Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugsėjis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar tikrinate informaciją, paskleistą socialiniuose tinkluose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Stiprina ryšius su Lemborku

  • Naujienos
  • 2022-07-26
Lemborko miesto meras Wytoldas Namyslak (kairėje) ir Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius pasirašė savivaldybių ketinimo bendradarbiauti protokolą.

Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius su žmona su Rūta ir patarėju Albertu Barausku savaitgalį lankėsi Lemborko miesto savivaldybėje Lenkijoje šios savivaldybės mero Witold Namyslak kvietimu.

Kretingos rajono ir Lemborko miesto savivaldybės ketinimo bendradarbiauti protokolą pasirašė 2003 m., keitėsi delegacijomis, vykdė bendrą Šv. Jokūbavo kelio projektą, dėl kurio į santykius įsisuko šaltukas. 2019-aisiais lenkai neatvyko į tradicinę Kretingos miesto Šv. Antano atlaidų šventę, nors buvo pakviesti. „Nesupratome, kodėl. Vėliau paaiškėjo, kad tokia buvo jų reakciją į mūsų atsainumą vykdant bendrą dviejų savivaldybių Šv. Jokūbo kelio projektą Kretingos rajone. Šv. Jokūbo kelią mūsų savivaldybėje atidarėme šį pavasarį. Į šiuometinę Kretingos miesto šventę atvykę Lemborko meras ir vicemeras su žmonomis pakvietė mus atsakomojo vizito į Šventojo Jokūbo dienas Lemborke“, – pasakojo A. Kalnius, pažymėjęs lenkų religingumą. „Šv. Jokūbo kelio simbolis kriauklė yra pagerbta Lemborko bažnyčioje“, – pastebėjo jisai.

A. Kalnius Lemborke su šios savivaldybės meru Wytold Namyslak pasirašė atnaujintą Kretingos rajono ir Lemborko miesto savivaldybių ketinimo bendradarbiauti protokolą, turėdami tikslą pasirašyti ir savivaldybių bendradarbiavimo sutartį. Sutartis svarbi savivaldybėms partnerystės principu dalyvaujant projektinėje veikloje, bendriems projektams siekiant ES paramos.

„Viešnagės metu aptarėme politikos aktualijas, savivaldybių ūkio reikalus, įmonių veiklą. Lemborkiečiai, kaip ir mes, dalį Savivaldybės biudžeto lėšų skiria visuomenės iniciatyvų projektams. Susitikome su Lemborko verslininkais, specialistais, kurie savivaldybės gyventojams teikia slaugos paslaugas. Yra ko pasimokyti“, – džiaugėsi A. Kalnius turiningu vizitu. A. Kalnius Lemborke pabendravo su Lenkijos premjeru Mateusz Morawiecki, atvykusiu į šio Lenkijos regiono merų susitikimą.

A. Kalniui įsiminė šventės akimirkos, kai kartu su Lemborko miesto savivaldybės vadovais apdovanojo nusipelniusius lemborkiečius. „Pagerbdami mūsų delegaciją jie pagerbė Kretingos rajono savivaldybės žmones“, – sakė meras.

Delegacijos narių Lemborke nakvyne, maitinimu pasirūpino, už tai sumokėjo šeimininkai. Kitos mero, jo patarėjo ir vairuotojo kelionės išlaidos tenka Savivaldybei.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas