Pajūrio naujienos
Help
2023 Birželis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar žinote, kad Kretinga senesnė už Vilnių ir Kauną?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Tomas Valiūnas su savo geografijos mokytoju Viliumi Adomaičiu (dešinėje)

Pranciškonų gimnazijos vienuoliktokas Tomas Valiūnas Lietuvos moksleivių geografijos olimpiadoje iškovojo aukso medalį. Su kitais trimis geriausiais šalies mokiniais jis Lietuvai atstovaus Baltijos šalių ir Pasaulinėje geografijos olimpiadose. Iš pradžių mokiniai varžėsi rajoniniame etape, iš kurio į respublikoje vykstantį konkursą kelialapį iškovojo Tomas, dvyliktokai Guoda Miečiūtė ir Jokūbas Baltūsis. Jie pateko tarp 90 geriausių Lietuvos mokinių.

„Šių metų tema – darnus vystymasis“, – pasvarstęs, kad organizatoriai Mažeikius, kur ir vyko olimpiada, galimai pasirinko dėl ten veikiančios ir darnumo link judančios įmonės „Mažeikių nafta“, kalbėjo mokinius ruošęs Pranciškonų gimnazijos geografijos mokytojas Vilius Adomaitis.

Dalyviai olimpiadoje atliko įvairias užduotis. Viena jų – aplinkos tyrimai, kuriuos mokiniai atliko Mažeikių ir Sedos apylinkėse. Taip pat dalyviams teko atsakyti į teorinius su geografijos pagrindais susijusius klausimus, atlikti vaizdines užduotis, geografinius tyrimus internete.

Lietuvos moksleivių geografijos olimpiadoje šalies mastu iš viso buvo iškovoti 3 aukso medaliai. „Iškovoję aukso medalius ir vienas mokinys – sidabro medalį, kaip komanda, Lietuvai atstovaus Baltijos šalių geografijos olimpiadoje, taip pat ir rugpjūtį įvyksiančioje Pasaulinėje geografijos olimpiadoje Indonezijoje“, – teigė mokytojas.

Kitiems Pranciškonų gimnazijos mokiniams Guodai ir Jokūbui olimpiadoje taip pat sekėsi gerai, tačiau iki medalių šiek tiek pritrūko taškų. „Labai džiaugiamės rezultatais. Įdėjome daug darbo, olimpiadai ruošėmės kryptingai, joje reikėjo ir šiek tiek sėkmės bei talento“, – džiaugėsi V. Adomaitis.

Lietuvos moksleivių geografijos olimpiadoje Pranciškonų gimnazijos mokiniai anksčiau yra iškovoję sidabro ir bronzos medalius, tačiau T. Valiūno iškovotas aukso medalis gimnazijai – pirmasis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas