Pajūrio naujienos
Help
2025 Kovas
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar racionaliai naudojami viešieji finansai valstybėje, savivaldybėse?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Angelai – kolekcijoje ir tarp mūsų

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Gyvenimas pagal MUS
  • 2025-02-14

Įdomiausi dalykai nutinka neplanuoti. Būtų smagu toliau augti, dirbti su užsienio kūrėjais“, – prisipažino vestuvinių suknelių dizainerė vydmantiškė Greta Lauraitienė.

Vydmantiškė vestuvinių suknelių dizainerė Greta Lauraitienė ne per seniausiai dalyvavo vestuvių parodoje „Riga wedding expo 2025“. Tokias parodas Latvijos sostinėje organizuoja ir remia Latvijoje pirmaujantis vestuvių žurnalas PRECOS, o Gretą joje dalyvauti pakvietė viena organizatorių, „nusižiūrėjusi“ socialiniuose tinkluose eksponuojamus originalius vydmantiškės darbus.

„Iš pradžių bandžiau išsisukti, nenorėjau dalyvauti, bet po to nusprendžiau pabandyti. Dabar dėl to labai džiaugiuosi – sulaukiau didelio palaikymo ir pripažinimo, buvau labai svetingai pasitikta“, – prisiminė G. Lauraitienė, kuri ne tik reklamavo save ir savo darbus, bet ir dalyvavo parodoje surengtame madų šou – jame vydmantiškė parodė 7 sukneles: 3 buvo iš praėjusių metų kolekcijos, o 4 pasiuvo naujas. Dalyvauti parodoje jai padėjo sesuo, kuri stende bendravo su parodos lankytojais, kol Greta užkulisiuose rengė modelius ir organizavo savo darbų pasirodymą.

„Pavyko puikiai. Rengdamasi parodai, norėjau, kad suknelių dizainas atskleistų mano stilistiką. Visos suknelės buvo korsetinės, bet labai skirtingos – dvi tiulio, dvi pūstos mikado ir organzos, trumpa mini ir dvi suknelės, įkvėptos 1950-ųjų aukštosios mados“, – savo kuriamus rūbus pristatė G. Lauraitienė, kuri savo siuvyklą „Mėletėlė“ Vydmantuose atidarė prieš 4-erius metus. Iš pradžių siuvo moteriškus, vaikiškus rūbus, vėliau, supratusi, kad būtina siaurinti veiklos sritį, pradėjo siūti tik proginius rūbus, kol galiausiai sukūrė savo vestuvinių suknelių prekinį ženklą. „Taigi dabar dirbtu tik su nuotakomis. Per tuos ketverius metus labai daug kas pasikeitė: susiaurėjo veiklos sritis, pakito aplinka – siuvykla tapo ne tik darbo, bet ir kūrybos vieta – iš siuvėjos tapau vestuvinių suknelių dizainere“, – savo darbo ir kūrybos kelią apibūdino G. Lauraitienė.

Jos pastebėjimu, kaip ir visame Vakarų pasaulyje, taip ir pas mus žmonės vestuvėms yra pasiryžę daug investuoti, ypač – į savo įvaizdį: išskirtinis dizainas labai vertinamas, nebijoma naujumo, įmantresnių modelių, didelėms šventėms žmonės atsakingai ruošiasi ir drąsiai puošiasi.

„Mano sukurtos suknelės balansuoja tarp modernios elegancijos ir vintažo, daugumai jų būdinga drąsūs elementai, tarkim, pūsti sijonai, ryškūs korsetai, perlų dekoracijos. Būsimosios nuotakos vertina asmeniškumą, išskirtinumą ir rankų darbą. O pats suknelės siuvimas yra ilgas procesas – susitikimai, detalių derinimas, kūryba – ir jo rezultatas – unikalus dizainas“, – kūrybinius užkulisius praskleidė Greta, kuriai dalyvauti parodoje Rygoje buvo iššūkis, nauja užduotis, ambicija, privertusi išeiti iš komforto zonos. „Tai visada praturtina. Be to, organizatorių geranoriškumas, šiltumas, atsidavimas ir pagalba mane labai paskatino. Šiuo metu bemaž pusė mano paskyros socialiniuouse tinkluose sekėjų yra iš užsienio šalių, daugiausia – Jungtinių Amerikos Valstijų ir Kanados. Jau esu surengusi tris fotosesijas su užsienio fotografais iš Kanados ir Italijos, dar kelios yra suplanuotos“, – G. Lauraitienė, kurianti turinį anglų kalba, pasidžiaugė, kad jos darbai žinomi globaliai.

Gretos Lauraitienės darbai – pačios sukurtos ir pasiūtos vestuvinės suknelės.

Parodoje „Riga wedding expo 2025“, kuri yra didžiausias vestuvių tematikos renginys Baltijos šalyse, sukviečiantis skirtingus vestuvių paslaugų teikėjus iš visų Baltijos šalių, G. Lauraitienė dizainerių kategorijoje buvo vienintelė dalyvė iš užsienio. „Dauguma paslaugų teikėjų, kaip antai vestuvių vedėjai, pokylių vietos, yra labiau lokalūs, bet kai kurios paslaugos, tarkim, vestuvinių suknelių pardavimas, fotografija, dekoracijos ir kt., tampa tarptautinėmis, kadangi tiekiantys šias paslaugas gali atsiųsti darbus arba atvykti patys“, – G. Lauraitienė, pirmą kartą dalyvavusi tokioje parodoje, vis dėlto pastebėjo, kad jos organizatoriai siekia dar didesnio renginio populiarumo ir prikviesti kuo daugiau paslaugų teikėjų iš skirtingų Baltijos šalių.

Šiuo metu dizainerė kuria kolekcijas, siuva individualiai, nors, kaip pati sakė, taško nėra padėjusi ir galbūt dar sugrįš į spalvotų proginių suknelių pasaulį, juolab kad prieš metus G. Lauraitienė dalyvavo Tarptautinės suknelių siuvimo akademijos suknelių konkurse ir buvo įvertinta I vieta.

„Man patinka iššūkiai. Jei pamatau kvietimą ir viduje pajaučiu pašaukimą nuotykiui, stengiuosi per ilgai negalvoti ir tiesiog veikti, kol neatsirado baimių ir abejonių. Korsetų akademijos paskirtoji I vieta man buvo ženklas, kad einu teisinga kryptimi ir esu pasirengusi naujam veiklos etapui – vestuvinių suknelių prekiniam ženklui, – G. Lauraitienė atviravo, kad, nors kiekviena patirtis ir nukreipia tam tikru keliu, ji nežino, kas laukia ateityje. – Turiu daug skirtingų pomėgių ir lengvai jiems pasiduodu.“

Dizainerės pastebėjimu, vestuvinių suknelių rinkoje šiandien modernus minimalizmas po truputį atlaisvina vietos ekscentriškumui – nuotakos renkasi labai drąsius įvaizdžius. „Tobulai suknelei reikia korseto, kad suknelė gražiai priglustų ir išryškintų formas, apie 15 metrų audinio ir truputį magijos. Kainos – skiriasi. Iš vienos pusės populiaru tampa tvarus kelias, kuomet nuotakos perka dėvėtas vestuvines sukneles arba nuomojasi, – tada galima tilpti į 1 tūkst. eurų biudžetą, o perkant arba suknelę siuvant individualiai neretai iš tokio biudžeto rėmų tenka ir išeiti“, – tendencijas atskleidė G. Lauraitienė, kurios kūrybiniai planai šiuo metu – gausinti suknelių kolekciją.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas