Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Į „Pajūrio naujienų“ redakciją užsukusi kretingiškė papasakojo Kretingos mieste esančiuose prekybos centruose susidurianti su problema nusipirkti maisto produktų, mat, nepaisant amžiaus, vis dažniau yra „varoma“ prie savitarnos kasų. Kitos, ypač rytais, nedirba.

„Man arčiausiai namų – „Iki“ parduotuvė. Ne aš viena, o, kaip įsišnekėjusi su kaimynais supratau, ir daug kitų vyresnio amžiaus žmonių tokia tvarka esame nepatenkinti. Keista girdėti prekybos tinklų bandomą įpiršti nuomonę, kad viskas čia – kuo puikiausiai, nors, sprendžiant iš apytuščių savitarnos erdvių ir tarsi sovietmečiu vingiuojančių eilių prie įprastų kasų, akivaizdu, kad tai – melas. Jaunimas gal patenkintas savitarna – atėjo, suspaudė mygtukus, apsimokėjo, susirinko prekes ir išėjo. Bet kodėl negalvojama apie senjorus, kuriems ir pirštai jau nebe taip klauso, ir akys nebe taip gerai mato, kai ekrano kataloge reikia patiems ieškoti ir atpažinti pasiimtas norimas prekes? Ar mes, ta vyresnioji karta, kaip visuomenės dalis, išvis esam Lietuvoje nebereikalingai, „nurašyti“?

Jau žinau, ką atsakys prekybos tinklų vadovai: „Kvieskitės pagalbą, ir pardavėjai būtinai ateis, būtinai padės“. Kodėl reikia kviestis? Ar ne geriau į eilę iškart sustoti ne prekybos salėje prie įprastos, o prie savitarnos kasos ir laukti, kol pardavėja ateis – tegul ji dirba savo darbą čia. Pagaliau kodėl mes, pirkėjai, už pardavėjus apskritai turėtume dirbti ir algą uždirbti? Jeigu būtume norėję tapti pardavėjais, tai ir būtume šią profesiją pasirinkę“, – nuomonę išdėstė kretingiškė.

Bendrovės „IKI Lietuva“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė teigė dėl skaitytojos minėtų situacijų atsiprašanti. „Suteikdami galimybę apsipirkti savitarnos kasose, pirkėjus stengiamės aptarnauti kuo greičiau. Atlikti tyrimai rodo, kad apie 60 proc. įvairaus amžiaus žmonių naudojasi savitarnos kasomis ir yra patenkinti, nes taupo laiką, patogiau.  Tiems, kuriems sunkiau, iš tikrųjų padeda „Iki“ darbuotojas – pamoko, parodo, kaip nuskenuoti prekes ir apmokėti už jas. Tikime, kad su kiekvienu apsipirkimu bus lengviau“, – teigė V. Budrienė.

Anot komunikacijos vadovės, bet kokiu atveju parduotuvėse nors viena fizinė kasa turi dirbti ir, esant poreikiui, aptarnauti tuos pirkėjus, kurie kol kas privengia apsipirkti savitarnos kasose.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas