Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Nuo šiol Marijono Daujoto progimnazijos mokiniai, į mokyklą atvykę dviračiu ar paspirtuku, žino, kad transporto priemonę bus kur saugiai palikti.

Kretingos Marijono Daujoto progimnazija baigė vykdyti prekybos centro „Maxima“ iniciatyvų konkurso „Mes – bendruomenė“ projektą „Keičiu mašiniuką į dviratuką“, kurį vainikavo ne tik viktorina „Ar žinai dviratininko teises ir pareigas?“ – už projektines lėšas įrengtas stovas-stoginė dviračiams ir elektriniams paspirtukams.

„Esminis projekto tikslas – ne tik įrengti daugiau vietų dviračiams ar elektriniams paspirtukams. Tuo pačiu siekėme progimnazijos mokinius skatinti daugiau judėti, tausoti aplinką, o kad vaikai ekologinėmis priemonėmis į mokyklą vyktų saugiai, vykdėme prevencines priemones, kurios suteikė naujų žinių ir įtvirtino turimas“, – įvairiapusę projekto naudą apibendrino Marijono Daujoto progimnazijos direktorė Raimunda Viskontienė.

Pateikusi savo projektą „Keičiu mašiniuką į dviratuką“, progimnazija iš maždaug 200 dalyvavusiųjų pateko tarp 32 geriausiųjų. Taip mokyklai buvo suteikta galimybė varžytis antrame konkurso etape, kuriame Marijono Daujoto progimnazijos projektas iškovojo antrą vietą, ji buvo išrinkta kaip viena iš 16-os šio iniciatyvų konkurso nugalėtojų.

Projekte numatytas veiklas konkurso iniciatorė „Maxima“ finansavo 9 tūkst. 86 Eur, o projekto partnerė Kretingos rajono savivaldybė prisidėjo 3 tūkst. 894 Eur. „Mums svarbu, kad rajono Savivaldybė ir jos vadovai mus palaiko, skatina dalyvauti tokiuose konkursuose, o laimėjus – prisideda biudžeto lėšomis“, – partnerystės svarbą įvardino progimnazijos direktorė.

ki mokyklos kieme atsirandant dviračių ir kitų ekologinių priemonių stovui-stoginei, mokykloje buvo surengta akcija „Į mokyklą pėstute arba dviračiu“, figūrinio važiavimo dviračiu varžybos, paskaitų ciklas „Būk saugus gatvėje“ – mokymus apie saugų eismą vedė Kretingos policijos komisariato pareigūnė Gitana Macienė.

Ir progimnazijos direktorės R. Viskontienės, ir jos pavaduotojos Jūratės Račinskienės pastebėjimu, mokiniai tikrai daug ko išmoko arba pakartojo, tai ką žinojo, o ir mokinių elgesys ties perėjomis ar važiuojant dviračių takais tikrai keičiasi į gera. Įgytas žinias mokiniai pademonstravo ir per kūno kultūros mokytojo Arūno Dievino vestą viktoriną „Ar žinai dviratininko teises ir pareigas?“, o patys smalsiausieji ir geriausiai atsakiusieji į klausimus buvo apdovanoti dviračių skambučiais. Dovanų netrūko ir per kitas projekto veiklas – akcijos „Į mokyklą pėstute arba dviračiu“ dalyviams išdalinta per 100 atšvaitų, figūrinio važiavimo dviračių varžytuvėse mokiniams padovanota šviesą atspindinčių liemenių.

Sėkmingai įvykdytas projektas, jo įvairiapusės veiklos progimnazijos bendruomenę motyvuoja imtis naujų iniciatyvų, naujų projektų, kad mokykloje būtų įdomu mokytis, prasmingai leisti laiką, kaskart sužinoti vis kažką naujo.

---

Iniciatyvos „Mes – bendruomenė“ projektą Marijono Daujoto progimnazija vykdė bendromis jėgomis su „Maxima LT“ ir Kretingos rajono savivaldybe.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas