Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Spalio 17 d. apie 15.23 val. Palangoje, kelių Klaipėda–Liepoja ir Darbėnai sankryžoje, automobilis „Toyota Yaris“, išvažiuodamas iš šalutinio kelio, nepraleido ir susidūrė su pagrindiniu keliu važiavusiu krovininiu automobiliu „Mercedes Benz“.

Palangoje šią savaitę įvykus tragiškam eismo įvykiui, kuomet žuvo žmogus, o kitą prireikė reanimuoti, kilo diskusijos dėl Klaipėdos–Liepojos ir Darbėnų kelių sankryžos saugumo – tiek policija, tiek gyventojai tikino, kad pokyčiai joje – būtini.

Aplinkybės tiriamos

Pirmadienį apie 15.23 val. Palangoje, kelių Klaipėda–Liepoja ir Darbėnų sankryžoje, automobilis „Toyota Yaris“, vairuojamas 1957 m. gimusio vyro, išvažiuodamas iš šalutinio kelio, nepraleido ir susidūrė su pagrindiniu keliu važiavusiu krovininiu automobiliu „Mercedes Benz" su priekaba „Krone“, kurį vairavo 1960 m. gimęs vyras. Per eismo įvykį žuvo automobiliu „Toyota Yaris“ važiavusi 1963 m. gimusi keleivė, sužalotas automobilio vairuotojas paguldytas į reanimacijos skyrių.

Liudininkų teigimu, „Toyota Yaris“ vairuotojas nesustojo prie „Stop“ ženklo, tačiau kaip viskas vyko, iš tikrųjų nėra žinoma. „Įvykio aplinkybės – tiriamos“, – teigė Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas.

Pirminiais duomenimis, lengvojo automobilio vairuotojas buvo blaivus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Ir anksčiau būta eismo įvykių

Per trejus metus nuo 2019 m. būtent šioje sankryžoje įvyko 9 eismo įvykiai, 6 iš jų – įskaitiniai, per kuriuos sužeisti 5 asmenys, žuvo 2 žmonės. „Joje daug ir draudiminių eismo įvykių, kurie nėra įtraukiami į statistiką“, – skaičius vardino A. Budginas, pasidalijęs, kad sankryžoje dažnai matyti ir transporto priemonių duženų po susidūrimų.

Kadangi sankryža yra avaringa, policija kreipėsi ir į Palangos miesto savivaldybės Eismo saugumo komisiją. „Kreipėmės, kad jie pagal savo kompetenciją imtųsi veiksmų dėl šios sankryžos infrastruktūros pokyčių, norint pagerinti eismo saugumą“, – kalbėjo komisariato viršininkas.

Dėl eismo saugumo reikėtų keisti sankryžos infrastruktūrą. Viešojoje erdvėje yra svarstoma, kad toje vietoje galėtų atsirasti žiedinė sankryža. Kaip vieną siūlymų tai pateikia ir policija. „Ir vieno žmogaus žūtis yra neįkainojama. Todėl, mūsų nuomone, ten tikrai turi būti daromi pokyčiai – keistis infrastruktūra, pavyzdžiui, atsirasti žiedinė sankryža, viadukas, kad ir šviesoforas“, – galimus variantus vardino A. Budginas.

Toje vietoje greitis yra ribojamas iki 70 km/h. „Greitis yra nemažas, atsiradus kliūčiai, išvengti susidūrimo praktiškai neįmanoma“, – atkreipė dėmesį komisariato viršininkas, tikinęs, kad dar didesnis greičio ribojimas problemos neišspręs. Situacija toje sankryžoje dar labiau pablogėja vasarą, kuomet būna intensyvesnis eismas. „Gatvė yra plati, sudėtinga pravažiuoti, todėl kiekvienas vairuotojas turi įvertinti visas aplinkybes ir tik tuomet ją saugiai pervažiuoti“, – vairuoti atsargiai skatino A. Budginas.

Vertina esamų sankryžų būklę

Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) teigimu, sankryža projektuota kartu su Palangos aplinkkelio projektu. „Projektavimo metu, parenkant sankryžos sprendinius, buvo vertinamas esamas ir prognozuojamas eismo srautas tiek magistraliniame kelyje – pagrindinis kelias, tiek rajoniniame kelyje – šalutiniai keliai. Parinkta tipinė keturšalė sankryža, kartu įdiegiant papildomas eismo saugą gerinančias priemones, t. y. apsaugotos kairiojo posūkio juostos“, – kodėl buvo priimtas sprendimas įrengti būtent tokio tipo sankryžą, įvardijo LAKD Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vadovė Aušra Ramoškaitė.

Kelių direkcija taip pat atkreipė dėmesį, kad sankryžoje yra pritaikytos papildomos eismo saugos priemonės – pagrindiniame kelyje, ties sankryža, leistinas greitis yra ribojamas iki 70 km/val., šalutiniuose keliuose įrengtos greičio valdymo priemonės – greičio mažinimo kalneliai, taip pat pirmumą nurodantys kelio ženklai „Stop“, kurie draudžia įvažiuoti į sankryžą prieš tai nesustojus ir neįsitikinus, kad tai daryti yra saugu.

„Lietuvos automobilių kelių direkcija nuolatos vertina esamų sankryžų būklę, atsižvelgiant į vidutinį metinį paros eismo intensyvumą, įskaitinių eismo įvykių skaičių, sankryžos kelių konfigūraciją, leistiną važiavimo greitį sankryžos pagrindiniame kelyje. Įvertinsime ir šių faktorių pokyčius minėtoje sankryžoje ir spręsime galimybes ją pertvarkyti“, – tikino A. Ramoškaitė, atkreipusi dėmesį, kad pagal eismo įvykio Lietuvos kelių policijos tarnybos skelbiamą suvestinę, įvykį lėmė ne sankryžos tipo, o kelių eismo taisyklių pažeidimas – lengvasis automobilis, įvažiavo į kelią iš šalutinio kelio ir nepraleido sunkiasvorės transporto priemonės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas