Pajūrio naujienos
Help
2023 Birželis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar žinote, kad Kretinga senesnė už Vilnių ir Kauną?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados prizininkai

Mūsų kraštietė Etninės kultūros globos tarybos vyriausioji specialistė Audronė Daraškevičienė informavo, kad įvyko V Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados šalies etapas. Jame sėkmingai pasirodė ir Darbėnų gimnazijos mokiniai, kuriuos konkursui parengė mokytoja Ona Narmontienė.

Penktų–septintų klasių amžiaus grupėje Darbėnų gimnazijos šeštokas Adomas Kavaliauskas užėmė I v., VIII–X klasių amžiaus grupėje Leonardas Vaišys, pirmokas gimnazistas, buvo antras.

Olimpiados šalies etapas buvo surengtas Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijoje, jame dalyvavo 43 mokiniai iš visos Lietuvos – regioninio etapo nugalėtojai iš Aukštaitijos, Dzūkijos (Dainavos), Mažosios Lietuvos, Suvalkijos (Sūduvos) ir Žemaitijos bei savivaldybių etapo nugalėtojai iš Vilniaus, Kauno ir Punsko.

Mokiniai sprendė etnokultūrinio pažinimo testą tema „Etnografiniai regionai: tradicinė muzika, tautiniai drabužiai, tradicinė architektūra, kulinarinis paveldas, regioniniai papročiai“. Tai – pirmoji olimpiados užduotis. Antroji užduotis – etnokultūrinės veiklos ir raiškos pristatymas. Dalyviai pasakojo apie savo etnokultūrinę veiklą mokykloje, bendruomenėje, šeimoje, parodė savo rankdarbius, dainavo, šoko, muzikavo, sekė pasakas. „Vertinimo komisijai nebuvo lengva iš tokių stiprių, išradingų ir drąsių prisistatymų išrinkti pačius geriausius – visi buvo verti aukščiausių balų“, – neslėpė A. Daraškevičienė.

Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiada pradėta rengti nuo 2018 m. Etninės kultūros globos tarybos ir Lietuvos etninės kultūros ugdytojų sąjungos iniciatyva, bendradarbiaujant su Lietuvos mokslo, švietimo ir sporto ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru. 

Olimpiados tikslas – ugdyti brandžią, visapusiškai išprususią, tautiškai ir pilietiškai susivokusią asmenybę, gebančią puoselėti, saugoti, išreikšti ir perduoti kitiems etnines ir pasaulio kultūrų vertybes. Olimpiados steigimo iniciatoriai – Lietuvos etninės kultūros ugdytojų sąjunga ir Etninės kultūros globos taryba. Pagrindinis Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados rengėjas – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas