Pajūrio naujienos
Help
2025 Birželis
Pi 29162330
An 3101724
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar reikėtų labiau atsijoti Lietuvos valstybei nelojalius piliečius?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Konsultacijų diena Kurmaičių mokykloje

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Iš policijos suvestinių
  • 2024-11-05

Diskusijai pasibaigus. Kurmaičių pradinės mokyklos komanda su Plungės specialiojo ugdymo centro atstovėmis (iš kairės) Gintare Vičiene ir Reda Stulpiniene.

Kurmaičių pradinėje mokykloje buvo surengta konsultacija-diskusija „Skirtingų poreikių mokiniai klasėje“. Pasak direktorės Renatos Bumblienės, nuo rugsėjo 1-osios Lietuvos švietimo įstaigose įgyvendinant įtraukųjį ugdymą, ši tema tapo kaip niekad aktuali.

Nori tobulėti

„Tolerancija ir dar kartą tolerancija. Ji reikalinga kasdien ir visur. Kitokie vaikai yra ir bus mūsų visuomenės dalis, jie niekur nedings. Kuo anksčiau tai pajausim, suprasim ir vieni kitiems padėsim, tuo visiems bus lengviau ir geriau“, – įsitikinusi R. Bumblienė.

Diskusijoje dalyvavo mokyklos administracija, spec. pedagogė, mokinio padėjėjos, moksleivių tėvai, taip pat viešnios iš specialiosios mokyklos pagrindu įsteigto Plungės specialiojo ugdymo centro, kurio misija – didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems 8-ių priskirtų regionų vaikams teikti socialines, edukacines, sveikatos priežiūros, reabilitacijos paslaugas.

Pasak R. Bumblienės, jos vadovaujamoje Kurmaičių pradinėje mokykloje mokosi ne tik vietiniai, bet ir iš kitų Kretingos rajono vietovių atvykstantys specialiųjų ugdymosi poreikių turintys vaikai. Šiuo metu 7 yra su dideliais specialiaisiais poreikiais. Kai kurie jų Kurmaičių mokyklą lanko ne pirmus metus.

„Esame sukūrę šiuolaikišką saugią aplinką, turime stiprią specialiosios pedagogės ir mokinio padėjėjų komandą, bet visada yra kur tobulėti“, – atviravo direktorė.

Eina teisingu keliu

Pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Plungės specialiojo ugdymo centru, konsultuotis su ten dirbančiais patyrusiais specialistais, pasitikrinti, ar teisingu keliu einama, ar tinkami metodai naudojami, kurmaitiškius paskatino rajono Švietimo centro Pedagoginės psichologinės tarnybos skyriaus vedėja Vaidota Vaišienė.

Viešnios – Švietimo pagalbos ir konsultavimo skyriaus vedėja Gintarė Vičienė ir logopedė Reda Stulpinienė – atvyko iš anksto susipažinusios su dokumentais, specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų charakteristikomis. Jos stebėjo, kaip šie mokiniai dalyvauja pamokose, bendrauja su bendraamžiais, tose pačiose mokyklos erdvėse elgiasi per pertraukas.

„Tai, ką pamatėme ir ką vėliau, diskutuojant prie apskritojo stalo, išgirdome, paliko gerą įspūdį: mokykla įtraukųjį ugdymą įgyvendina pakankamai sėkmingai ir efektingai, turi ugdymo priemones ir vaiko poreikiams pritaikytus švietimo pagalbos bei sensorinį kabinetus, pati ieško būdų ir metodų, nebijo išbandyti naujus, jeigu reikia, – pasiklausti, neužsidaro vien savo rate, o stengiasi dėl kiekvieno čia besimokančio ugdytinio. Ypač pagirtina, kad visuose procesuose dalyvauti kviečiami ir mokinių tėvai“, – sakė G. Vičienė. Jos žodžiais, viena mokykla tiek nenuveiks, kiek gali nuveikti visi kartu.

Lapkričio viduryje Kurmaičių pradinėje mokykloje Plungės specialiojo ugdymo centro specialistų komanda lankysis dar kartą – suplanuota tema „Nuo iššūkių iki švietimo pagalbos galimybių“.

„Įtraukiojo ugdymo kontekste plėtojame ir bendradarbiavimo su tėvais, auginančiais specialiojo ugdymosi poreikių turinčius mokinius, galimybes“, – teigė R. Bumblienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas