Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar taupant elektrą reikėtų išjungti šviečiantį kryžių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Studentų veiklos buvo skirtos ekologiniam sąmoningumui skatinti.

Klaipėdos valstybinės kolegijos studentai dalyvavo Lietuvos jūrų muziejaus suorganizuotame projekte „Tvarios ateities kūrėjų laboratorija BE ATLIEKŲ 2022“. Projekto tikslas – inspiruoti ekologinį sąmoningumą, įtraukiant jaunąją kartą ir plačiąją visuomenę dalyvauti tvarios ateities kūrime: mažiau vartojant, pakartotinai panaudojant ar perdirbant.

Į projekto veiklas aktyviai kibo Verslo fakulteto Turizmo verslo studijų programos antrakursės kartu su lektore Vida Žvyniene. Pradėjusios rinkti informaciją apie Baltijos jūros taršą, studentės sužinojo, kad didžiausios taršos sukėlėjai yra: per didelis azoto kiekis, šiukšlės, plastikas, naftos išsiliejimai, intensyvi žvejyba.

Siekdami gauti daugiau informacijos apie Baltijos jūros užterštumo situaciją, studentai suorganizavo susitikimą su Baltijos jūros aplinkos vertinimo specialiste Aiste Kubiliūte. Susitikimo metu aptarti esminiai klausimai ir aspektai, kurie daro didžiausią įtaką Baltijos jūros užterštumui. Taip pat buvo pristatyti Baltijos jūros švarinimo ateities planai, taršos šaltiniai, ekologinė būklė, cheminė tarša, pavojingų medžiagų paplitimas, teršalų pylimas į jūrą.

Vėliau Lietuvos jūrų muziejuje surengta pažintinė darbinė edukacinės programos ,,Nuo EGO prie EKO“ sesija. Studentai susipažino su muziejaus technine įranga, be kurios muziejus negalėtų vykdyti savo veiklos – palaikyti gyvūnų gyvybę ir užtikrinti saugią, jaukią aplinką ne tik gyvūnams, bet ir lankytojams. Per darbinę sesiją studentai sugalvojo edukacinę programą: jie nusprendė, kad edukaciją ves prie pilkųjų ruonių baseino ir aktualizuos šiukšlių taršą, jos tiesioginį poveikį pilkiesiems ruoniams.

Pačių sukurtą edukaciją studentai moksleiviams vedė Jūrų muziejuje. Per edukaciją Jūrų muziejaus lankytojai iš klausė studentų surinktą informaciją apie taršos sukeliamą pavojų ne tik gamtai, bet ir Baltijos jūroje gyvenantiems pilkiesiems ruoniams. Išklausę informacijos mokiniai atsakė į klausimus, kurie buvo pateikti interaktyvia forma – QR kodu.

Projekto veiklas vainikavo Danės skvere surengta Tvarios ateities kūrėjų laboratorija „BE ATLIEKŲ 2022“. Joje studentai pristatė savo pačių sukurtą turistinį maršrutą, kuris tęsiasi palei Nemuną iki Baltijos jūros. Maršrutas pateiktas interaktyvia forma. Šiuo sukurtu produktu turistai yra skatinami keliauti ekologiškai – dviračiu arba pėsčiomis ir kelionės metu prisidėti prie gamtos švarinimo ir puoselėjimo.

Lietuvos jūrų muziejaus suorganizuotas projektas įkvėpė studentus pratęsti aktualios visam pasauliui problemos tyrinėjimą, o sukauptas žinias pritaikyti ir rašant baigiamuosius darbus.

Klaipėdos valstybinės kolegijos informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas