Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugsėjis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar tikrinate informaciją, paskleistą socialiniuose tinkluose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Smiltę Jonkutę dainuoti moko pedagogė Diana Beržanskienė.

Kretingiškė 10-metė Smiltė Jonkutė dalyvavo tarptautiniame festivalyje „Summer Talent League“, kuris įvyko Lloret de Mar mieste Ispanijoje. Ne per seniausiai iš konkurso grįžusi mergaitė kartu su mokytoja ir šeimos nariais džiaugėsi sėkmingu pasirodymu, kadangi savo amžiaus grupėje užėmė I vietą.

Domino dainavimas

Smiltės mama Rosita Jonkuvienė pasakojo, kad mergaitė nuo mažens mėgo muziką ir dainavimą. Nors bandė ir šokti, tačiau dainavimas ją sužavėjo labiau. Savo dainavimo kelią S. Jonkutė pradėjo būdama penkerių. Palangos Vlado Jurgučio progimnazijoje dirbanti muzikos mokytoja ekspertė Diana Beržanskienė moko šiuo metu Pranciškonų gimnazijoje besimokančią ir šiai įstaigai atstovaujančią mergaitę, prisideda prie jos pasiekimų.

Muzikos mokytoja akcentavo, kad S. Jonkutė laikui bėgant mokėsi disciplinos. „Tokio amžiaus vaikams norisi pabūti su draugais, pasilinksminti, tačiau reikia suprasti, koks svarbus sistemingas darbas. Tik nuosekliai dirbant galima pasiekti puikių rezultatų konkursuose“, – kalbėjo mokytoja.

D. Beržanskienė žavėjosi, kad S. Jonkutė turi gerų charakterio savybių: ilgai nelaiko pykčio, turi kantrybės, stiprybės nepasiduoti ir dirbti toliau.

Taip pat svarbu mokytis suvaldyti stresą, besikaupiančias ašaras. Anot D. Beržanskienės, kelios minutės, kurios skirtos atlikti dainai, būna lemtingos, nes atliekant dainą gali netinkamu metu nuryti seilę, sustoti. Stresas žmogų užvaldo ir klausantis kitų pasirodymų, nes tuo metu pagalvojama, kad kiti pasirodo geriau. Jeigu vaikui nepasiseka, labai svarbu mokėti jam paaiškinti klaidas.

„Konkursas yra subjektyvus dalykas, bet kartu tai tampa tarsi postūmiu iš komforto zonos. Įvairiuose renginiuose žmogus pasitikrina gebėjimus, tačiau kartais gali nesuskambėti balsas, gali neįvertinti komisija“, – kalbėjo Smiltės mokytoja, akcentuodama, jog svarbu, kad tėvai atvestų vaiką mokytis dainuoti ne vien dėl dalyvavimo konkursuose, bet dėl noro tobulėti šioje srityje.

Talentų konkurso Ispanijoje momentas

Norėjo laimėti

D. Beržanskienės teigimu, rengiantis tarptautiniams konkursams stengiamasi parinkti tokį repertuarą, su kuriuo vaikas susidoroja. Ji akcentavo, kad viskas priklauso nuo to, kiek darbo žmogus įdeda. Šiuo metu Smiltei mokytis dainų tekstų padeda jos mama, o laikui bėgant mergaitė mokosi atlikti vis sudėtingesnius kūrinius – netgi italų kalba. Anot mokytojos, svarbu išnagrinėti ir suvokti tekstą, nes reikia ne tik padainuoti, bet perteikti dainos žinią, kad ir kita kalba kalbantis klausytojas bent iš melodijos ir dainininko išraiškos suprastų kūrinio mintį.

S. Jonkutė, dalyvaudama „Summer Talent League“ konkurse, atliko dvi dainas: „Ką plepa mamos“ ir „Daina Žemei“. Atliekant kūrinius vertinamas dainos sudėtingumas, aranžuotė, interpretacija intonacija, diapozonas, atlikimo technika, perteikimo įtaigumas, kvėpavimas, frazių vientisumas, artikuliacija, balso skambėjimo kokybė įvairiuose registruose, sceninė kultūra, išoriniai veiksniai – apranga, šukuosena.  Konkurse taip pat dalyvavo delegacijos ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Ukrainos, Estijos, Lenkijos, Belgijos, Armėnijos. Mergaitę į konkursą lydėjo gausi palaikymo komanda: tėvai, sesė, seneliai.

„Kai užlipau ant scenos, jaudulys praėjo – jį pavyko nugalėti. Džiaugiuosi ir tuo, kad aplankiau kitą šalį. Esu labai laiminga, kad pavyko laimėti“, – prisipažino S. Jonkutė.

Mergaitė ir vasarą tobulins dainavimo įgūdžius, kadangi rudenį jos laukia kitas tarptautinis konkursas, kuris rengiamas Palangoje.

Vita MICKUTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas