Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kasmet spalio 10-ąją Pasaulio sveikatos organizacija inicijuoja Psichikos sveikatos dienos minėjimą. Šių metų tema – paversti psichinę sveikatą ir gerovę globaliniu prioritetu. Svarbu atkreipti dėmesį į psichikos sveikatą žemesnio ekonominio statuso šalyse, kuriose trūksta psichinės sveikatos stiprinimo resursų, ypač susidūrus su pandemija ar geopolitiniais neramumais. Žodis „globalus“ paprastai asocijuojasi su globaliniais reiškiniais bei politika. Užuot savo psichikos sveikatą visiškai atidavę į valdžios rankas, imamės individualių priemonių psichikos sveikatos gerinimui. Tai gana natūralus ir sveikintinas reiškinys. Tačiau perdėtas individualumo akcentavimas psichikos sveikatoje gali būti žalingas. Nesikeičiant aplinkos sąlygoms sunkiau pasiekti asmeninių rezultatų. Tai didina bejėgiškumą, atgraso nuo bet kokių pastangų.

Viena sričių, kurioje patiriame daugiausiai streso, yra darbas. Pagrindiniai psichikos sveikatos rizikos veiksniai darbe yra šie: įgūdžių, kontrolės darbo eigai ir pobūdžiui trūkumas, nelanksčios ar ilgos darbo valandos, diskriminacija, patyčios, neaiškus vaidmuo darbe, kolegų, vadovų paramos trūkumas, nesaugi, nesveika darbo aplinka ir kt. Dorojimasis su šiais iššūkiais individualiai gali būti sekinantis, neproduktyvus. Siekiant spręsti šiuos iššūkius efektyviau pirmiausia svarbi komunikacija pačioje darbovietėje. Štai keletas, veiklų, kaip įtraukti, suartinti darbuotojus ir gerinti jų psichikos sveikatą.

1. Psichikos sveikatos seminaras. Suorganizuokite seminarą pakviesdami psichologą ar kitą psichikos sveikatos specialistą. Kai specialistas nurodo orientyrus, tai motyvuoja ir paskatina darbuotojus rūpintis savo psichikos sveikata. Paskatinkite darbuotojus, kurie gali pasidalinti savo psichikos sveikatos patirtimi, bet taip pat gerbkite tuos, kurie viešai apie savo psichinės sveikatos sunkumus kalbėti nenori, išsaugokite jų konfidencialumą.

2. Darbuotojų išvyka. Galite darbuotojus suburti bendriems pietums. Taip pat galima suorganizuoti darbuotojams linksmų įdomių veiklų. Tai gali būti bet kas: nuo viktorinų iki kultūrinių veiklų. Darbuotojai paprastai įvertina, kai vadovybė įtraukia juos į smagias komandines veiklas.

3. Įvertinimo ceremonijos. Puikus būdas įvertinti ir pripažinti darbuotojų įdirbį – tai juos pasveikinti ir apdovanoti. Galima paieškoti įvairių apdovanojimo būdų: nuo puokštės gėlių iki kaupiamos taškų sistemos.

4. Filmų peržiūra. Suplanuokite, kokį filmą būtų galima peržiūrėti darbovietėje. Tai gali būti bet kas nuo lengvos komedijos iki motyvuojančios biografijos. Nepamirškite sukurti jaukios aplinkos. Toks renginys gali padėti sumažinti darbo monotoniją, suartinti darbuotojus, privesti prie diskusijų.

Atkreipiant dėmesį į psichikos sveikatos reikšmę, perteikiant darbuotojams jų vertingumo pojūtį, skatinant ir įgalinant komunikaciją, mažinant monotonijos pojūtį, darbovietė gali reikšmingai prisidėti prie darbuotojų psichinės sveikatos. Tuo pačiu mažinama atskiram darbuotojui tenkanti našta – rūpinimasis psichikos sveikata neturėtų būti vien individualus procesas. Taip pat primename, kad Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure teikiamos nemokamos psichologo konsultacijos. Registracija tel. 8 609 37211 (psichologė Agnė Antanaitytė).

Kretingos rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas