Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Kretingos mieste ir rajone centralizuotai vandenį tiekianti ir nuotekas tvarkanti uždaroji akcinė bendrovė „Kretingos vandenys“ šiandieną turi per 12 tūkstančių klientų ir jų nuolatos gausina statydama naujus inžinerinius vandentiekio ir nuotekų tinklus, skatindama namų ūkius jungtis prie esamų tinklų. Jungiantis prie centralizuotų įmonės tinklų privalu paisyti nustatytų reikalavimų, kuriuos vis dar bandoma apeiti, taip užprogramuojant problemas ateičiai.

„Keliami reikalavimai dėl jungimosi prie centralizuotų tinklų nėra „Kretingos vandenų“ užgaida, o siekis užbėgti už akių ateities problemoms“, – tvirtino bendrovės „Kretingos vandenys“ direktorė Eglė Alonderienė, akcentavusi keletą svarbiausių reikalavimų, kurie iššaukia potencialių įmonės paslaugų vartotojų nepasitenkinimą ir kuriuos vis dar bandoma apeiti. Vienas jų – turėti visų sklypo bendrasavininkių sutikimą vandentiekio ir nuotekų tinklų įvadui įrengti prieš kasant tranšėją. „To visada reikalaujame, kai sklypą valdo keli savininkai, dargi rekomenduojame nusistatyti žemės, esančios tranšėjos zonoje, naudojimosi servitutą. Kol bendrasavininkiai sutaria, atrodo, viskas tvarkoj, bet vienas ima ir parduoda savo dalį, o naujakurys pradeda užsukinėti vamzdynus“, – aiškino E. Alonderienė. Atrodo, suprantamas ir kitas reikalavimas – vandentiekį pakloti ne sekliau kaip 1,5 m. Toks gylis nustatytas atsižvelgus į trasai įšalo keliamą pavojų.

E. Alonderienės teigimu, pasitaiko ir 50 cm gylyje įrengtų tinklų, tokios klaidos paaiškėja, kai šie užšąla. „Žmonės argumentuoja, kad reikalavimas dėl 1,5 m vandentiekio trasos gylio nebeatitinka realijų, kad žiemos Lietuvoje nusistovėjo šiltos. Tačiau užtenka kelių dienų pliko, be sniego įšalo, ir per sekliai paklota trasa užšąla, o atsileidžia negreitai“, – kalbėjo E. Alonderienė.

Labai svarbus reikalavimas yra atskirti šulinio ar namų valdoje esančio vandens gręžinio ir centralizuotų tinklų sistemas. Vandeniui iš šulinio pakelti naudojamas hidroforas, dėl jo sukeliamo didesnio slėgio negu centralizuotuose vandentiekio tinkluose šulinio vanduo gali patekti į centralizuotus tinklus, o kartu su šulinio vandeniu ir jame esantys teršalai, iš kurių ypač pavojingi nitratai, šulinių vandenyje dažnai aptinkama ir bakteriologinė tarša, dėl į šulinį patenkančių paviršinių vandenų.

Įsirengus vandentiekio, buitinių nuotekų įvadus, „Kretingos vandenims“ reikia pateikti jų planą, dar vadinamą išpildomąja nuotrauka. „Ta išpildomoji nuotrauka įvedama į visas sistemas. Tokia informacija yra būtina statant kitus inžinerinius statinius, klojant komunikacijas, renovuojant, nes vien darbų projekto neužtenka – jo gali ir neįgyvendinti“, – teigė E. Alonderienė.

Vien per šių metų spalį „Kretingos vandenys“ įgijo apie 80 naujų abonentų. Šiemet pastačius vandentiekio ir nuotekų tinklus „Draugystės“ ir „Vienybės“ sodininkų bendrijose prie jų prisijungti turėtų apie 300 „Draugystės“ ir 100 „Vienybės“ namų ūkių.

Jungtis prie centralizuotų vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų privalo visi statomų sodybų naujakuriai, jei jų namų valdos sklypai patenka į viešojo vandens tiekimo teritoriją – aglomeraciją.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas