Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar taupant elektrą reikėtų išjungti šviečiantį kryžių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Rugpjūčio 11-ąją Palangos koncertų salėje laukia antroji Keistuolių teatro premjera – po 20 metų sugrįžta pasikeitę, dar didesnį patirties bagažą sukaupę „Paskutiniai Brėmeno muzikantai“. Kartu jie atsiveža ir naują programą, atskleidžiančią, kaip susiklostė grupės muzikantų likimas. Pamatysite muzikantų, lyg „fenikso iš pelenų“, pakilimą. Taip pat - atsargiai besiveriantį, besikeičiantį pastarųjų gyvenimą. Dokumentinių užuominų kupinas vaidybinis gyvo garso pasirodymas atskleis „Paskutinių Brėmeno muzikantų“ gerbėjams daug subtilybių apie išsiilgtus personažus.

Gyvo garso teatralizuotas koncertas įvyks Palangos koncertų salėje. Atlikėjai kviečia kartu sudainuoti legendines dainas ir prisiminti tai, kas užmiršta, bet su malonumu prisimenama. Tai – muzika, sklidina „gėlių vaikų“ romantikos. Sugrįžę paskutinieji „Brėmeno muzikantų“ kartos mohikanai spektaklyje džiugins žiūrovus, atlikdami žymiausius užsienio kūrinius, skambančius lietuviškai. Koncerte sutiksite daugumą jūsų pasiilgtų personažų. Aktorė Ilona Balsytė primena, kaip gimė jų vardai: „Man labai įstrigo, kai mes pačioje pradžioje visi sėdėjome ir galvojome, kokie turėtų būti personažų vardai, kad asociatyviai būtų paveikūs. Iš lenkiško animacinio filmuko nusižiūrėjome Rex‘są, iš kitur – Rainį, Kanopą ar Petuchauską. Ieškodami ir juokaudami, kokios turėtų būti pavardės, kad asocijuotųsi su Brėmenų gyvūnais, praleidome visą dieną“.

Režisierius Aidas Giniotis atskleidžia, kas patiko Brėmeno muzikantų kūrybinei komandai, įkūnijančiai hipių kartą: „Jie tokie nepakaltinami veikėjai, mes nesistengėme nei romantizuoti, nei idealizuoti. Kaip tik, net atvirkščiai – juos parodijavome. Prieš pasirodant merginai jie neatsakingi nei už savo veiksmus, nei žodžius, jie džiaugiasi viskuo ir jiems visai nebaisu būti savimi. O buvimas savimi jų toks, kokį davė Dievas“.

A. Giniotis toliau tęsia: „Mus „vežė“, nes tai – karta be atsakomybės ribų ir mes stengėmės tai perteikti spektaklyje. Nemanau, kad jiems svarbiausia buvo maištas. Pavieniams – taip. Tokių kaip Bobas Dylanas nebuvo daug. Dauguma dainuodavo apie meilę, partnerio troškimą. Čia nėra tokios globalios pasaulinės problemos, greičiau vadovaujamasi principu: ką matau – tą sakau, ką jaučiu – tą dainuoju“.

Spektaklis „Paskutiniai Brėmeno muzikantai“ sukurtas 2002-aisiais metais. Iškart po jo sekė to paties pavadinimo filmo sukūrimas, atnešęs net trylikos metų sėkmę. Kūrybinė komanda sutinka su aktorės I. Balsytės mintimi: „Aš iki šiol išgirstu, kai sako jauni žmonės, kuriems 20 metų, kad vaikystėje mylimiausias jų spektaklis buvo „Brėmeno muzikantai“, nors spektaklis buvo kuriamas tikrai ne vaikams“.

Koncerte koja kojon žengs mylimi atlikėjai: Ilona Balsytė, Darius Auželis, Aidas Giniotis, Aurimas Meliešius, Sigitas Mickis, Dalius Skamarakas. Jie išvaikys nuobodulį sukurdami šventę visiems, trokštantiems įsimintinų emocijų. „Gal kaip tik gerai, kad vasara – atostogų metas, tikėkimės, kad bus gera nuotaika ir šilta; kad mes, kalbėdami apie tuos muzikantus, kokie jie yra po 20-ies metų, darysime tai lengvai ir su gera nuotaika, be jokių „susisvarbinimų“ ar susireikšminimų, nes kitaip nėra prasmės. Juk buvo gerai, ir dabar – gerai“,– siunčia linkėjimus būsimiems žiūrovams režisierius.

Parengė Matas Makauskas


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas