Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Vietoje apsilankiusi Eismo saugumo komisija turėjo galimybę savo akimis pamatyti, kokiais sunkumais susiduria statybinių medžiagų parduotuvė „Vieškelis LT“, kuomet 12,5 m ilgio vilkikas pristato prekes.

Išvažiuojamajame Eismo saugumo komisijos posėdyje buvo nagrinėti gyventojų gauti prašymai. Šįkart daugiausia jų orientuoti į saugumo užtikrinimą, išvažiuojant ar įvažiuojant į kiemus, pavojingas sankryžas, taip pat prašyta įrengti tam tikrus kelio ženklus.

Dar spręs

Daugiausia diskusijų sulaukė situacija prie Vytauto gatvėje veikiančios statybinių medžiagų parduotuvės „Vieškelis LT“. Vietoje apsilankiusi komisija stebėjo, su kokiais sunkumais susiduria įmonė, norėdama iškrauti į parduotuves atvežtas prekes iš sunkiasvorių mašinų.

„Kai atvažiuoja mažesni krovininiai automobiliai, problemų dėl įvažiavimo nekyla. Tačiau atvažiavus 12,5 m ilgio vilkikui, kuomet šalia parduotuvės esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje yra daug transporto priemonių, jam nebelieka vietos, kur įsukti, o krautuvui – privažiuoti prie jo ir iškrauti prekes“, – problemos esmę apibūdino „Vieškelis LT“ direktorius Edmundas Bružys.

Savininkas paprašė, kad šalia parduotuvės esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje būtų apribotas stovėjimo laikas nuo 6 val. iki 20 val. „Iš aplinkinių miestų, kaimų atvažiuoja žmonės ir aikštelėje automobilius palieka visai dienai ar net savaitgaliui, kas apsunkina eismo saugumą ties įvažiavimu į ją, kuomet į parduotuvę yra atvežamos prekės“, – kalbėjo E. Bružys.

Komisijos nariai ilgai diskutavo, ar norimas įrengti kelio ženklas padėtų išspręsti problemą, ar yra galimybė tai padaryti. „Ši aikštelė buvo įrengta visuotiniam naudojimui, todėl turime atsižvelgti ir į gyventojų interesus“, – atkreipė dėmesį Eismo saugumo komisijos pirmininkė Violeta Turauskaitė. Kilus diskusijoms ir svarstant, koks būtų geriausias sprendimas, tenkinantis ir visuomenės, ir verslo interesus, buvo nuspręsta klausimą atidėti ir įsigilinti į galimus sprendimo būdus. „Matome, kad problema yra ir ją reikia spręsti“, – apibendrino Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos Veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio vyresnysis specialistas Aurelijus Jankauskas.

Kretingos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ bendruomenės prašymui perkelti Miško gatvėje priešais parką esantį motorinių transporto priemonių eismą draudžiantį ženklą buvo pritarta.

Įrengs kelio ženklus

Kvecių kaimo gyventojai su Kretingos seniūnija pasidalijo savo pastebėjimais, kad vairuotojai, apvažiuodami remontuojamą kelią Kretinga–Rūdaičiai–Žibininkai, naudojasi tame kaime esančiomis Vidgirio, Žibos ir Vėjo gatvėmis. Šias gatves jungiančioje sankryžoje žmonės dažnai nesustoja įsitikinti, ar neatvažiuoja kitos transporto priemonės.

„Gyventojai tikino, kad šioje sankryžoje yra buvę eismo įvykių, dažnai susidaro avaringos situacijos. Problema dar labiau paaštrėjo per kelio Kretinga–Rūdaičiai–Žibininkai atnaujinimą“, –esmę nusakė Kretingos seniūnijos seniūnė Sigita Riepšaitė.

Dėl to gyventojai paprašė įrengti kelio ženklus nurodančius pagrindinį, šalutinį kelią, taip pat „Stop“ ženklą, kuris atkreiptų vairuotojų dėmesį. Eismo saugumo komisija vienbalsiai pritarė įrengti šioje sankryžoje kelio ženklus: „Pagrindinis kelias“ ir „Duoti kelią“.

Kretingos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ bendruomenė paprašė perkelti Miško gatvėje, priešais parką, esantį motorinių transporto priemonių eismą draudžiantį ženklą. „Neturime galimybės atvykę į darbą ar atvežę vaikus į ugdymo įstaigą apsisukti. Nuolat sulaukiame skundų ir prašymų iš tėvų“, – problemos priežastį įvardijo „Ąžuoliukas“ bendruomenė.

Apžiūrėjusi situaciją Eismo saugumo komisija nutarė kelio ženklą perkelti.

Leido įsirengti patiems

Komisija taip pat gavo prašymą dėl prasto matomumo įrengti sferinį kelio veidrodį, važiuojant iš Vasaros aklg. į Simono Daukanto gatvę. Besikreipiančių asmenų teigimu, išvažiuojant iš akligatvio, neįmanoma matyti iš kairės pusės atvažiuojančių automobilių, nes užstoja gyvatvorė, dėl to dažnai kyla avarinės situacijos. „Kiekvieną kartą išvažiuodami patiriame stresą, nes į S. Daukanto gatvę įvažiuojame visiškai aklai“, –prašyme rašė gyventojai.

Tokių sankryžų, komisijos teigimu, rajone yra ir daugiau. „Jeigu veidrodį įrengsime šioje sankryžoje, tad tai reikėtų padaryti ir kituose išvažiavimuose. Nežinau, ar tai – būtinybė, nes automobilių srautas nėra itin didelis, ten važiuoja tik patys gyventojai“, – atkreipė dėmesį Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė, įvardinusi, kad gyvatvorė atitinka joms keliamus aukščio ir kitus reikalavimus.

Atsižvelgdama į gyventojų prašymą, Eismo saugumo komisija nutarė leisti gyventojams, suderinus su seniūnija, savo lėšomis įsirengti sferinį kelio veidrodį. „Tai nėra eismo reguliavimo priemonė“, – kodėl žmonės patys gali tai padaryti, paaiškino A. Jankauskas.

Eismo saugumo komisija vyko į V. Kudirkos gatvę, kur vieno garažo savininkas turgaus dienomis susiduria su sunkumais, norėdamas patekti į jam priklausantį statinį, nes įvažiavimas būna užstatytas automobiliais.

Statyti automobilių negalima

Eismo saugumo komisija vyko ir prie garažo, esančio V. Kudirkos gatvėje. Jo savininkas išsakė problemą – turgaus dienomis Kretingoje tampa sunku įvažiuoti-išvažiuoti iš garažo, nes įvažiavimas būna užstatytas automobiliais. Dėl to buvo prašoma pastatyti kelio ženklą „Stovėti draudžiama“.

Nuvykus į vietą didelės problemos nebuvo pastebėta, kadangi toje vietoje, kur turgaus lankytojai palieka automobilius, yra žolynas. „Ant žolės statyti automobilių negalima pagal Kelių eismo taisykles, todėl gyventojas visada gali apie tai informuoti policiją“, – teigė A. Jankauskas.

Kaip dar vieną priemonių komisija pasiūlė gyventojui, įkalti kokius nors strypus, uždėti akmenimis ir panašiai.

Su panašia problema susidūrė ir Salantų miesto Dariaus ir Girėno g. 1 name gyventojai: jie kreipėsi dėl į šalia esančią parduotuvę atvykstančių klientų, kurie automobilius palieka jų daugiabučio kieme. Jie prašė pastatyti ženklą, draudžiantį palikti automobilius ar priimti kitą sprendimą, kad pašaliniai asmenys negalėtų įvažiuoti į kiemą.

Kadangi gyventojai nėra susiformavę sklypo, jame automobilius gali statyti visi vairuotojai. „Pirmiausia gyventojai turi susiformuoti sklypą ir tuomet galėtų įsirengti fizinį barjerą“, – vieną sprendimų įvardijo A. Jankauskas. Tokį siūlymą komisija pateikė ir prašymo autoriams.

Nepritarė

Mėguvos gatvės gyventojas kreipėsi į Eismo saugumo komisiją dėl susidariusios nesaugios eismo situacijos gatvės ruože nuo Teresiečių g. iki Kluonalių g. „Gatvėje dėl padidėjusio judėjimo ir greičio ribojimo ženklų nebuvimo automobiliai lekia dideliu greičiu. Pėsčiųjų srautas taip pat didelis, o šaligatvių nėra“, – rašoma prašyme.

Komisija atkreipė dėmesį, kad to ruožo didžiojoje dalyje yra žvyruota gatvė. „Nemanau, kad žvyrkeliu vairuotojai lekia dideliu greičiu“, – svarstė G. Liobikienė.

Jai pritarė ir policijos atstovas A. Jankauskas: „Gyventojai patys turi būti sąmoningi ir važiuoti atsakingai, nes, ir sumažinus leistino greičio ribą, niekas nepasikeis.“

Eismo saugumo komisija gyventojų prašymui nepritarė.

Sumažinti greitį prašė ir gyvenantieji Kęstučio g. 9 name. Jų teigimu, Vytauto g. 18 namo savininkai įvažiavimą į savo teritoriją įsirengė per jų daugiabučio kiemą. „Mums, namo gyventojams, ypač vaikams, kiemas tapo nesaugiu, kadangi iš laiptinės išeiname tiesiai į važiuojamąją kelio dalį. Labai dažnai tiek grožio salono darbuotojai, tiek jų klientai pravažiuoja dideliu greičiu, kaip normalia gatve“, – tikino prašymo autoriai.

Prašymui nebuvo pritarta, nes daugiabučių namų kiemuose pagal Kelių eismo taisykles maksimalus leidžiamas greitis yra 20 km/h.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas