Pajūrio naujienos
Help
2022 Lapkritis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar praneštumėte tarnyboms, jei kaimynystėje kūrenama kenksmingomis atliekomis.

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Žygis – partizanams pagerbti ir Ukrainai palaikyti

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Švietimas
  • 2022-05-24
Žygyje partizanų takais dalyvavo būrys mokinių iš Darbėnų, Vydmantų, Salantų ir Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijų, taip pat – kariai savanoriai.

Darbėnų gimnazija praėjusią savaitę pakvietė partnerius iš Vydmantų, Salantų ir Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijų, talkinant Krašto apsaugos savanorių pajėgų 3 rinktinės 306 kuopos kariams, į tradicinį žygį „Kardo rinktinės partizanų takais 2022“. Žygis buvo skirtas kelioms progoms – kaip kariuomenės ir visuomenės vienybės išraiška, partizanams pagerbti ir Ukrainai palaikyti.

Rengiant žygį, gimnazistams talkino Kretingos rajono kultūros centro Darbėnų skyriaus vedėjas Artūras Juška, o žygeivius 8 km miško takais iki tikslo – partizanų pagerbimo vietos, kur stovi atminimo kryžius, vedė Darbėnų seniūnas Alvydas Poškys. Žygį pradėjęs Darbėnų gimnazijos Rezistencijos muziejuje ir rikiuote kieme, 130 žygeivių būrys patraukė miestelio link: bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios, po jų prie paminklo Žemaičių apygardos kardo rinktinei pagerbė žuvusiųjų atminimą. Žygiuodami pusiaukelėje užsuko į senąsias Mažučių dvaro valdytojų baronų fon Rucenų kapinaites, kuriose, „Misijos Sibiras“ dalyvių pavyzdžiu, iš nykstančių pušaičių sukalė atminimo ženklą – kryžių.

Žygeiviai buvo iš anksto apsirūpinę maišais ir iš pakelės eidami rinko šiukšles. Pasiekę galutinį žygio tikslą – partizanų pagerbimo vietą miške, netoli Baltų mitologinio parko, kariai savanoriai iššovė kelias salves, gimnazistams buvo surengtos užduotys, viktorinos. Žygį vainikavo patriotinės dainos konkursas – tarpusavyje varžėsi atskiros gimnazijos, o laimėjo draugystė ir puiki nuotaika.

Šio, jau šeštąjį kartą surengto, žygio išskirtinumas, Darbėnų gimnazijos direktorės Sonatos Litvinienės žodžiais, buvo tai, kad mokiniai širdyse nešėsi ir Ukrainą: žygiavo su Lietuvos ir Ukrainos vėliavomis, pastarąją nešė 17-metis pabėgėlis iš Ukrainos Antonas.

Šv. Mišiose bažnyčioje dalyvavo ir Darbėnų gimnaziją lankančių 10 ukrainiečių mokinių motinos ir močiutės. „Vieno mokinio močiutė Raisa stebėdamasi su ašaromis nuoširdžiai kalbėjo: kiek jūs, lietuviai, esate laisvi savo lietuvybėje. Atrodė – Ukraina taip pat nepriklausoma šalis, bet dar buvome ganėtinai susikaustę, tik neseniai pradėjome išlaisvėti iš tikrųjų. Ir užgriuvo karas. Aš viliuosi, kad po šito karo Ukraina taps laisva, tokia, kokie esate jūs“, – ukrainietės žodžius persakė S. Litvinienė.

Ji patikino, kad tokie žygiai yra ne tik ištvermės, draugiškumo ir gerų darbų pavyzdžiai, tai – pati geriausia pilietiškumo, krašto pažinimo pamoka, integruojant ir krašto gynybos programos elementus.

Ekspediciją lėšomis kasmet remia Kretingos rajono savivaldybė. Žygeivius išlydėjo Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Daiva Tranizienė ir vyriausioji specialistė Jolanta Jurgutienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas