Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šios Kalėdos kretingiškiams bus ypatingos – po kelerių metų pertraukos Rotušės aikštėje vėl sužibės natūrali žaliaskarė.

Eglė bus tikra

Miesto seniūnė Gintarė Liobikienė teigė, kad mintis atsisakyti karkasinės eglės ir grįžti prie klasikos galvoje kirbėjo jau seniai.

„Džiaugiuosi, kad svajonė išsipildė tarsi savaime. Svarstėm, galbūt reikėtų skelbti viešųjų pirkimų konkursą ir „gyvą“ eglę pirkti, tačiau netikėtai paskambino privatus asmuo ir pasisiūlė padovanoti“, – sakė seniūnė.

Anot jos, žaliaskarė yra labai graži, jos ūgis, įvertinus iš akies, gali siekti maždaug 15-a metrų, į aikštę turėtų būti atgabenta apie lapkričio 28–28 d . Šiemet pasirinkta šventės tema Ledo šalis. Tiek eglės, tiek aplinkos papuošimuose viešpataus balta spalva, o šaltumo įspūdį dar labiau sustiprins šventiniam laikotarpiui šalia žaliaskarės apgyvendinta Šiaurės meška su dviem meškiukais. Baltais akcentais nušvis ir kitos miesto erdvės – nykštukų alėja skvere, klombos Vytauto gatvėje, mažos eglutės centriniuose apvažiavimo žieduose. Žaislais, lemputėmis bei kitomis puošmenomis, kaip ir pernai, Kalėdų medį padabins apklausos būdų atrinkta įmonė „Lumidėja“, o kitas erdves – Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Kretingos filialo moksleiviai, kur reikės, padės komunalininkai.

Seniūnės teigimu, kiekvienais metais puošybai išleidžiama apie 24 tūkst. eurų. „Kiek panaudoti eglei, sprendžiame seniūnijoje, atskiro finansavimo tam negauname“, – paaiškino G. Liobikienė. Pernai eglė su papuošimas kainavo daugiau, kaip 11 tūkst. eurų, šiemet už puošmenų nuomą ir papuošimą reikės sumokėti panašiai – apie 12 tūkst. eurų.

Įžiebimo akimirka – su Sniego karaliene

Nors Kalėdų eglę įžiebti Kretingoje numatyta gruodžio 3-iąją, renginiai prasidės gruodžio 2 d. ir tęsis iki gruodžio 4-osios.

Gruodžio 2 d. nuo 10 iki 18 val. ir gruodžio 3 d. nuo 10 iki 16 val. Kretingos Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje vyks mugė „Įkvėpk! Kalėdos!“. Gruodžio 3 d. nuo 8 iki 19 val. Rotušės aikštėje veiks Kalėdų turgelis. Tą pačią dieną skveras ir jo prieigos pasipuoš kitokiais – Ledo šalies – nykštukais, o 17 val. – Kalėdų eglės įžiebimas dalyvaujant Sniego karalienei – Klaipėdos dramos teatro aktorei Eglei Jackaitei ir pasakos herojams Kajui ir Gerdai. Performanse dalyvaus mažieji personažai iš Kretingos rajono kultūros centro „Atžalyno“ teatro. Nuo 17.30 iki 23 val., taip pat gruodžio 4 d. nuo 16 iki 21val. kretingiškius ir miesto svečius Rotušės aikštės skvere džiugins šviesų instaliacija „Stebuklingas miškas“.

Programai numatyta apie 18 tūkstančių eurų, tačiau, kaip „Pajūrio naujienoms“ sakė rajono Savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Dalia Činkienė, kiek iš tikrųjų kainuos, neaišku, sąmata dar derinama.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas