Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar taupant elektrą reikėtų išjungti šviečiantį kryžių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Bendruomenėms stiprinti – 46 tūkst. eurų

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2022-07-19

Kretingos rajono savivaldybė rajono bendruomenių veiklai aktyvinti gavo 26 tūkst. eurų iš socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir dar 21 tūkst. eurų skyrė iš savo biudžeto. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė patvirtino, kad didžiuma pinigų jau išdalinti bendruomenėms pagal jų parengtus projektus, likę apie 7 tūkst. eurų bus paskirstyti Kretingos ir Salantų miesto, Kretingos kaimiškosios seniūnijų bendruomenių naujai pateiktiems projektams.

Kam bendruomenės panaudos gautus pinigus? Bendruomenių parengtus projektus komisija vertina balais, jeigu balų mažiau negu 25-i – projektas išvis nefinansuojamas. Tačiau vien balai projektui skiriamos pinigų sumos nelemia, kaip antai, vienodai – 55 balais – įvertintiems asociacijos „Darbėnų bendruomenė“ (projektas „2022 m. Tradicinis 11-asis krepšinio turnyras „3x3“) ir Kartenos bendruomenės centro „Kartena“ (projektas „Aš mylių Karteną – Kartena myli mane“) skirti atitinkami 800 eurų ir 1 tūkst. 496 eurai. Pinigų kiekis priklauso ir nuo to, kiek jų prašoma projektui įgyvendinti ir nuo iš vienos seniūnijos pateiktų projektų skaičiaus, seniūnijai tenkančių pinigų. Kartenos bendruomenės centro „Kartena“ pirmininkas Marius Meškauskas atskleidė, kad karteniškiai sutarę su Kalniškių kaimo bendruomene, ir vienais metais projektą vieni teikia, kitais – kiti. „Tam, kad netrupintume tų pinigų. Šiemet Kartenos šventei gavome tuos 1 tūkst. 496 eurus, už juos nupirkome grupės koncertą. Kitąmet Kalniškiuose už projektinius pinigus bendruomenė yra sumaniusi sceną įsirengti“, – aiškino M. Meškauskas.

Net po 5 projektus yra pateikusios Darbėnų ir Imbarės seniūnijų bendruomenės, didžiajai daliai projektų teskirta po 300 eurų. Projektų turinys taip pat panašus – kelionės, šventės, aplinkos gražinimas. Darbėnų seniūnijoje, be „Darbėnų bendruomenės“, didesnę – 823 eurų – sumą gavo Laukžemės kaimo bendruomenė projektui „Kurkime žaliuojančią aplinką kartu“. „Sodinsime medžius prie bendruomenės namų, taip kursime gražią žaliąją zoną mūsų gyvenvietėje“, – sakė Laukžemės kaimo bendruomenės pirmininkė Aida Mikutienė, užsiminusi apie bendruomenės parengtą projektą Laukžemės tvenkiniams tvarkyti, kuriam įgyvendinti lėšų tikisi iš kitų šaltinių.

Brangiausias – 5 tūkst. eurų – Kretingos miesto Jauryklos parko bendruomenės projektas „Renkuosi vietinių ūkininkų produkciją“. „Suplanavome internetinę parduotuvę rajono ūkininkų pagamintai produkcijai parduoti. Norėjome padaryti kažką nevienadienio, tęstinio, projektinius pinigus ne vien šventėms, ekskursijoms išleisti, nors to irgi reikia, tai telkia bendruomenę“, – kalbėjo Jauryklos parko bendruomenės pirmininkas Linas Jakumas. Šiai bendruomenei priklausantis Darius Martinkus, kuris yra ir Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjas, teigė, kad tokios internetinės parduotuvės tikslas skatinti Kretingos miesto gyventojus pirkti ir vartoti tai, ką pagamino rajono ūkininkai. „E-parduotuvė veikti turėtų pradėti šį rudenį – spalį, lapkritį. Pirmiausia mūsų bendruomenė pasirašys bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos ūkininkų sąjungos Kretingos skyriumi išsiaiškinti, kokią produkciją galėtų ir norėtų ūkininkai tiekti miestiečiams. Užtruks internetinę parduotuvę sukurti“, – kalbėjo D. Martinkus. Kretingos miesto Jauryklos parko bendruomenė, D. Martinkaus žiniomis, turi apie 150 aktyvių narių.

Vydmantų kaimo bendruomenės centras „Vydmantai“ pagal parengtą projektą gavo 1 tūkst. 920 eurų tradicinei gyvenvietės šventei „Grilio pieva 2022“ surengti. Žalgirio seniūnijos Jokūbavo kaimo bendruomenės centro „Jokūbavo vienybei“ projektui atseikėta 2 tūkst. 670 eurų. Viena iš projekto idėjos autorių, rengėjų Lina Aradija pasakojo, kad dalį gautų pinigų jau išleido vaikų vasaros stovyklai, kurioje turiningai laiką leido Jokūbave gyvenančių šeimų vaikai su bendraamžiais iš kitų šalies vietovių atostogaujančiais pas senelius, gimines Jokūbave. „Esame suplanavę 5-ias edukacines popietes mūsų senjorams, kaip antai, mandalų piešimo, žoliavimo – vaistažolių rinkimo, naudojimo sveikatai stiprinti. Rinksimės parke, jei oras bus prastas – prie arbatėlės kultūros namuose“, – projekte suplanuotą veiklą vardijo L. Aradija.

Kūlupėnų bendruomenės centras „Kūlupėnai“, vadovaujamas Jūratės Mačernienės, už „Problemos? Spręskime kartu?!“ projektui skirtus 1 tūkst. 466 eurus toliau puoselės bendruomenės senjorų slaugos namus Nasrėnuose, kuriuos atidarė šių metų balandį. „Įrengsime vartelius laiptinėje į antrą aukštą, dalį pinigų išleisime dušo kėdei pirkti, komunalinėms reikmėms“, – aiškino J. Mačernienė, pasidžiaugusi, kad senjorų globos namai yra reikalingi: vienu metu buvo užimtos visos 17 vietų, tačiau gyventojai keičiasi, yra išėjusių anapilin, atvyksta nauji. „Jau įsivažiavome, ir naktimis jau miegu“, – sakė J. Mačernienė apie šį didesnių nei planavo pastangų pareikalavusį bendruomenės projektą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas