Rajono veteranų krepšinio nugalėtojai Salantų „Granito“ krepšininkai (šviesūs marškinėliai) ir II v. užėmusi „Urbovitos“ komanda.

Įvyko Kretingos rajono krepšinio veteranų pirmenybių finalinės kovos. Šiemet jose galėjo dalyvauti 1988 m. ir anksčiau gimusieji krepšininkai, iš viso dalyvavo šešios komandos.

Didžiajame finale, kaip ir pernai, susitiko Salantų „Granitas“ ir šiemet nė vieno pralaimėjimo nepatyrusi „Urbovita“ – abi komandos padovanojo gražų reginį gausiai surinkusiems žiūrovams ir komandų sirgaliams.

„Urbovita“ sėkmingiau pradėjo rungtynes, joms įpusėjus ji pirmavo 11 taškų persvara – 43:32. Trečią kėlinį „Granitas“ pradėjo sėkmingiau atakuoti krepšį ir prieš lemiamas dešimt minučių rezultatas buvo lygus 59:59. Ketvirtą kėlinį „Urbovitos“ komanda vėl perėmė iniciatyvą, bet salantiškiai nepasidavė ir, įpusėjus kėliniui, pirmą kartą išsiveržė į priekį ir net kelis kartus įgijo 6 taškų persvarą. Likus žaisti 13 sek., esant lygiam rezultatui, salantiškiai, pelnę du taškus, išsiveržė į priekį, bet paliko „Urbovitai“ 3 sekundes. Po minutės pertraukėlės „Urbovitai“ irgi pavyko rasti spragą „Granito“ gynyboje ir pražanga likus 1 sekundei pasiuntė prie baudų metimo linijos „Urbovitos“ puolėją Audrių Mineikį, bet daugumos nuostabai šis pataikė tik pirmą baudos metimą, antrasis tikslo nepasiekė. Nors puolime buvo atkovotas kamuolys, bet laiko pelnyti dvitaškį pritrūko, ir salantiškiai iškovojo pergalę 85:84. „Granitą“ į pergalę didžiajame finale vedė Alvydas Grikpėdis (2/4 tritaškiai, 7/9 baudos, 11 atk. kamuolių, 6 rez. perdavimai, 2 blokai, 12 išprov. pražangų, 30 naud. balų), pelnęs 19 taškų, Daivydas Kūra (4/10 tritaškiai, 5 rez. perdavimai) pridėjo 18; „Urbovitos“ komandoje Audrius Mineikis (5/7 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 15 atk. kamuolių, 2 blokai, 8 išprov. pražangos, 48 naud. balai) pelnė 30, Deivydas Petravičius (8/18 dvitaškiai) – 16 tšk.

Po rungtynių geros nuotaikos buvęs Salantų „Granito“ lyderis Alvydas Grikpėdis pasidalino savo mintimis: „Finalas buvo neįtikėtinas, susitiko dvi komandos, kurios abi buvo vertos čempionių vardo. Rungtynes pradėjome gana sunkiai, nepataikėme, ir tai leido varžovams atitrūkti, jie kontroliavo didžiąją dalį rungtynių. Tik trečią kėlinį pavyko juos pavyti ir išlyginti rezultatą. Ketvirtas kėlinys – tarsi karuselė, varžovai vėl sėkmingiau pradėjo kėlinį, turėjo 6 taškų persvarą, bet tada pavyko spurtuoti ir mes perlaužėme tas varžybas, patys įgijome šešių taškų persvarą. Paskutinę minutę varžovai, likus 13 sekundžių išlygino rezultatą, bet po minutės pertraukėlės pavyko viską idealiai išpildyti – pelnyti lengvus taškus iš po krepšio.

Prasižengus prieš Audrių Mineikį atrodė, kad tai garantuoja dvi taiklias baudas ir pratęsimą, bet įvyko kažkoks stebuklas – jis nepataikė antros baudos ir tapome čempionais. Šiemet mums pavyko sudaryti konkurencingą komandą, daug naujų narių, bet susižaidėme greitai ir gerai. Po metų pertraukos susigrąžinome čempionų vardą, tikiuosi, kad tai dar ne pabaiga. Pagarba varžovams, kurie žaidžia tos pačios sudėties tiek veteranų, tiek rajono pirmenybėse, puikiai ginasi – tokius varžovus įveikti visada sudėtinga. Šiemet mus palaikė fanai ir artimieji, kurie suteikė papildomos motyvacijos.“

Tikrosios džiaugsmo akimirkos

„Urbovitos“ komandos vadovas Andrius Urbonas po pralaimėjimo per daug nenusiminė: „Pralaimėjome prieš gerai subalansuotą komandą. Praėjusiais metais mums pavyko laimėti, bet šiemet jie atėmė iš mūsų pergalę. Patys „paleidome“ šias rungtynes, turėjome dešimt taškų skirtumą, ir net ne kartą. Palankiai rungtynės galėjo pasibaigti abiem komandoms: jei Audriui būtų pavykę pataikyti antrą baudą, būtume žaidę pratęsimą, o varžovų pagrindiniai žaidėjai buvo jau po baudų, tad būtų buvę visi šansai laimėti. Varžovai tikrai pajėgūs, puikiai juos pažįstame. Pas mus po krepšiu daug jėgos, bet varžovai vėliau prisitaikė, pradėjo pataikyti tritaškius, įmetė jų, berods, šešiolika, perėmė iniciatyvą ir galiausiai laimėjo. Norėčiau pasidžiaugti ir puikiu teisėjų, sekretoriato darbu finale, čempionatas vyko aukštu lygiu.“ Komandos vadovas pripažino, kad visada pralaimi svarbiausias rungtynes: „Taip jau yra, kad mes visada būname nepralošę iki svarbiausių rungtynių ir dėl vienų ar kitų aplinkybių visada susiduriame su problemomis. Šiandien neturėjome savo tritaškininko Egidijaus Butvydo, kuris būtų smarkiai padėjęs, ir žaidimas jau būtų kitoks. Kai rungtynės baigiasi vieno taško skirtumu, kyla visokių minčių kyla. Vienas metimas ne į tą pusę, viena klaida, ir rezultatas jau iš karto kitoks.“

Mažajame finale susitiko SK „Granitas-Sanpola Baltija“ ir „Virusas“. „Virusas“ atsiliko per visas rungtynes, bet neleido varžovams atitrūkti, bet vis dėl to jaunesni varžovai laikė rungtynių kontrolę savo rankose ir nugalėję 78:68 iškovojo bronzos medalius. Nugalėtojų komandoje nesulaikomas buvo Aidas Viskontas (5/9 dvitaškiai, 6/13 tritaškiai, 8/9 baudos, 4 rez. perdavimai, 34 naud. balai), pelnęs 36 taškus, Lino Narkaus (4/7 dvitaškiai, 12 atk. kamuolių, 2 blokai, 22 naud. balai) sąskaitoje – 11. „Viruso“ komandai Remigijus Turskis (6 atk. kamuoliai, 5 rez. perdavimai, 3 per. kamuoliai) surinko 23 taškus, Darius Kontrimas (3/5 dvitaškiai, 4/5 baudos, 18 naud. balų) pridėjo 13.

---

Simbolinis čempionato penketas: Alvydas Grikpėdis ir Daivydas Kūra (abu – Salantų „Granitas“), Audrius Mineikis („Urbovita“), Aidas Viskontas (SK Granitas-Sanpola Baltija“), Remigijus Turskis („Virusas“).