintas Kretingos rajone. Salantų, Darbėnų ir Vydmantų gimnazijose įrengtos naujos mokymosi erdvės, įsigyta šiuolaikinė įranga laboratorijoms, investuota į pedagogų kvalifikacijos kėlimą bei naujo integruoto ugdymo turinio kūrimą. Simono Daukanto progimnazija turi tarpdisciplininio meno ir edukacijos centrą „Dagys“ su kino, medijų ir vaizdo įrašų ir garso bei fotografijos studijomis, eksperimentine muzikos, šokio ir pojūčio lavinimo erdve. Marijono Daujoto progimnazijoje I–VIII klasių mokiniams steigiamas STEAM informatinio mąstymo ugdymo centras su šiuolaikinėmis mokymosi erdvėmis robotikai, informacinėms technologijoms ir matematikai, 3D technologijoms ir gamtos mokslams.
|