Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

„Medis“ baldų gamybos nesumažino

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2022-07-12
Sėkmingą verslą užauginę sutuoktiniai Dalia ir Petras Kurmiai.

Baldų gamybos verslą Kretingoje 1986-aisiais pradėję sutuoktiniai Dalia ir Petras Kurmiai jį užaugino iki beveik 2,7 mln. eurų pardavimo pajamas 2021 m. pasiekusią įmonę „Medis“, sugebėjusią ir per dvejus pandeminius metus nesumažinti gamybos apimčių, neprarasti eksporto rinkų – per 80 proc. produkcijos „Medis“ parduoda užsienin.

Pandemija kirto trumpam

„Korona“ kaip ranka užsakymus nukirto, bet neilgam“, – COVID-19 pandemijos pradžią prisiminė P. Kurmis. Sumažėjus užsakymų kolektyvas be darbo nebuvo – ėmėsi tvarkyti, atnaujinti įmonės patalpas, kam iki tol trūko laiko ir darbo rankų. Įrengė posėdžių salę, papildomų sanitarinių mazgų, atnaujino poilsio zonas, įdiegė modernią įmonės apsaugos sistemą. „Mėnesį gal šioks toks „šokelis“ buvo, po to viskas vėl atsigavo“, – tarė verslininkas, pasidžiaugęs darbuotojų sąmoningumu, susiklausymu kovoje su koronaviruso liga. „Rajone organizuotai patys pirmieji pasiskiepijome. Norėjome medikus pasikviesti į įmonę, kad čia pat paskiepytų, paaiškėjus, kad tai neįmanoma, skiepytis vykome pagal sąrašą grupėmis. Sunkiai sergančių koronavirusu neturėjome“, – pasakojo P. Kurmis.

Dėl koronaviruso pandemijos, karantinų šiai užkrečiamai ligai suvaldyti darbuotojų skaičius „Medyje“ nesumažėjo – šiandieną įmonėje dirba 62 žmonės, nemažai jų bendrovėje triūsia nuo pat jos įsteigimo – 1991-ųjų.

Padėjo patikimi partneriai užsienyje

Per 80 proc. cechuose Kretingoje pagamintos produkcijos „Medis“ išveža į Norvegiją, Švediją. Eksportuoja savo gaminius ir į kitas šalis, kaip antai, Daniją, Latviją. Iki karo Ukrainoje turėjo gerus partnerius Kaliningrade Rusijoje. „Prasidėjus karui apie porą mėnesių partneriai Kaliningrade tylėjo, po to paskambino ir atsiprašė“, – sakė P. Kurmis apie nutrūkusį ryšį su patikimais partneriais iš Rusijos.

Dėl pandemijos buvo iššūkių eksportuojant į Skandinavijos šalis. Didžiausias trikdis – baldus užsakovui vietoje montuojančios brigados darbuotojų izoliacija. „Savaitė darbo ir 4 savaitės karantino: dvi Lietuvoje, dvi ten. Norvegijoje net teko samdyti vietinius baldų montuotojus. Žinoma, darbo kaina ten gerokai aukštesnė, bet dalį tų patirtų neplanuotų kaštų padengė supratingi mūsų partneriai“, – teigė P. Kurmis. Su partneriais iš Norvegijos „Medis“ dirba 7 metus. „Pasakė ir laikosi žodžio, ir mes“, – tarė verslininkas, pažymėjęs per tą laikotarpį pastebimai išaugusias produkcijos Norvegijai apimtis. Ilgalaikės, su konkrečiais užsakymais „Medžio“ sutartys su partneriais Norvegijoje, Švedijoje leidžia užtikrinti stabilią baldų gamybą Kretingoje.

„Gaila, kad eksportas į Latviją per pandemiją susitraukė, gal atsigaus“, – P. Kurmis užsiminė apie sumažėjusį baldų pardavimą į kaimyninę Latviją, ir anksčiau eksportas į Latviją tesudarė procentą-kitą.

Skandinavų stambieji užsakymai „Medžiui“ – baldai, be to, sienų panelės, dekoratyvinės atitvaros ir durys („Medis“ gamina juos irgi) biurams, viešbučiams, restoranams, kavinėms. Per pandemiją Skandinavijos šalyse buvo suaktyvėjęs ir individualių būstų sektorius, gyventojai kraustėsi į namelius kalnuose. „Tuos namelius lietuviai statė, mes baldus įrenginėjome“, – sakė „Medžio“ vadovas P. Kurmis.

Vietiniai užsakovai įnoringesni

Baldus Lietuvos rinkai „Medis“ gamina daugiausia pagal individulius užsakymus. Vietinėje rinkoje dominuoja užsakymai virtuvės baldams. „Lietuviai per karantiną taip pat kūrėsi individualiuose namuose, sodybose, tačiau pirkti naujus baldus neskubėjo, buvo atsargūs. Dabar gi, tarsi galvas pametę skuba išleisti infliacijos „valgomus“ pinigus“, – pastebėjimais dalijosi Dalia Kurmienė.

Jos teigimu, lietuviai pamėgo virtuvėse akmeninius stalviršius, baldams renkasi ekologiškesnes aukštos kokybės, tvarias medžiagas. Didėja baldų iš natūralaus medžio paklausa. „Klientai Lietuvoje baldams turi įvairiausių idėjų, stengiamės nenuvilti nė vieno mūsų užsakovo“, – teigė D. Kurmienė. Baldus „Medyje“ projektuoja 5 dizaineriai, baldai gaminami modernia įranga, kurią įmonė spėjo atnaujinti iki pandemijos.

Sumaištis medžiagų tiekimo grandinėse

D. ir P. Kurmiai tvirtino, kad karas Ukrainoje jų baldų gamybos verslui yra žalingesnis už koronaviruso pandemiją. Dėl karo stringa baldams gaminti reikalingų medžiagų tiekimas. „Medžiagų gauname, bet užsitęsė jų tiekimo terminai net iki 8 savaičių, kai iki karo užsakytas medžiagas gaudavome per porą savaičių, ilgiausiai – per tris“, – aiškino P. Kurmis. Medžiagų tiekimo problemos didina įtampą planuojant gamybą. „Žmogus pusmetį baldų nelauks dėl vienos ar kitos medžiagos trūkumo“, – tarė P. Kurmis. Medžiagų tiekėjai vis dažniau reikalauja išankstinio apmokėjimo. „Laikomės griežtos finansinės disciplinos: turime pinigų – perkame, neturime – ne. Todėl, manau, ir esame patikimi. Reikėjo odos iš Italijos, apmokėjome ir atsiuntė“, – sakė uždarosios akcinės bendrovės „Medis“ direktorius P. Kurmis, kalbėdamas apie dabarties medžiagų tiekimo iššūkius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas