Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Labirinto terapiją taikys neįgaliesiems

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2022-06-03
Didelę dalį savo gyvenimo labirinto terapijos meistrė Rūta Janulevičienė skiria savanorystei, padėdama rasti vidinius sprendimus socialinę atskirtį išgyvenantiems žmonėms. Jos gyvenimo nuostata: „Mylėti save, mylėti gyvenimą ir mylėti kitus – priimti juos besąlygiškai, tokius, kokie jie yra, jų nekeičiant.“

Kretingos dienos veiklos centre surengtame seminare labirintų terapijos metodą pristatė ir jo nauda pasidalijo garsi šalies Reiki Mercar gydymo meistrė-mokytoja, Tarptautinės labirinto organizacijos ambasadorė Lietuvai Rūta Janulevičienė. Pasitelkdami jos patirtį, Dienos veiklos centro specialistai labirintą ketina įrengti ir jo terapiją taikyti įstaigą lankantiems neįgaliems žmonėms.

Kretingos dienos veiklos centro vadovė Birutė Viskontienė, lankydamasi stažuotėse Europos šalyse, sakė pastebėjusi, kad neįgaliųjų dienos centruose labirintų terapija plačiai naudojama – labirintai iš įvairių gamtinių medžiagų įrengti įstaigų kiemuose, greta poilsio erdvių. Tam, kad įstaigoje dirbantys specialistai susipažintų su jų metodika ir nauda neįgaliam žmogui, ji į Kretingą ir pasikvietė šio metodo žinovę lektorę R. Janulevičienę. „Pajūrio naujienos“ taip pat paprašė lektorę, kad pasidalintų mintimis su mūsų „Sveikatos“ priedo skaitytojais.

– Kaip galėtumėte trumpai pristatyti, kas gi yra labirinto terapija ir koks jos gydomasis poveikis?

– Kaip žinia, labirintas yra takas su posūkiais, visada vedantis į centrą. Labirintas – tai meditacija lėtai vaikštant, sutelkiant dėmesį į savo mintis, savo išsikeltą troškimą, siekį, užduotį, svajonę, ugdant kantrybę ir ištvermę, einama į centrą, surandant kelią iš jo – vidinę išeitį. Taip harmonizuojasi dešinysis ir kairysis smegenų pusrutuliai, ši terapija ramina nervų sistemą.

Labirinto terapija yra tarsi joga. Per vingius protas susijungia su kūnu ir dvasia – kūne ir Žemėje sukuria pozityvius energinius sūkurius. Labirinto centre rasime ramybę, atsipalaidavimą ir susiliesime su gyvenimo versme. Grįždami iš centro į pradinį tašką, nešimės tą ramybės, meilės ir palaimos pojūtį su savimi. 

Tai tarsi mūsų vidinė kelionė, kurią pradedame būdami dar motinos įsčiose: būtent čia susipažįstame su pirmu vidiniu motinos labirintu. Po devynių mėnesių pradedame savąją kelionę į pasaulį su aplinkinių pagalba, kurie taip pat turi prisitaikyti prie naujų pasikeitimų.

– Ar neįgaliam žmogui reikia vedlio, pagelbstinčio jam rasti įėjimą-išėjimą iš labirinto, ieškant savojo vidinio kelio?

– Svarbiausia yra mokėti sukurti ir išlaikyti erdvę, tinkančią neįgaliam žmogui. O tie, kurie eis juo, patys savyje pajus pokyčius. Žmogus gali galvoti norą, savo mintis susieti su brangiais žmonėmis, kurie gyvena šiapus ar anapus. Labirintas yra gyvas, juo eidamas žmogus pasikrauna pozityvia energija. Svarbu atrasti būdą, kada ir kaip padėti neįgaliam žmogui įeiti ir išeiti iš to jo vidinio labirinto.

– Kokia labirinto terapijos kilmė? Kada ji buvo pradėta taikyti?

– Labirintų energetinė galia buvo žinoma nuo seno: labirintų istorija siekia 4 tūkstančius metų, pats seniausias buvo Kretos labirintas, mitas apie jį gyvas ligi šiol. Labirintai minimi skandinavų sagose: vikingai, išplaukdami į karo žygius, atlikdavo apeigas prie mįslingai sudėtų akmenų krūvų ir jūros, nes prie vandens didesnis elektromagnetinis laukas.

Pasakojama, kad caras Petras I vaikščiojo po Sibiro taigą, kur jam ir atėjo nušvitimas, kaip pastatyti Sankt Peterburgą. Senovės lietuvių apeigos taip pat vykdavo prie akmenų, šventinta ugnimi juos apeinant ratais.

– Kaip šį metodą atradote Jūs pati, kas paskatino juo domėtis, taikyti praktiškai? Išleidote knygą „Ruta Reiki Mercar Reiki praktinis vadovas“.

– Daugiau kaip prieš du dešimtmečius patirta klinikinė mirtis ir domėjimasis metafizika paskatino gilintis į Rytų mediciną, Reiki praktikas ir taip judėti į priekį, įveikti patirtos traumos sukeltą skausmą ir pažinti save. Svarbiausia, visa tai leido pervertinti gyvenimo vertybes ir suprasti, kad buvau sugrąžinta čia tam, kad padėčiau ir tarnaučiau šalia esantiems žmonėms.

Reiki man – meilės energija, kuri suteikia sveikatą, emocinę bei dvasinę pusiausvyrą. Tai kelias į dvasinį nušvitimą. O noras dalintis žiniomis, padėti žmonėms ir paskatino išleisti knygą.

Vedu Ruta Reiki Mercar įvairių pakopų mokymus ir praktinius seminarus, savanoriauju: jau dešimtmetį labirintų terapijos užsiėmimus vedu Šiaulių tardymo izoliatoriuje, Pravieniškių laisvės atėmimo vietos ligoninėje. Dalį mano gyvenimo prasmės sudaro pagalba, tarnystė kitiems, todėl dirbu su socialinės atskirties grupėmis, sunkumus išgyvenančiais vaikais ar į visavertį gyvenimą grįžti trokštančiais nuteistaisiais.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas