Pajūrio naujienos
Help
2022 Lapkritis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar praneštumėte tarnyboms, jei kaimynystėje kūrenama kenksmingomis atliekomis.

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Pranciškonų gimnazijos vienuoliktokė būdama aštuoniolikos išleido savo pirmąją knygą „Pasąmonės siluetai“.

Arvydė Paulauskaitė – talentinga ir gabi Pranciškonų gimnazijos vienuoliktokė: būdama vos 18-os metų išleido savo pirmąją psichologinę saviugdos knygą „Pasąmonės siluetai“.

Domėjosi visada

Merginai nuo pat mažens patiko psichologija, saviugda ir minčių galia. Daug metų ji kaupė žinias apie tai. Visas savo mintis užsirašydavo. Kartą, pasidalinusi su aplinkiniais savo užrašais, ji sulaukė didelio susidomėjimo.

„Kai kurie akcentuodavo, kad įvairūs moksliniai tyrimai ir psichologiniai straipsniai, knygos yra sunkiai suprantami. Žmonės, perskaitę tokio žanro tekstus, ne tik sunkiai supranta juos ir nežino, kaip tai, ką perskaitė, pritaikyti. Mano tekstai buvo aiškūs ir su gairėmis, kaip tai taikyti“, – teigė pašnekovė.

Padrąsinta aplinkinių, mergina išleido savo 31-os dienos iššūkio psichologinę saviugdos knygą „Pasąmonės siluetai“. A. Paulauskaitė paaiškino, kodėl knygą rašė tokiu formatu: „Visų pirma, labai daug iššūkių yra kūnui, bet labai mažai sielai. Taip pat žmonės geriau įsisavina informaciją ne tik, kai skaito, bet ir rašo, atlieka tam tikras užduotis.“

Mergina nepamiršo ir neskaitančiųjų: ji tikino, kad kai kuriems yra sunku perskaityti net vieną knygos puslapį. Todėl saviugdos knygoje yra nedaug teksto, tačiau jis – aiškus ir įdomus. Jaunoji rašytoja norėtų, kad jos skaitytojas būtų greitai įtrauktas ir sudomintas jos knyga.

Planuoja naują knygą Leidžiant knygą kilo ir sunkumų. Merginos teigimu, sunkiausia buvo dėl patiriamo nuovargio. Aplinkiniai pastebėjo, kad kartais ji atrodydavo serganti ir nuvargusi. To priežastis – sunku derinti mokslus su knygos rašymu.

Arvydės teigimu, ji savo knygą turėjo išleisti iki tam tikro termino. „Mūsų mokykla ir „Junior Achievement“ sudarė sutartį, kuri leidžia mums dar mokyklos suole įkurti verslą“, – sakė pašnekovė.

Kilo ir nemažai techninių keblumų. Pavyzdžiui, kaip ir kur parduoti knygą, kokia programa ją maketuoti ir panašiai.

Paklausta, ar jos gyvenimo planuose yra išleisti dar vieną knygą, ji drąsiai atsakė, kad taip. Tik šį kartą – išleisti grožinės literatūros kūrinį. Mergina daug neatviravo ir pakvietė laukti literatūrinių naujienų.

Knyga patiko

Išleidus knygą „Pasąmonės siluetai“, vienuoliktokė sulaukė nemažai teigiamų atsiliepimų. Jaunoji rašytoja dalyvavo Klaipėdos regioninėje „eXpo 2022“ mugėje. Komisijos nariai Arvydę ne tik pastebėjo, bet ir teigiamai atsiliepė apie jos knygą. „Sutikę mane kitame renginyje buvę komisijos nariai atsiminė, vadino jaunuoju talentu“, – pasidžiaugė mokinė.

Atsiliepimų ji sulaukė ir iš įsigijusiųjų knygą. Buvo tokių, kurie gyrė, bet ir tokių, kurie išsakė pastebėjimus, patarimus, kaip galėtų gerinti ir patobulinti savo rašymą. „Stengiuosi įsiklausyti į visas pastabas, nes mano knyga tikrai nėra tobula. Noriu ją tobulinti“, – tvirtino Arvydė.

Evelina STONKUTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas