Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Kretingos rajono Didžiosios krepšinio taurės varžybų nugalėtojas „Jokūbavas“ ir II v. laimėtoja „Kretingalė“ (kairėje). Nugalėtojus ir prizininkus pasveikino rajono meras Antanas Kalnius (antras iš dešinės) ir rajono Kultūros ir sporto skyriaus specialistas varžybų organizatorius Erikas Žiubrys (pirmas iš dešinės).

Baigėsi kovo pabaigoje startavusios Kretingos rajono krepšinio taurės varžybos, kuriose šiemet dalyvavo 10 komandų – jos žaidė dviejuose pogrupiuose. Vėliau komandos rungtyniavo Didžiosios ir Mažosios taurės rungtynėse: Didžiosios taurės finale nugalėtojų vardus susigrąžino „Jokūbavas“, Mažąją taurę iškovojo „Grūšlaukė“.

Didžiosios taurės rungtynėse dėl I v. susitiko „Jokūbavo“ ir „Kretingalės“ komandos, kurios šiemet santykius aiškinosi pogrupyje, o prieš dvejus metus taip pat susitiko šių varžybų finale. Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Kretingalė“, bet po I kėlinio 23:21 pirmavo „Jokūbavas“. Po pertraukos „Jokūbavas“ ir toliau pirmavo, o, įpusėjus IV kėliniui, po Arimanto Mikaločiaus tritaškio skirtumas pasiekė 18 taškų ribą (35 min. 81:63). Galutinis rungtynių rezultatas skelbė įtikinamą pergalę 101:82.

„Turnyras buvo įtemptas, ir esu patenkintas, kad pavyko jį laimėti, kadangi pernai likome II v., nes čempionatas baigėsi nesužaidus finalinių rungtynių dėl pandemijos. Norėjosi atsirevanšuoti prieš „Kretingalę“, nes buvome pralaimėję pogrupio rungtynes. Džiaugiuosi, kad finalo rungtynės susiklostė pakankamai gerai. Esame patenkinti: kai labiausiai reikėjo, parodėme charakterį“, – kalbėjo „Jokūbavo“ komandos vadovas Kęstutis Valiukas. Jis pridūrė, kad iškovoti pergalę nebūtų pavykę padaryti be puikios komandos: „Sezonas buvo sunkus, nes ne visada pavykdavo susirinkti visiems stipriausios sudėties, koją kišo traumos, darbai, bet smagu, kad kiekvienose rungtynėse atsirasdavo toks žaidėjas, kuris ir nulemdavo rungtynes. Finale tokiu tapo Andrius Bėrontas, taip pat Eimantas Kupšys, kuris visą sezoną demonstravo stabilų ir gerą žaidimą. Turime stiprią komandą, o dabar didžioji dalis komandos krepšinio kamuolį iškeis į futbolo ir atstovaus mūsų komandai tradicinėse rajono futbolo pirmenybėse.“ Po finalo savo mintimis pasidalino ir vienas „Kretingalės“ komandos vadovų Mindaugas Ūsas, kuris tikino nenusimenantis dėl nesėkmės: „Geras finalas, „Jokūbavas“ gerai žaidė, jis tikrai buvo stipresnis. Mums nepasisekė, gal trūko nusiteikimo, bet, manau, dar ne kartą su jais susitiksime finale. Du kėlinius pavyko atsilaikyti. Nenusimename ir tikimės, kad kitą kartą pasiseks geriau. Kiekvienas pralaimėjimas yra pamoka, ir žengsime tik pirmyn. Jau tradicija tapo dalyvauti Kretingoje organizuojamuose krepšinio renginiuose ir ją tęsime ir toliau.“

„Jokūbavo“ komandoje didžiajame finale prie pergalės labiausiai prisidėjo naudingiausių finalo žaidėju pripažintas Andrius Bėrontas (11/16 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 5/5 baudos, 5 išprov. pražangos, 38 naud. balai), pelnęs net 36 taškus, Eimantas Kupšys (8/14 dvitaškiai, 5/8 baudos, 12 atk. kamuolių, 6 išprov. pražangos, 29 naud. balai) pridėjo 22, Sigitas Einikis (8/13 dvitaškiai, 8 atk. kamuoliai, 20 naud. balų) – 18, o Arimantas Mikaločius (8 atk. kamuoliai, 8 rez. perdavimai, 3 per. kamuoliai, 20 naud. balų) buvo netoli trigubo dublio ir surinko 10 taškų. „Kretingalės“ komandoje rezultatyviausiai žaidė Rokas Tiškus (12/12 baudos, 7 rez. perdavimai, 3 per. kamuoliai, 6 išprov. pražangos, 26 naud. balai) pelnęs 24 taškus, 19 – Roko Žilinskio (5/9 dvitaškiai, 3/3 baudos, 13 atk. kamuolių, 5 išprov. pražangos, 23 naud. balai) sąskaitoje, o po 11 pridėjo Giedrius Ivanauskas (4/5 dvitaškiai, 7 atk. kamuoliai, 14 naud. balų) ir Andrius Razma (5/7 dvitaškiai).

Įtemptai klostėsi kova dėl bronzos medalių, kurioje dar kartą jėgas išbandė SK „Granitas“ ir „Kretingos sporto mokyklos“ komandos. „Granitas“ rungtynes pradėjo spurtu 19:6 ir atrodė, kad lengvai iškovos pergalę, bet per likusias tris minutes jis taškų nepelnė, ir jaunieji varžovai pasivijo 19:17. Antrą kėlinį jau „Kretingos SM“ komanda po Pijaus Daukanto tritaškio pirmavo (24 min. 26:20), bet prieš pertrauką varžovai atsakė spurtu ir susigrąžino rungtynių kontrolę 43:35. Prasidėjus paskutinei III kėlinio minutei „Kretingos SM“ paskutinį kartą šiose rungtynėse pirmavo (62:61) ir, nors įnirtingai kovojo iki galo, SK „Granitas“ rungtynių pabaigoje įgijo dviženklę persvarą ir, 84:75 pasiekę pergalę, iškovojo bronzos medalius.

SK „Granitas“ komandoje rezultatyviausiai žaidė Mantas Aukselis (6/10 dvitaškiai, 5/5 baudos, 9 atk. kamuoliai, 5 išprov. pražangos, 31 naud. balas), kurio taupyklėje – 26 taškai, Nerijus Stonkus (5/9 dvitaškiai, 7/10 baudos, 9 išprov. pražangos, 21 naud. balas) pridėjo 17, o Vilius Stonkus (6/9 dvitaškiai, 3/3 baudos, 10 atk. kam., 22 naud. balai) – 15 taškų. Pralaimėjusiųjų komandoje rezultatyviausias buvo Pijus Daukantas (5/11 dvitaškiai, 8/12 baudos, 5 rez. perdavimai, 7 išprov. pražangos), pelnęs 24 taškus, Ugnius Kvietkauskas (6 išprov. pražangos) – 20, o Nojus Rožmanovas (3/3 dvitaškiai, 8 atk. kam., 19 naud. balų) – 11. Simbolinis Didžiosios taurės penketas: Andrius Bėrontas ir Arimantas Mikaločius (abu iš „Jokūbavo“), Rokas Tiškus („Kretingalė“), Mantas Aukselis (SK „Granitas“), Pijus Daukantas („Kretingos SM“).

Rezultatyviausi Didžiosios taurės žaidėjai (nuo pusfinalių): Eimantas Kupšys („Jokūbavas“) – 51 tšk.; Mantas Aukselis (SK „Granitas“) – 51 tšk.; Andrius Bėrontas („Jokūbavas“) – 48 tšk.