Pajūrio naujienos
Help
2023 Rugsėjis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Apklausa

Ar iš streiko politikai turi daugiau naudos negu mokytojai?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Šventinant koplytstulpius dalyvavo ir Kartenos miestelio bendruomenės žmonės.

Kartenos bažnyčioje pasibaigus iškilmėms, kurių metu Pirminės sveikatos priežiūros centro gydytojai Janei Leščiauskienei buvo įteiktas Lietuvos nusipelniusios gydytojos ženklas, svečiai ir vietiniai gyventojai namo nesiskirstė, o patraukė tiesiai prie miestelio centre stovinčių Arvydo Klovo sukurtų koplytstulpių.

Karteniškiai, kaip jie kalbėjo, susirinko paliudyti, kad tai, kas dar neseniai jiems atrodė neįmanomu, tapo įmanomu. Bet apie viską – iš pradžių.

Iš bendruomenės nario A. Klovo, 2003 metais švęsdama 750-ąjį savo jubiliejų, Kartena buvo gavusi ypatingą dovaną – tris didingus koplytstulpius. Šie kūriniai – įgyvendinta sena Arvydo idėja, kuri kuriam laikui buvo nugulusi paprastame languotame mokykliniame sąsiuvinyje.

Trys stiprūs ąžuolai iš Kretingos miškų urėdijos buvo pargabenti tuometinės Kartenos seniūnės Zitos Rapalienės rūpesčiu, ūkininkas Gediminas Mikūta iš jų išpjovė koplytstulpiams stiebus, Jėzaus, Marijos ir Rūpintojėlio skulptūrėles išskaptavo drožėjas Antanas Songaila, o buvęs Kalniškių durpyno vadovas Vytautas Dyburys pagal A. Klovo brėžinius iš metalo padarė viršūnes – tradicines saulutes. Miestelio šventės proga koplytstulpiai buvo pastatyti, tuometinio parapijos klebono Antano Striukio pašventinti ir daug metų džiugino praeivių akis.

Tačiau atsitiko taip, kad vienas koplytstulpių neatlaikė 2019-ųjų audros ir nuvirto. Karteniškiai atviravo ilgai laukę „sugrįžimo“ – ir štai po trejų metų pagaliau atsiradę žmonių, kuriems šie meno kūriniai parūpo.

Įvykiai, kaip pastebėjo gyventojai, kartojasi, tik datos, veidai ir vardai – kiti: šiemet liepos 4 d. bendruomenės pirmininko Mariaus Meškausko iniciatyva ir bendruomenės narių pastangomis, trečiasis koplytstulpis atnaujintas ir vėl sugrąžintas į miestelio širdį.

Visus tris koplytstulpius penktadienį pašventino parapijos klebonas Algirdas Lukšas.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas