Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Praėjusią savaitę Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo atvejo. Prekę internetu norėjęs parduoti žmogus pakliuvo į šiuo metu populiarias sukčių pinkles, kuomet pasiūloma patogiai ir greitai parduoti prekę – paspaudus vos vieną nuorodą.

Sukčiai nusitaikė į asmenis, kurie parduoda prekes internetu. Jie, apsimetę pirkėju, per „WhatsApp“ programėlę susisiekia su pardavėju ir „susitaria“, kad perka prekę, o pardavėjui lieka tik paspausti jo atsiųstą nuorodą – kad gautų apmokėjimą, suvesti savo banko kortelės numerį, CVV kodą, vardą ir pavardę, o siuntų bendrovės kurjeris atvyks ir paims prekę.

Tai padarius, užvaldoma banko paskyra. Šiuo atveju žmogus prarado per 500 eurų.

Policija atkreipė dėmesį, kad, norint gauti mokėjimo pavedimą, užtenka nurodyti savo vardą, pavardę ir sąskaitos arba kortelės numerį, kitų papildomų duomenų nurodyti ir savo tapatybės tvirtinti nereikia. Taip pat nė vienoje oficialioje siuntų bendrovių svetainėje neprašoma pateikti mokėjimo kortelių duomenų. Jeigu jau nukentėjote nuo sukčių – kuo greičiau užblokuokite kortelę ir apie tai praneškite policijai naudojantis elektroninių paslaugų portalu.

„Reikia būti budriems, atsargiai vertinti, iš kokių puslapių ar žmonių perkate, taip pat – kas nori pirkti prekę. Pavyzdžiui, susirašinėjate su vienu žmogumi, o pervesti pinigus prašo į kito žmogaus sąskaitą. Reikėtų sunerimti“, – atkreipė dėmesį Veiklos skyriaus viršininkas Tomas Mikelkevičius, pridūręs, kad galima pabandyti ir patikrinti pirkti ar parduoti ketinančių žmonių tapatybes.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas