Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Darbėnai tapo šviečiančių moliūgų miesteliu

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2022-10-28
Darbėnų miestelis vakarais nušvinta užžiebtais iš moliūgų išskaptuotais filmų personažais, įvairiomis žmogystomis ir nuotaikingomis būtybėmis.

Kiekvieną lapkritį – jau penktus metus iš eilės – darbėniškiai imasi iniciatyvos iki Vėlinių išpuošti savo miestelį švytinčias moliūgais: šiemet jų, išpjaustytų ir įvairiai išpuoštų, į miestelio aikštę suvežta kone šimtas. Vakarais uždegamos juose įstatytos žvakės, ir Darbėnų miestelis tampa kažkuo panašus į Švėkšną, vėlyvą rudenį garsėjančią šviečiančiais moliūgais.

„Idėja panaudoti moliūgus miesteliui papuošti gimė po Moliūgo šventės, įkvėpė dar ir savo dydžiu Darbėnams prilygstančio Švėkšnos miestelio pavyzdys. Pradėjome galvoti, o kodėl ir mums nepasipuošti? Dėkingi esame „Pajūrio naujienoms“, kad po tradicinės Moliūgo šventės iš savo ekspozicijos padovanojo keletą moliūgų drožybai, kitą dalį susirinkome iš miestelio ir jo apylinkių gyventojų. Nuo pat rugsėjo seniūnijos žmones raginome drožinėti, puošti ir sutartu laiku atvežti savo kūrinius į aikštę, priešais bažnyčią“, – kalbėjo vienas akcijos sumanytojų Darbėnų seniūnas Alvydas Poškys.

Iš vieno tokių „Pajūrio naujienų“ dovanotų moliūgų, sakė, ir pats išdrožęs Darbėnų miestelio herbą, į šią veiklą įtraukė ir savo brolį Darbėnų ugniagesių skyrininką Donatą Poškį.

Drožiant moliūgus aktyvūs buvo ir kiti seniūnijos darbuotojai – ūkvedys Antanas Mockus, aplinkos darbuotojai Rolandas Katkus, Ričardas Vinciūnas, Renata Mačiulienė, taip pat – ir jų vaikai. Dalyvavo Darbėnų gimnazijos bendruomenė, kai kurie mokytojai surengė net specialius užsiėmimus – kūrybines moliūgų drožimo dirbtuves.

Šiemet kelis itin meniškai išdrožinėtus moliūgus atgabeno profesionali Darbėnų krašto menininkė dailininkė Auksė Drazdienė. Nuo šventės atsiradimo pradžios į seniūnijos kvietimą atsiliepia ir kasmet daug moliūgų imasi išdrožinėti verslininkė Lina Bumbulienė.

„Visų, dalyvaujančių miestelyje sukuriant šviečiančių moliūgų šventę, net negaliu paminėti, nes ir pats jų nežinau: būna, ateini iš ryto – ir randi atvežtų naujų drožinių, kompozicijų“, – darbėniškių aktyvumu džiaugėsi seniūnas.

Į moliūgus įstatomos žvakės: šios uždegamos vakarais, ir tuo pasirūpina seniūnijos darbuotoja R. Mačiulienė, rytais užgesinamos. Žvakės pirktos iš seniūnijos aplinkos tvarkymui skirtų lėšų – tam skirta 100 Eur.

Šiuo tamsiais vakarais Darbėnų miestelį nutvieskiančiu moliūgų grožiu vietiniai gyventojai ir pravažiuojantys žmonės galės džiaugtis iki Vėlinių, spalio 31-osios, nes, artėjant Visų šventųjų ir Mirusiųjų pagerbimo dienoms, nebesinori trikdyti rimties laiko, ir moliūgai bus nuimti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas