Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Vis dar tęsiamas tyrimas dėl Padvarių tvenkinyje Kurmaičių kaime pastebėtų biologinės kilmės teršalų. Šiuo metu pradėti tikrinti ir individualūs namai.

Nemažai pažeidimų

Aplinkos apsaugos departamento užsakymu atlikti Padvarių tvenkinio vandens laboratoriniai tyrimai parodė, kad „žalios masės“ sankaupos yra labai intensyvus tvenkinio vandens žydėjimas, todėl sparčiai vystosi kelios melsvabakterių rūšys.

„Pagrindinės priemonės, galinčios apsaugoti nuo tokių reiškinių – melsvabakterėms reikalingų maistinių medžiagų patekimo į vandenį mažinimas. Todėl departamento Kretingos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai tikrina, ar vandens telkinys neteršiamas buitinėmis ar gamybinėmis nuotekomis – vykdomi dviejų ūkio subjektų patikrinimai“, – padėtį apibūdino Kretingos aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausioji specialistė Neringa Grigalauskienė.

Taip pat vykdomi Kurmaičių gyvenvietės individualių valdų patikrinimai dėl buitinių nuotekų tvarkymo atitikties aplinkosauginiams teisės aktų reikalavimams. „Patikrinus dalį gyventojų, nustatyta pažeidimų. Likusius kaimo gyventojus tikrinsime artimiausiomis dienomis, – įvardino N. Grigalauskienė, atkreipusi dėmesį, kad savivaldybės pareiga – plėtoti centralizuotus buitinių nuotekų tvarkymo tinklus ir skatinti gyventojus prie jų prisijungti. – Tada labai sumažėtų tokios taršos galimybė.“

Nuotekas tvarko neatsakingai

Paskutiniais duomenimis, 41 Kurmaičių kaimo gyventojas yra sudaręs geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sutartį. Prie centralizuotų buitinių nuotekų tinklų neprisijungęs 51 gyventojas. „Iš patikrintų 26 gyventojų tik 2 gyventojai turėjo valymo įrenginius, tačiau neturėjo projekto, statybą leidžiančio dokumento ar mėginių paėmimo šulinio, iš kurio būtų galima imti mėginius. Abiem atvejais išvalytos nuotekos iš valymo įrenginio buvo pajungtos į senuosius Kurmaičių gyvenvietės lietaus nuotekų tinklus, kuriais nuotekos nukeliauja į Akmenos upę“, – situaciją nusakė UAB „Kretingos vandenys“ direktorius Tomas Jurgutis.

Dalis gyventojų yra savavališkai prisijungę prie centralizuotų buitinių nuotekų tinklų, t. y. su UAB „Kretingos vandenys“ nėra sudarę geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sutarčių. „Didžioji dalis Kurmaičių k. gyventojų nuotekas tvarko neatsakingai: įrengtos išgriebimo duobės yra nesandarios, buitinės nuotekos skverbiasi tiesiai į gruntą taip teršdamos aplinką. Tik vieno gyventojo išgriebimo duobė buvo tvarkinga“, – gautus rezultatus įvardijo T. Jurgutis.

Norėdami prisijungti prie centralizuotų buitinių nuotekų tinklų gyventojai turi kreiptis į UAB „Kretingos vandenys“ ir pateikti prašymą prisijungimo sąlygoms gauti, kartu pateikdami nuosavybę patvirtinančius dokumentus, žemės sklypo planą, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. „Kasimo darbus gyventojai gali vykdyti savarankiškai, savo technika, tačiau, iškasus tranšėją, būtina išsikviesti mūsų darbuotojus. Atlikęs kasimo darbus gyventojas taip pat turi pateikti inžinerinių tinklų planą“, – paaiškino T. Jurgutis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas