Pajūrio naujienos
Help
2022 Birželis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar teisinga įvesti nekilnojamojo turto mokestį, kuriuo būtų apmokestintas pirmasis gyvenamasis būstas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Nuotr. iš Alioyzo Pociaus asmeninio archyvo

Salantų krašto medžio meistras tautodailininkas Alioyzas Pocius peržiem atkūrė Grūšlaukės kaimo Švento Jono Nepomuko parapijos bažnyčios duris – dvivėres pagrindines ir dvejas mažesnes šonines. Pasikvietęs talkon metalo meistrą Audrių Kaulių iš Šateikių, apkaustė duris ir šį pavasarį su grūšlaukiškiais vyrais jas įstatė vietoj senųjų.

A. Pociaus žodžiais, šventovės durys – nestandartinės: pagrindinės yra arkinės, jų aukštis – 3,5 m, plotis – 2,4 m. „Reikėjo atrasti ir tinkamo pločio lentas, ir susikonstruoti išlenkimams mechanizmus. Duris teko apkaustyti metalu. Pavasarį, kai atšilo orai, duris jau galima buvo įstatyti į vietą: trise derinom, vargom, kol įstatėme“, – apie meistrystės darbus kalbėjo A. Pocius. Tuo pačiu meistras pagamino ir pakeitė abejas šonines Grūšlaukės bažnyčios duris. Lėšų – 5 tūkst. Eur – joms skyrė Grūšlaukės parapija iš šiemet Kretingos rajono savivaldybės programos parapijų reikmėms, jų gerovei tvarkyti.

Imtis šio darbo, paskatintas Salantų ir Grūšlaukės parapijų klebono Audriaus Keršio, A. Pocius ėmėsi todėl, kad jau turėjo patirties renovuojant Salantų bažnyčios duris. Prieš keliolika metų jis, paragintas tuometinio Salantų bažnyčios klebono Sauliaus Katkaus, sumeistravo ir pakeitė Salantų bažnyčios vidines duris, laikydamasis autentikos, atkūrė jas pagal išlikusius piešinius ir brėžinius, nes šios durys buvo kultūros paveldo dalis. Pernai A. Pocius taip pat renovavo istorinius Salantų bažnyčios žalnierius – senovės Romos kareivių figūras, saugančias simbolinį Kristaus kapą ir išnešamas į bažnyčią tik Velykų naktį.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas