Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar taupant elektrą reikėtų išjungti šviečiantį kryžių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Į Lietuvą medicininiam reabilitacijos gydymui atvyko pirmieji kovotojai iš Ukrainos. Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad tai – kariškiai ir teisėsaugos pareigūnai, kartu su ginkluotosiomis pajėgomis išvien kovoję mūšio lauke. Iš 51-o atvykusio ukrainiečio 19 jų reabilituojami trijose Palangos reabilitacijos įstaigose.

Palangos savivaldybė informavo, kad pacientai iš kovojančios Ukrainos jau pradėjo reabilitacijos gydymą Vidaus reikalų ministerijai priklausančiame „Pušyne“, taip pat ir „Palangos line“. Sunkiausi pacientai atiteko Palangos reabilitacijos ligoninei. Ši reabilitacijos įstaiga turi ir tam tikrą patirtį gydant tuos, kurie nukentėjo nuo agresijos ir ginklų, – čia gydyti Sausio 13-osios ir Ukrainos Maidano dalyviai.

„Palangos lino“ vadovas Algirdas Jonaitis teigė, kad daugelis atvykusių pacientų nukentėjo nuo minų sprogimų, dominuoja sunkios galvos ir galūnių traumos. Daugiau jis neatviravo, nes, bendru sutarimu, stengiamasi per daug apie tai nekalbėti ir neviešinti, mat yra žmonių, kurie tą informaciją gali labai greitai panaudoti priešiškiems tikslams. Tačiau pridūrė, kad ukrainiečiai – geranoriški, šaunūs žmones, o ir susikalbėti, bendrauti su jais nėra jokių problemų.

Jam antrino ir Palangos reabilitacijos ligoninės vyriausioji fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Jūratė Jakubauskienė, apie pacientus iš Ukrainos atsiliepdama tik gražiausiais žodžiais. „Atvykę ukrainiečiai labai santūrus ir taktiški. Iš tikrųjų labai norisi jiems padėti. Žinoma, daug labiau džiaugtumėmės, jeigu šito nebūtų, bet situacija yra tokia, kokia yra“, – sakė J. Jakubauskienė.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, pirmasis kovotojas reabilitacijai į Lietuvą atvežtas dar liepos pradžioje. Visi yra po įvairiausių sužeidimų karo metu: galvos smegenų sužalojimai, šautinės žaizdos, stuburo pažeidimai, įvairios traumos, patirtos sprogimų metu. Jiems yra taikomos antrinio ir tretinio lygio stacionarinės medicininės reabilitacijos paslaugos.

Ukrainos kariškiai ir teisėsaugos pareigūnai Palangoje bus reabilituojami mažiausiai 24 dienas.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas