Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugsėjis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar tikrinate informaciją, paskleistą socialiniuose tinkluose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Švietimo naujienos

  • Švietimas
  • 2022-07-26

Prireikė papildomų grupių

Įpusėjus vasarai, rajono Savivaldybės administracijos Švietimo skyriui teko priimti sprendimą atidaryti papildomai ikimokyklinio ugdymo grupių: 4-ios jų pradėjo veikti lopšelio-darželio „Pasaka“ ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Eglutė“, viena – Marijos Tiškevičiūtės mokykloje.

„Kad išsiaiškintume poreikius, dar gegužę buvo apklausti ikimokyklinio ugdymo įstaigas lankančių vaikų tėvai, tačiau, įpusėjus vasarai, paaiškėjo, kad veikiančių darželio grupių neužtenka, teko atidaryti jų papildomai“, – teigė Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė.

Šią vasarą Kretingos miesto vaikai dėl vykstančių statybos-remonto darbų negalėjo lankyti lopšelio-darželio „Žilvitis“, kuriame įprastai veikia 13-a grupių, ir mokyklos-darželio „Žibutė“, kurioje veikia 6 ikimokyklinukų grupės.

Marijos Tiškevičiūtės mokykloje įsteigta ikimokyklinio ugdymo grupė ukrainiečių vaikams vasarą buvo perorganizuota į mišrią. „Nuo rugsėjo 1-osios ukrainiečių vaikai integruosis į kitas grupes, o įsteigta grupė, galima sakyti, savo funkciją jau atliko“, – teigė A. Burbienė.

Pagerbs šimtukininkus

Rugpjūčio 4 dieną 13 val. Kretingos rajono savivaldybės administracija pagerbs geriausiai besimokančius mūsų rajono mokinius – taip vadinamuosius šimtukininkus. Švietimo skyrius jiems yra paruošęs asmenines dovanėles.

Bus įdarbinta karjeros specialistų

Šalyje vykdant profesinio orientavimo sistemos reformą, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija rugpjūtį turėtų patvirtintini profesinio orientavimo vykdymo tvarkos aprašą. Tai reiškia, kad nuo šių mokslo metų pradžios – Rugsėjo 1-osios – šalies mokyklose bus įdarbinti karjeros specialistai. Turimomis žiniomis, Kretingos rajono savivaldybėje karjeros specialistams skirta 5,2 etato. Švietimo skyriaus vedėja A. Burbienė paaiškino, kad I–IV kl. 1 karjeros specialistas skiriamas 1,5 tūkst. mokinių, V–VIII kl. – 800 vaikų, IX–XII kl. – 600 mokinių. „Tačiau minimaliai karjeros specialistas negali dirbti mažiau negu puse etato“, – A. Burbienė tvirtino, kad, skiriant specialistus, savivaldybėse įskaičiuojamos ir privačios mokyklos, tarkim, kaip Kretingoje – Pranciškonų gimnazija.

Karjeros specialistai gali dirbti ir ugdymo, ir pagalbos švietimui įstaigose. „Vieną karjeros specialistų norėtume įdarbinti Kretingos rajono švietimo centre, kad paslaugą galėtų gauti ir mažesnės ugdymo įstaigos“, – pastebėjo rajono Švietimo skyriaus vedėja.

Lėšų karjeros specialistų darbui apmokėti bus skirta iš valstybės biudžeto. Dirbti jais galės asmenys, atitinkantys švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu numatytus reikalavimus: karjeros specialistas privalės turėti aukštąjį išsilavinimą, o pedagoginį išsilavinimą, jeigu jo neturės, galės įgyti jau įsidarbinęs. Numatoma, kad įdarbinus naujus karjeros specialistus, jiems bus surengti kvalifikacijos tobulinimo mokymai.

Karjeros specialistai mokiniams turėtų padėti apsispręsti dėl tolimesnio mokymosi, studijų pasirinkimo ir karjeros plano. „Vaikas karjerai bus ugdomas nuo mažens, jau pradinėse klasėse, – kalbėjo A. Burbienė. – Nuosekliai vedamas savo karjeros link, mokinys turės galimybę ir geriau pažinti save, atskleisti savo pomėgius ir polinkius.“

„Norime, kad kiekvienas mokinys turėtų galimybę baigti bendrojo ugdymo ar profesinę mokyklą, gebėdamas planuoti savo karjerą. Dėl to labai svarbu, kad visose mokyklose būtų prieinamos karjeros konsultavimo paslaugos, kurias teiktų kvalifikuotas ir savo darbą išmanantis specialistas. Šiuo metu profesinis orientavimas mokyklose vyksta fragmentuotai, tokia galimybe gali pasinaudoti tik dalis mokinių, nes visoje Lietuvoje dirba tik 89 karjeros konsultavimo specialistai. Profesijos pasirinkimas, kryptingas karjeros konsultavimas iki šiol nebuvo užtikrintas kiekvienam mokiniui. Todėl pradėjome profesinio orientavimo sistemos reformą, kuri užtikrintų karjeros konsultavimo prieinamumą ir nuolatinį finansavimą“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė.

Šalyje naujiems karjeros specialistų etatams įsteigti planuojama skirti iki 10 mln. Eur.

Įsipareigojimas iki 2024 metų sukurti sąlygas, kad visiems mokiniams būtų teikiamas ugdymas karjerai, profesinis informavimas ir konsultavimas, užtikrinant karjeros specialistų rengimą ir tvarų finansavimo modelį, buvo įtvirtintas Seimo parlamentinių partijų pasirašytame susitarime dėl Lietuvos švietimo politikos 2021–2030.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas