Rajono salės pirmenybių A grupės nugalėtojai „Topoliai“ (priekyje, šviesūs marškinėliai), II v. užėmusi „Si group“ komanda (stovi kairėje) ir III v. laimėtojai „Vydmantai“.

Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Kretingos filialo sporto salėje įvyko Rajono salės futbolo pirmenybių A grupės finalai, o gausiai susirinkę žiūrovai pasidalijo į dvi stovyklas – vieni palaikė „Topolius“, kiti „SI group“, tad finalas kėlė aistras ne tik aikštėje, bet ir tribūnose.

Finalo įtampą greičiau pralaužė „Topoliai“ ir, Kazimierui Gnedojui pelnius 2 įv., po I kėlinio jie buvo priekyje – 2:0. Antrą kėlinį „SI group“ įnešė daugiau intrigos ir po Manto Mažionio 3-ią min. pelnyto įvarčio sumažino atsilikimą iki vieno tikslaus smūgio, bet K. Gnedojus už keturių minučių vėl atstatė dviejų įvarčių pranašumą, dar po vieną tikslų smūgį atliko Žilvinas Lukošius ir Tautvydas Jankavičius. Nors baigiantis rungtynėms po įvartį „SI group“ komandai pelnė Mantas Gedvilas ir Jurijus Kurbangalijevas vis dėl to tai nieko nebepakeitė – rungtynes 6:3 laimėjo „Topoliai“ ir iškovojo čempionų titulą. „Topolių“ komandos vadovas Rimantas Macius sezoną įvertino kaip labai gerą: „Pavyko laimėti ir tarp veteranų, dabar – tarp jaunimo. Pergalei didelę įtaką padarė ir į mūsų komandą atėję vartininkas Amiras Ahalarovas, komanda taip pat labai gera, patyrusi, turime tokių žaidėjų, kaip K. Gnedojus, A. Tolis. Visi žaidėjai svarbūs: ir A. Burovas, A. Stanius, Ž. Lukošius, T. Jankavičius, gaila, kad dėl traumos finale negalėjo padėti mano sūnus Dovydas. Manau, finalą žaidėme tikrai gerai, varžovai stiprūs – didžioji komandos dalis atstovavusi ir Kretingos „Minijai“, ir futbolą žaidžia daug metų. Žinoma, per rungtynes abi komandos norėjo laimėti ir aikštėje bandė įrodyti savo pranašumą.“

Antrą kėlinį dėl gautos raudonos kortelės aikštėje „SI group“ komandai padėti negalėjęs Kazimieras Mažionis apie finalo rungtynes kalbėjo: „Manau, mums pritrūko nusiteikimo, atėjome kaip į paprastas rungtynes, o ne į finalą. Šiandien varžovai atrodė geriau. Finale dėl traumų mūsų komandai negalėjo padėti abu vartininkai, tai vartus gynė aikštės žaidėjas Tomas Vainora, nepavyko išnaudoti progų, netrūko apmaudžių situacijų. Tenkino ir ne visi teisėjo švilpukai.“ Metus Kretingoje gyvenantis „Minijos“ vartininkas A. Ahalarovas iš Ukrainos taip pat pasidalino savo mintimis ir patirtimi salės futbolo pirmenybėse: „Esu laimingas, kad iškovojome nugalėtojų vardus, nes toks ir buvo pagrindinis tikslas. Šios salės futbolo pirmenybės Kretingoje buvo puiki patirtis ir man, žaidėme keletą įdomių rungtynių su stipriomis komandomis ir galiausiai pavyko nugalėti.“

A grupės rungtynėse dėl III vietos „Vydmantai“ nesunkiai 9:4 įrodė savo pranašumą prieš „FA-05“ („Minijos“ futbolo akademijos) komandą. Pirmą kėlinį „Vydmantams“ pelnė Mindaugas Vitkauskis, po vieną pridėjo Dominykas Normantas ir Edgaras Dobrovolskis, o varžovų komandoje pasižymėjo Karolis Žvinklys ir rezultatas buvo 5:1. Antrą kėlinį jaunieji „Minijos“ FA futbolininkai Karolis Albužis ir Matas Keblys sušvelnino rezultatą, bet Edgaras Makarovas pelnė du įvarčius vydmantiškiams, Marius Alšauskis ir Edgaras Dobrovolskis pridėjo po vieną, o pralaimėjusiesiems jau baigiantis rungtynėms įvartį pelnė Matas Keblys.

„Rungtynes dėl trečios vietos vertinu gerai – sužaidėme tikrai puikias varžybas. Rungtynes pradėjome susitelkę, atitrūkome ir išlaikėme kontrolę, neleidome varžovams pelnyti atsakomųjų įvarčių, o salėje viskas greitai keičiasi. Trečia vieta esame patenkinti, mūsų komandai tai puikus pasiekimas“, – pasidžiaugė „Vydmantų“ komandos žaidėjas Edgaras Makarovas.

B grupės nugalėtoja „Aston Villa“ komanda

B grupės finale šiais metais susitiko „Veltūnas“ ir „Aston Villa“. Pirmieji įvartį pelnė pastaroji komanda, kuri 8-ą min. po Gintaro Merkevičiaus įvarčio išsiveržė į priekį, „Veltūnui“ rezultatą 13-ą min. išlygino Dangirdas Žilinskas, vos po 3 minučių Irmantas Medutis vėl gražino persvarą „Aston Villai“, bet prieš pertrauką D. Žilinskas vėl atstatė pusiausvyrą 2:2. Antrą kėlinį „Veltūnui“ po Luko Jakumo įvarčio pavyko išsiveržti į priekį, bet Stasys Brazauskas vėl atstatė pusiausvyrą, G. Merkevičius tada išvedė „Aston Villa“ į priekį, o I. Medutis ir Andrius Lukauskas padėjo paskutinius taškus rungtynėse. Rungtynės baigėsi identišku rezultatu 6:3, kaip ir A grupės finalas. „Aston villos“ komandos naudingiausiu žaidėju pripažintas Andrius Lukauskas atskleidė, kad komanda susirinko tik prieš pat pirmenybių pradžią: „Nors šiais metais ir abejojome dėl dalyvavimo, bet paskutinę akimirką pavyko sukomplektuoti komandą ir nusprendėme nepraleisti progos dalyvauti. Smagu, kad dar sugebame parodyti rezultatą, nors ir žaidėme su stipriais varžovais. Taip pat noriu pasidžiaugti ir naujais komandos nariais, ypač Mariumi Mazalu, kuris į aikštę sugrįžo po 15 metų pertraukos.“ Mažajame finale jaunieji Gvido Juškos „Palangos SC“ futbolininkai tik I kėlinį turėjo šiek tiek vargo su „Danės perlo“ komanda, 19-ą min. jų persvara dar buvo minimali 3:2, bet per likusias 6-ias kėlinio min. palangiškiai pelnė dar tris įvarčius ir nutolo 6:2. Antrą kėlinį „Danės perlas“ dar pelnė du įvarčius, bet perlaužti rungtynių eigos nesugebėjo.

A grupės rezultatyviausi žaidėjai: Žilvinas Lukošius (21 įv.), Tautvydas Jankavičius (16, abu iš „Topolių“), Deividas Pipiras (13, „FA-05“); naudingiausi komandų žaidėjai – Aivaras Stanius („Topoliai“), Tomas Vainora („SI group“), Mindaugas Vitkauskis („Vydmantai“), Matas Keblys („FM-05“); geriausias vartininkas – Amiras Ahalarovas.

B grupė, rezultatyviausi: Dangirdas Žilinskas (13, „Veltūnas“), Irmantas Medutis („Aston Villa“) ir Ervinas Biriukovas („Palangos SC“) – po 9; naudingiausi žaidėjai – Andrius Lukauskas („Aston Villa“), Rokas Šipalis („Veltūnas“), Ervinas Biriukovas („Palangos SC“), Darius Grigaitis („Danės perlas“), geriausias vartininkas: Vaidotas Gedvilas („Veltūnas“).