Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Tolerancijos projekto „Tavo ranka – mano delne“ iniciatorės bendrijos „Kretingos viltis“ pirmininkė Sigutė Bendikienė ir Dienos veikos centro vadovė Birutė Viskontienė.

Šypsenomis Kretingos Simono Daukanto progimnazijoje trečiadienį, Tarptautinę tolerancijos dieną, nuskambėjo projekto „Tavo ranka – mano delne“, skirto į visuomenę integruoti neįgalius žmones, baigiamieji akcentai.

Vienybės ženklas – spalvoti delnai

Šių metų Tolerancijos dienos simboliu pasirinktas Namas. Idėja – kad visuomenėje žmonės yra labai skirtingi, kaip ir daugiabutyje gyvenantys kaimynai. Bet tai niekam neturi trukdyti, nes, kaip sakė renginio vedėjai Austėja Kaulickytė ir Tomas Lubinas, kiekvienam duota teisė būti kitokiam.

Sveikinimo žodį jaunimui, socialiniams darbuotojams, pedagogams, rajono vadovams tarusi progimnazijos direktorė Sigita Jonaitienė kiekvienam į savo namus, į savo bendruomenes linkėjo parnešti kuo daugiau gerų emocijų, taip pat pažadėjo, kad ši mokykla visada bus ta, kuri toleranciją ir gėrį skleis didžiuliais spinduliais.

Aktų salė buvo papuošta daugybe iš spalvoto popieriaus iškirptų delnų, simbolizuojančių jaunų žmonių vienybę, parodančių, jog barjeras tarp skirtingos jų prigimties, skirtingos išvaizdos, skirtingo mąstymo ir fizinių galimybių įveiktas.

Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokyklos ugdytiniai pašoko smagų šokį „Autostopas“.

„Kad pažintų ir suprastų „kitokius“ žmones, neįgaliųjų įstaigas lankantys jaunuoliai pabuvojo pas projekto parnerius Simono Daukanto progimnazijoje, Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje bei Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Kretingos filiale, o ir patys iš ten sulaukdavo moksleivių. Tarsi jaukindamiesi, parodydami, kad „Aš tavęs nebijau“, neįgalieji apvedžiodavo ir iš spalvoto popieriaus iškarpydavo sveikų, sveikieji – neįgaliųjų rankas“, – su idėja supažindino viena projekto sumanytojų Dienos veiklos centro vadovė Birutė Viskontienė, nuo1995-ųjų, UNESCO sprendimu, minimą Tolerancijos dieną pavadinusi ir draugystės diena.

Apie patyčias, negalę, jos paliestus ir žinomus žmones, nepaisant to, sugebėjusius gyvenime daug nuveikti, su sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Kretingos viltis“ vadove Sigute Bendikiene mokyklų-projekto partnerių mokiniams jos pasakodavo ir atvirose pamokose.

Kas svarbiausia, matoma širdimi

S. Bendikienė atviravo, kad Tolerancijos diena jai primena vandens telkinį, į kurį įmestas akmenukas sukelia ratilus. „Kaskart tų bangelių daugiau, ir jos vis gilesnės, prasmingesnės, nešančios informaciją, padedančios užsimegzti draugystėms“, – kalbėjo ji. Tačiau organizacijos „Kretingos viltis“ pirmininkė užsiminė apie tai, kaip nebe pirmus metus vykdomas projektas šiemet nelengvai skynėsi kelią rajono Savivaldybėje.

„Tris ar keturis kartus projektą perrašiau, kol biudžete atsirado „eilutė“, už kurios užsikabinę gavom finansavimą“, – šypsojosi Sigutė. Ištiesta pagalbos ranka, jos žodžiais, neįgalųjį pakelia, apkabina, sušildo, galbūt kam nors parodo ir tolesnio gyvenimo kelią, kur save atrasti.

Kiekvienas įtaigus žodis ar daina buvo pasitikti plojimais.

Kad dalyvavo projekte ir nors maža dalimi prisidėjo jį įgyvendinant, pasidžiaugė Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė Dalia Martišauskienė. Jos žodžiais, žmonėms bendraujant svarbiausia yra pakantumas ir pagarba. Direktorė linkėjo tolerantiškiems būti ne tik Tolerancijos dieną, o visada. „Mūsų įstaiga esam atvira ir kitiems bendriems projektams, taip pat savanorystei“, – pažadėjo ji.

Tolerancijos dienos proga visus pasveikino rajono meras Antanas Kalnius, Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Inga Biliūnaitė-Rušinskė, Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja Margarita Lipskienė, priminusi rašytojo Antuano de Sent Egziuperi žodžius, jog tai, kas yra svarbiausia, akimis nematoma, matoma širdimi.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas