Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Tveruose viešėjęs Aloyzo Žilio vadovaujamas Kretingos trečiojo amžiaus universiteto ansamblis „Svajonių aidas“ atliko pagal krašto poetės Genovaitės Česnauskienės eiles sukurtas dainas.

Kretingos trečiojo amžiaus universiteto vokalinis ansamblis „Svajonių aidas“, vadovaujamas Aloyzo Žilio, viešėjo Rietavo savivaldybės Tverų kultūros centre, kur buvo surengta literatūrinė-muzikinė popietė „Prisiminimų takais“.

Be popietės svečių kretingiškių, jais, lydima moderatorės Tverų kultūros namų renginių organizatorės Irenos Liškuvienės, keliavo ir krašto poetė Genovaitė Česnauskienė – susirinkusieji į literatūrinę-muzikinę popietę klausėsi ne tik jos skaitomų eilių, bet išgirdo ir dainų pagal šios poetės sukurtus tekstus.

Pirmasis kurti melodijas pagal G. Česnauskienės tekstus pradėjo kurti tveriškis Jonas Varkalys, kurio sumanymą kuo puikiausiai, pačios poetės pastebėjimu, įgyvendino folkloro ansamblis „Kermušie“ ir jo vadovas Arūnas Gedmantas. Šio kolektyvo atliekamos dainos skambėjo ir per popietę, ir Rietave per G. Česnauskienės knygos „Išgirskime tylą“ pristatymą.

Kūrėja literatė prisipažino buvusi maloniai nustebinta, kai jos žodine kūryba susidomėjo kretingiškis kompozitorius chorvedys Aloyzas Žilys – būtent Tveruose pirmą kartą ir nuaidėjo pagal G. Česnauskienės žodžius jo sukurtos dainos, kurias atliko „Svajonių aidas“. Poetė prisipažino, kad malonu jai buvo girdėti dainą žemaičių tarme „Gimtuojė kalba“, kurią atliko abu kolektyvai.

„Genovaitės Česnauskienės eilėse dominuoja gimtinės, jos gamtos, nuoširdumo ir meilės kitam žmogui, būtinybės branginti žemaičių tarmę, kitos temos, – kas patraukė jo, kaip kompozitoriaus, dėmesį šios literatės kūryboje, kalbėjo A. Žilys, dovanojęs poetei ir savo dainų rinkinį. – Gili eilėraščių prasmė, o kartais – ir pašmaikštavimai yra puiki proga visa tai įvilkti ir į muzikinį rūbą.“

A. Žilio pastebėjimu, toks renginys galėtų suskambėti ir vienoje kurių nors kultūros įstaigų Kretingoje, kas neabejotinai praplėstų poezijos ir muzikos mėgėjų akiratį, praturtintų renginių kalendorių.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas