Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugsėjis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar tikrinate informaciją, paskleistą socialiniuose tinkluose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Ketvirtokų valsas

Pasirodymu nustebino merginų tautinių šokių kolektyvas.

Kūlupėnuose įvyko tradicinė kasmet rengiama vasaros šventė „Kūlupėnai širdyje“, į kurią gausiai susirinko ne tik pramogų išsiilgę vietiniai gyventojai. „Sulaukėme nemažai svečių, ypač – jaunimo iš aplinkinių miestelių ir kaimų“, – pasidžiaugė Kūlupėnų bendruomenės pirmininkė Jūratė Mačernienė, akcentuodama, kad, organizuojant šventę, buvo laikomasi ne tik tradicijų – šventė skirta ir Jaunimo metams paminėti.

Vasaros šventė, kurią šiemet gimtąja žemaičių tarme vedė Jolita Drąsutienė ir Giedrė Kniukštienė, Kūlupėnuose yra toks renginys, kurį organizuojant susitelkia visos seniūnijoje veikiančios įstaigos ir organizacijos, noriai talkina bendruomenės nariai savanoriai.

Kaip ir visada, tradicinė šventė prasidėjo sporto varžybomis. „Jau nebesistebime ir gausiu dalyvių skaičiumi, ir sporto organizatoriaus Jono Benečio užmojais“, – smagiai kalbėjo J. Mačernienė.

Kūlupėnų seniūnei Ritai Lubienei paskelbus šventės pradžią, šiltais žodžiais, sveikinimais, padėkomis už padarytus gerus darbus dėl Kūlupėnų pasidalino Kretingos rajono vicemeras Dangrias Samalius, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė, LR Seimo nario Antano Vinkaus padėjėja Vitalija Valančiutė, rajono Savivaldybės tarybos narys kūlupėniškis Juozas Mažeika, parapijos klebonas Mindaugas Nausėda.

Didžiausius šventės organizavimo rūpesčius prisiėmė Kretingos rajono kultūros centro Kūlupėnų skyriaus vedėja Jolita Drąsutienė ir Kūlupėnų bendruomenės centro „Kūlupėnai“ pirmininkė Jūratė Mačernienė – būtent jos parengė paraiškas Kretingos rajono savivaldybei, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijai, pagal kurias buvo gauta lėšų šventei suorganizuoti.

Jolitos Drąsutienės ir Donato Vizgaudžio duetas

Šventės scenografijos akcentas – stilizuota širdis, kurią per renginio išvakarėse įvykusią edukaciją „Žolynų vasaros grožis“ su edukatore Salva Buzinoviene padėjo sukurti savanorės Jurgita Gricienė ir Irma Benetienė.

Tradicinio renginio meninėje programoje aktyviai dalyvavo jaunimas. Šventė prasidėjo daina „Sudainuosime Lietuvą“, kurią atliko Kretingos rajono kultūros centro Kūlupėnų skyriaus vokalinis merginų ansamblis. „Suskaičiavome net 30 skirtingų pasirodymų“, – J. Mačernienė pasidžiaugė Jurgitos Gricienės gebėjimu šokiui įkvėpti merginas, kurios žiūrovus džiugino stulbinančiais šokių pasirodymais, o šokis „Marceliukė“ suvienijo net kelias kartas: merginų tautinio šokio kolektyvą – su mažaisiais kūlupėniškiais, ikimokyklinio ugdymo ir pradinio ugdymo mokiniais, o jiems grojo Kūlupėnų liaudiškos muzikos kapela.

Trimitininkų duetas ir liaudiškos muzikos kapelos vadovas Stasys Jucys (dešinėje).

Pirmą kartą šventėje pasirodė karatė kiokušin klubo mokytojai, kurie pademonstravo šios sporto šakos subtilybes.

Kretingos meno mokyklos mokinės Barbora, Urtė ir Paulina nustebino žiūrovus jausmingais fleitų garsais. Be jaunojo muzikanto Donato Vizgaudžio saksofonu skleidžiamų garsų nepraeina nė vienas renginys, bet šį kartą žiūrovai galėjo išgirsti ir vokalinius šio jaunuolio sugebėjimus. Gintautė R. su mokytoja Jolita paįvairino programą kūriniu, kurį atliko pritardamos gitaromis.

Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos ketvirtokai, paskatinti mokytojos Irenos Raišuotienės, dovanojo įspūdingą valso šokį. Muzikinius kūrinius atliko ir Kūlupėnų skyriaus merginų vokalinis ansamblis, vadovaujamas J. Drąsutienės. Be viso to, šventinę nuotaiką kūrė instrumentinė-vokalinė grupė (vad. Antanas Žvinklys), Kūlupėnų liaudiškos muzikos kapela ir trimitininkų duetas (vad. Stasys Jucys), J. Drąsutienės ir D. Vizgaudžio duetas, suvaidinęs komišką situaciją apie grįžusią amerikonę ir atlikęs dainą „Palinko liepa šalia kelio“.

Vasaros šventės dalis – tradicinių amatų kiemelis ir mugė „Užsuk – nesigailėsi“.

„Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijai pateikėme projekto „Kūlupėnai širdyje“ paraišką ir projekto įgyvendinimui gavome maksimalią 2 tūkstančių eurų paramą“, – J. Mačernienė neslėpė, kad šie pinigai buvo panaudoti kaip atlygis šventėje pasirodžiusiems atlikėjams, grupėms „Vega“ ir „Tautinis brandas“. Iš Kretingos rajono savivaldybės administracijos skirtų projektinių lėšų kūlupėniškiai galėjo pasikviesti ir diskotekoje linksmintis su gyvo garso grupe „Granto vyrai“.

Rolandas Žiobakas ir jo suburti talkininkai visus vaišino pačių virta gardžia sriuba.

Kas dalyvavo šventėje, tikrai nepraėjo ir pro mugę „Užsuk – nesigailėsi“. Čia gardžiu pyragu svečius vaišino Liucija Dobrovolskienė, o Janina Trakienė – išskirtinio skonio sūriais. Salva Buzinovienė pasidalino žiniomis apie vaistines arbatas ir jų gydomąsias galias, audėja Regina Tilvikienė savo išaustu kaklaraiščiu ne tik papuošė rajono vicemerą D. Samalių, bet ir visus norinčiuosius pamokė austi, iš tradicinius amatus puoselėjančios Rasos Balsevičienės buvo galima įsigyti natūralaus muilo. Ne tik mugės, bet viso renginio „vinis“ buvo Nasrėnų seniūnaičio, aktyvaus bendruomenės nario, savanorio Rolando Žiobako čia pat vietoje išvirta gardi sriuba, kuria jo suburta šauni komanda vaišino visus, neatsispyrusius sklindančiam gardaus valgio aromatui. Bendruomenės taryba per šventes vaikus visada nudžiugina nemokamomis pramogomis, ne išimtis ir šiemet: mažiausieji šventės dalyviai šėlo ant batutų, dalyvavo virtualios realybės pramogose, o kiek vaikiško juoko skambėjo per putų šou! Galimybę vaikus pamaloninti šiomis pramogomis suteikė bendruomenės rėmėjai, vietinių parduotuvių savininkai.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas