Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas
Baltijos jūros paplūdimiuose dirbantiems gelbėtojams iššūkių netrūksta: poilsiautojai nepaiso perspėjimų ir rizikuoja gyvybėmis.

Praėjęs savaitgalis pajūrio gelbėtojams buvo sunkus ir įtemptas. Baltijos jūra stipriai bangavo, atgal į ją traukė povandeninės srovės – paplūdimiuose plevėsavo raudonos vėliavos, reiškiančios, kad maudytis yra griežtai draudžiama. Kai kuriems poilsiaujantiems tai buvo nė motais – jie vis tiek brido į jūrą ir rizikavo savo ir gelbėtojų gyvybėmis. Vien sekmadienį Palangos ir Šventosios paplūdimiuose skendo 12 žmonių, vienas jų nuskendo.

Nuskendusysis jau buvo drausmintas

Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas papasakojo, kad sekmadienį Šventojoje nuskendęs Baltarusijos pilietis dar 15 minučių prieš nuskęstant buvo įspėtas gelbėtojų. Jis paklausęs, kodėl negalima maudytis. Gelbėtojai išaiškino, kad yra iškelta raudona vėliava, tad šis teiravęsis, kodėl – ne juoda vėliava. Gelbėtojas paaiškinęs, kad, Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, juodos vėliavos simbolio Lietuvoje nėra.

Gelbėtojui išvažiavus drausminti kitų taisyklėms nepaklususių asmenų, už 15 minučių buvo gautas pranešimas, kad skęsta žmogus. Atvykus į vietą su vandens motociklu, gelbėtojui nepavyko išgelbėti skęstančiojo – tai buvo tas pats ankstėliau perspėtas Baltarusijos pilietis.

„Pasirodo, perlipęs per baltarusio kūną, Estijos pilietis nuėjo maudytis ir taip pat pradėjo skęsti. Jį išgelbėję gelbėtojai perdavė medikams. Dar po dvidešimties minučių skendo Anglijos pilietis, kuris išgelbėtas taip pat patikėtas medicinos darbuotojams“, – J. Pirožnikas akcentavo, kad užsieniečiai visiškai nepaiso raudonos vėliavos Baltijos jūroje.

Už maudymąsi jūroje plazdant raudonai vėliavai – baudos

Plevėsuojant raudonai vėliavai norinčiųjų maudytis jūroje negąsdina nei ką tik ištraukti skenduoliai, nei pavojus jų pačių gyvybei ar gelbėtojų įspėjimai.

Po pasitarimo Palangos policijos komisariate nuspręsta, kad kiekvieną dieną policijos pareigūnai budės kartu su gelbėtojais ir taikys baudas už administracinius teisės pažeidimus tiems poilsiautojams, kurie neklauso ir nepaiso paplūdimio taisyklių. „Mūsų tiesioginis darbas yra gelbėti skęstančius žmones, o kur yra alkoholis, nelegali prekyba, raudonos vėliavos pažeidimai – policijos pareigūnų darbas. Už raudonos vėliavos pažeidimą bauda svyruoja nuo 50 iki 300 eurų, antrą kartą – nuo 300 iki 900 eurų“, – įvardijo J. Pirožnikas.

Didžiausias kaltininkas – žmonių neatsakingumas

Pasak Palangos gelbėtojų vado, alkoholis nebūtinai būna pagrindinis kaltininkas – skęsta ir apgirtę nuo alkoholio, ir blaivūs asmenys. Poilsiautojai turi patys suvokti, kada maudytis galima, o kada ne, ypač, kai tai rodo iškeltos vėliavos ir trimis kalbomis nuolat pranešama informacija per garsiakalbius.

„Didžiausią įtaką daro kvailumas – jeigu žmogų perspėji ir sakai, kad neitų maudytis, kad galima nuskęsti, kad iškelta raudona vėliava, o jis eina, tai kokią daugiau priežastį galima konstatuoti“, – apie taisyklių nesilaikančius poilsiautojus kalbėjo ir apmaudo neslėpė J. Pirožnikas.

Jis tęsė mintį: „Galbūt žmonės įsivaizduoja, kad jie Baltijos jūrą mato pirmą ir paskutinį kartą, todėl ir šoka į tas bangas? Jie turėtų būti labiau sąmoningi, atsakingi ir įvertinti situaciją, jeigu gelbėtojai pasakė, kad maudytis draudžiama.“

Maudytis jūroje galima tik tada, kai tai leidžia iškelta tinkama vėliava ir yra laikomasi visų paplūdimio taisyklių. Geltona vėliava – maudytis pavojinga, bet galima. Raudona vėliava – maudytis griežtai draudžiama. Kai yra iškelta raudona vėliava, geriausiai nerizikuoti savo, gelbėtojų gyvybe ir neiti maudytis. Už tai gresia baudos iki 900 eurų.

Ieva URNIKYTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas