Vyrų dvejetų kategorijoje nugalėtojų vardus iškovoję tėvas ir sūnus Vaidas ir Matas Mackevičiai

Mūsų krašto badmintono žaidėjų iniciatyva Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Kretingos filialo sporto salėje įvyko tarptautinis badmintono turnyras Kęstučiui Žiliui atminti.

Be mūsų šalies badmintonininkų, turnyre dalyvavo ir svečiai iš Latvijos. Sportininkai buvo suskirstyti pagal pajėgumą į dvi grupes, žaidė trijose kategorijose – vyrų dvejetų, moterų dvejetų, mišrių dvejetų.

Pirmoje grupėje vyrų dvejetų kategorijoje pirmavo vydmantiškiai tėvas ir sūnus Vaidas ir Matas Mackevičiai. Jie po atkaklios kovos 2:1 (21:18;13:21;21:17) per 33 min. įveikė Tomą Petrošių (Vydmantai) ir Kęstutį Krūminą (Klaipėdos r.). Trečią vietą iškovojo Klaipėdos atstovai Artūras Jachontovas ir Sigitas Galentas. Moterų dvejetų kategorijoje geriausiai sekėsi kaunietei Rimai Šidlauskienei ir palangiškei Juditai Vadeikienei. Jos lemiamoje kovoje 2:0 (21:13;21:14) nugalėjo Ramunę Petrošienę (Vydmantai) ir Sandrą Čečkauskienę (Klaipėda). Trečioje pozicijoje liko kretingiškė Erika Žiaušytė ir Klaipėdos rajono atstovė Gitana Krūminienė. Mišrių dvejetų kategorijoje triumfavo T. Petrošius ir S. Čečkauskienė. Lemiamoje kovoje jie 2:0 (21:15;21:19) įveikė vydmantiškę R. Petrošienę ir kretingiškį Arnoldą Slušnį. Bronzos apdovanojimai atiteko Linai Sėlenienei (Klaipėda) ir Artūrui Sirbikei (Panevėžys).

Antroje grupėje vyrų dvejetų kategorijoje didžiajame finale susitiko tauragiškiai Rokas Grytė ir Tomas Tenikaitis su klaipėdiškiais Žilvinu Gelžiniu ir Adu Lečiumi. Po trijų setų kovos pergalę 2:1 (21:17;16:21;21:12) išplėšė tauragiškiai. Mažąjį finalą 2:0 (21:16;23:21) prieš klaipėdietį Mindaugą Juodvalkį ir kretingiškį Nikolajų Gnedojų laimėjo kauniečiai Borisas Lozinskis ir Česlovas Ramanauskas. Penktoje pozicijoje liko kretingiškiai Raimondas Ubis ir Saulius Rukša. Moterų dvejetų kategorijoje didįjį finalą laimėjo palangiškės Sandra Sipavičė ir Kristina Freimanaitė. Jos po atkaklios dvikovos 2:1 (21:9;15:21;21:11) nugalėjo kretingiškes Ievą Januškienę ir Vaidą Slušnienę. Mažąjį finalą laimėjo vydmantiškės Aldona Kasparavičienė ir Toma Mackevičienė 2:0 (21:11;21;15), nugalėjusios Kristina Kozlovienę (Tauragė) ir Živilę Žymantaitę (Klaipėda).