Pajūrio naujienos
Help
2022 Lapkritis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar praneštumėte tarnyboms, jei kaimynystėje kūrenama kenksmingomis atliekomis.

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Direktorius Alvydas Viršilas (nuotr. dešinėje) teigė, kad „Minijos“ futbolo akademiją pradėjusiems lankyti ugdytiniams leidžiama išbandyti puolėjo, gynėjo, saugo ar vartininko pozicijas ir pasirinkti labiausiai patikusią.

Ketvirtadienį įvykusiame rajono tarybos posėdyje politikai žalią šviesą uždegė Kretingoje futbolininkus nuo mažens ugdančiai VšĮ „Minijos“ futbolo akademija“ – ji taps Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos dalyve. Pasak įstaigos direktoriaus Alvydo Viršilo, tai atvers galimybes dalyvauti, teikti siūlymus kuriant futbolo strategiją apskrityje, gauti paramą organizuojant renginius. Įgyvendina strateginius tikslus

Iš Plungės į Kretingą važinėjantis A. Viršilas akademijai vadovauti ėmėsi nuo praėjusių metų rugpjūčio pradžios. „Peržvelgiau, kokius strateginius tikslus prieš konkursą į šią pareigybę buvau pats sau išsikėlęs, ir galiu pasakyti, kad žingsnis po žingsnio einame to link“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė jis.

Pašnekovas išskyrė keletą svarbių uždavinių. Vienas jų – didinti trenerių kompetencijas, nes ir nuo to daug priklauso futbolo rinktinių rezultatai. Kretingos „Minijos“ futbolo akademijoje dabar dirba šeši treneriai, trys iš jų – Martynas Viluckas, Arvydas Balsevičius ir Arūnas Dievinas – šiuo metu kelia kvalifikaciją, baigia Europos futbolo federacijų asociacijos (UEFA) B lygio kursus. A. Viršilas neabejojo, kad įgytos žinios pasitarnaus futbolą besijaukinantiems vaikams, o ir patiems treneriams bus į naudą, nes akademija yra pasitvirtinusi darbo apmokėjimo sistemą, skatinančią tobulėti.

Direktorius pasidžiaugė, kad iš Panevėžio futbolo akademijos, kurioje dirbo, į Kretingą pavyko parsivilioti profesinėje srityje ypač stiprų UEFA A lygio licenciją turintį techninį direktorių Darių Žindulį. „Padėjom mes jam greičiau persikraustyti gyventi į Palangą“, – juokėsi pašnekovas. Techninis direktorius nuolat stebi, filmuoja trenerių darbą, vėliau susirinkimuose situacijos parodomos, aptariamos.

Aprėpia jau ir Salantus

Pats pradėjęs dirbti Kretingoje, A. Viršilas rado, jo žodžiais, niūrų vaizdelį – ugdytinių buvo apie 96, turnyrų – gal koks vienas per metus, vasarą stovykla taip pat vos viena. Dabar jau galima atsikvėpti: vaikų – vieni išeina, kiti ateina, – bet yra apie 150 –160, treneriai dirba pagal vieningą futbolui pritaikytą treniravimo sistemą „Auri-Dohm“, kurią kuriant yra prisidėjęs daug metų Danijoje dirbęs Lietuvos rinktinės futbolininkas Aurelijus Skarbalius. Šioje programoje ypatingas dėmesys skiriamas treniruotėms pagal vaikų ir jaunimo amžiaus grupes – kuriame etape kokias savybes ugdyti. Artimiausiu metu akademijoje planuojama, o ir Futbolo federacija rekomenduoja, kad, kaip ir mokytojai bendrojo lavinimo mokykloje, su skirtingo amžiaus futbolininkais dirbtų skirtingi treneriai. A. Viršilo manymu, lengva nebus „persilaužti“, nes įprasta, kad pas tą patį trenerį vaikai sportuoja galbūt nuo 6 iki pat 18-os metų.

„Tokia tvarka, kurią diegiame, pasiteisino kitose Europos šalyse: treneriai specializuojasi savo srityse, o vaikui nuo to tik geriau, nes jis gali perimti ir vieno, ir kito, ir gal trečio trenerio geriausias patirtis, kurios būna šiek tiek skirtingos“, – sakė A. Viršilas.

„Minijos“ futbolo akademijoje vaikų gausėja, nes nesėdima sudėjus rankų – užsiėmimai organizuojami bent keliuose miesto vaikų darželiuose ir mokyklose. Šiomis dienomis akademijos ugdytinių būrį papildė salantiškiai – į Kretingos stadioną atvažiuoti jiems nereikia, 9 gimnazijos moksleivius vietoje treniruoja „Minijos“ futbolo klubo žaidėjas Germanas Vaniuchinas.

A. Viršilo teigimu, 5–6 metų vaikai darželiuose futbolo dar nemokomi, užsiėmimų metu jie tik bėgioja ir džiaugiasi pratimais. O pradinukai dalyvauja futboliuko pamokose, dažnas susidomi šiuo komandiniu sportu, akademijoje treniruotis užsinori pats ir dar atsiveda draugų.

Ruošiasi tarptautiniam turnyrui ir stovykloms

Netikėta, bet ši sporto šaka populiarėja tarp įvairaus amžiaus mergaičių – apie 30 jų šiuo metu treniruoja M. Viluckas. Šis treneris atskirai dirba ir su vartininkais, kurių žaidimo specifika kiek kitokia, reikalaujanti ypač greitos reakcijos, nes kiekvienas vartininko veiksmas gali nulemti rungtynių baigtį. Akademiją lankantys vaikai atranda save išbandę visas – puolėjo, gynėjo, saugo ir vartininko – pozicijas. Treneriai mato, jaučia, kurioje kuris būtų naudingiausias komandai, tačiau bet kokiu atveju laimi vaiko iniciatyva. Dėl vaikų saugumo tėvai taip pat jaučiasi ramūs – jaunųjų futbolininkų sveikata rūpinasi, traumų atvejais pasiruošęs padėti akademijoje dirbantis profesionalus kineziterapeutas Donatas Alminas, be to, visi ugdytiniai apdrausti sveikatos draudimu.

Kaip sakė A. Viršilas, nuo praėjusių metų gruodžio Kretingoje buvo surengti 8 futbolo turnyrai, o per šią Kretingos miesto šventę įvyks tarptautinis, kuriame dalyvaus ir Estijos bei Latvijos sportininkai. Vasaros pradžioje akademijos futbolininkų komanda, lydima trenerio A. Dievino, ruošiasi rungtynėms Estijos mieste Viljandi. Stovyklų sezonas prasidės vasarai baigiantis, rugpjūtį. „Norėtume, kad mūsų sportininkai pakeistų treniruočių aplinką, gal pavyks išvežti į stovyklas Liepojoje“, – artimiausiais planais dalijosi akademijos direktorius. Jis pasidžiaugė rajono Savivaldybės požiūriu į sportą, finansavimu, kurį akademija iš biudžeto gauna, tikėjimu futbolininkus ugdančios įstaigos perspektyva. „O mums norisi pateisinti, stengiamės. Visiems ugdytiniams – nuo mažiausio iki didžiausio – nupirkome sportinę aprangą. Norime būti išskirtiniai, matomi, norime pasiekimais garsinti Kretingą“, – kalbėjo A. Viršilas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas