Pajūrio naujienos
Help
2023 Birželis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar žinote, kad Kretinga senesnė už Vilnių ir Kauną?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Iš žaliosios vejos liko purvynas. Gyventojai norėtų, kad šioje valstybinėje žemėje būtų įrengta oficiali aikštelė automobiliams statyti.

Kurį laiką Kretingoje negyvenęs, šiemet čia vėl sugrįžęs Giedrius Sasnauskas sakė pamatęs gryną „bordaką“ – Melioratorių g. 61 kieme automobilius žmonės stato ant šaligatvių arba žaliojoje vejoje. Tiksliau, jokios vejos ten nebėra, žolė tiek nuvažinėta, kad vien plika žemė juoduoja. Bet, žino pašnekovas, vis tiek čia ne vieta mašinoms, policija gali bet kada nubausti.

Vietoj žaliosios vejos pageidautų aikštelės

„Gyventojai nenori daryti nusižengimo, bet yra priversti, kitos išeities neturi“, – sakė G. Sasnauskas. Į Kretingą gyventi jis parvyko iš Akmenės. Ten tokio vaizdo, sakė, nepamatysi – visi daugiabučių kiemai sutvarkyti, kur reikia, paplatinti, nubrėžtos linijos, visiems aišku, kur koks automobilis stovės.

„Kadangi mūsų kieme automobilių aikštelės nėra, eina tik kelias palei namą, Savivaldybė ją galėtų įrengti žaliosios vejos vietoje“ – svarstė G. Sasnauskas. Prašydamas spręsti problemą, tai yra suprojektuoti ir įrengti aikštelę, į Kretingos rajono savivaldybę vyras kreipėsi dukart – kovo 10 d. ir balandžio 25-ąją. Atsakyme, anot kretingiškio, rašoma, kad automobilių stovėjimo aikštelė esanti kelio ar gatvės statinys, todėl ir turėtų būti įrengta, kai vyks rekonstrukcija, aiškinama, kad, atliekant vietinės reikšmės kelių arba gatvių rekonstravimo, kapitalinio remonto, naujos statybos bei paprastojo remonto darbus, vadovaujamasi rajono tarybos patvirtintais vietinės reikšmės kelių objektų prioritetinių eilių sąrašais, į 2023–2025 metų sąrašą įtraukti objektai, pagal nustatytus kriterijus surinkę 65 balus. Melioratorių gatvės sąraše nėra, ši gatvė dar – „ne prioritetas“.

Atsakyme taip pat akcentuojama, kad prioritetinės kelių objektų eilės sudaromos vadovaujantis Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų paskirstymo tvarkos aprašu, o prašymus dėl darbų kiekvienais metais iki nustatyto termino reikia teikti seniūnams, šie išplėstiniame posėdyje su seniūnaičiais ir bendruomenių atstovais svarsto, vertina. Dokumentai su objektų sąrašais į Savivaldybę patenka iki gruodžio 31-osios.

„Vadinasi, aikštelės neturėsim ilgai. Tiesa, užsiminta, kad būtume įrašyti į atskirą eilę, ir darbai būtų paspartinti, jeigu mes, gyventojai, pridėtume savo lėšų. Na taip, mes visi čia tokie turtingi, galime ir pridėti“, – ironizavo pašnekovas.

Prisidėti prašo tik nekantriųjų

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Povilas Černeckis pripažino: „Mes neneigiam fakto: jeigu keliai – Savivaldybės, tai mes ir turime jais rūpintis, tvarkyti, prižiūrėti. Esmė, kad eilės jau sudarytos, ir į tvarkytinų sąrašą šiemet naujų objektų įrašyti negalima. Kadangi gavome Melioratorių g. 61 gyventojo raštą, bus svarstoma įtraukti į kitų metų eilę, kai ji bus formuojama.“ Bet ar pateks, direktorius negarantavo. Anot jo, pagal rajono tarybos patvirtintą aprašą, finansais prisidėti 30 proc. darbų vertės gyventojų prašoma tik tuo atveju, kai šie patys suinteresuoti, kad darbai būtų atlikti kaip galima greičiau, ir nenori laukti bendroje eilėje.

Pasak rajono Savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėjos Sigutės Jazbutienės, pirmosios paraiškos asmenų, pageidaujančių prisidėti privačių tikslinių lėšų vietinės reikšmės kelių statiniams rekonstruoti, taisyti, remontuoti, buvo pateiktos 2015-aisiais, 2016-aisiais darbai buvo atlikti trijuose objektuose: tos pačios Melioratorių gatvės gale daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijos „Upelis“ iniciatyva įrengta automobilių stovėjimo aikštelė. Kadangi darbų vertė buvo nedidelė – apie 2 tūkst. eurų, – gyventojai prisidėjo truputį daugiau, kaip 500 eurų. Tačiau tuometinių kainų su šiandieninėmis lyginti negalima, šiandien tokie pat darbai kur kas brangesni.

Kretingos miesto Šeduvos g. namų 11, 13 ir 15 gyventojai tais pačiais metais prisidėjo lėšų asfaltuojant akligatvį, pagal tokią pat tvarką buvo išasfaltuotas akligatvio ruožas nuo P. Paulaičio g. iki P. Bizausko g. 22.

S. Jazbutienės teigimu, gyventojams prisidėjus finansiškai, 2017 metais darbai įgyvendinti šešiuose, 2018-aisiais – septyniuose, 2019-aisiais – dviejuose objektuose, pernai irgi dviejuose, prieš tai tik viename.

„Paraiškų buvo pateikta ir daugiau, tačiau, pavyzdžiui, dėl akligatvio išasfaltavimo Panevėžio gatvės gyventojams nepavyko susitarti tarpusavyje, jie nebuvo vieningos nuomonės. O kai vieniems tenka mokėti ir už kitus, mokantiesiems prisidėjimo suma išauga. Žmonės įsivertino galimybes“, – sakė Vietinio ūkio skyriaus vedėja.

Objektų būklė vertinama pagal kriterijus

Paraiškas kelių ar gatvių ruožams tvarkyti prisidedant finansavimu gyventojai gali teikti kasmet nuo rugsėjo iki lapkričio. S. Jazbutienės žodžiais, tokiais atvejais rajono Savivaldybė stengiasi atrasti biudžete likusius 70 proc. objektui reikalingų lėšų. Tikėtina, kad darbai bus atlikti gerokai greičiau negu laukiant bendroje eilėje, tai yra kitais metais.

Kretingiškio G. Sasnausko pageidaujama automobilių aikštelė ties Melioratorių 61, kaip gatvės priklausinys, pirmiausia turėtų atsidurti prioritetinių objektų sąraše, o ar į jį pateks, bus nuspręsta seniūnaičių sueigoje. „Jeigu seniūnaičiai iškels problemą, kad kai kurios kitos gatvės mieste išvis neasfaltuotos, tai, aišku, pirmenybę skirs tokioms“, – neabejojo S. Jazbutienė.

Anot jos, seniūnaičių susirinkimo protokolai pateikiami rajono Savivaldybei, remontuotini ar nauji objektai būna įvertinti balais. Kriterijus yra nustačiusi rajono taryba: svarbu, ar remontuotina gatvė yra jungiamoji, ar tik tai zonai tarnauja, kiek yra gyvenamųjų namų aplink, ar ten, kur gatvė veda, yra kokių nors komercinės paskirties objektų, sukurtų darbo vietų.

„Aišku, objektus gyventojai gali siūlyti, bet, jeigu surinktų balų skaičius bus mažas, į prioritetinių eilę tokie nepateks, juk puikiai žinom, kad visiems pageidavimams išpildyti pinigų biudžete nėra“, – akcentavo Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas