Pajūrio naujienos
Help
2023 Rugsėjis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Apklausa

Ar iš streiko politikai turi daugiau naudos negu mokytojai?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Konkurso „Dainų dainelė“ laureatė Auksė Gedvilaitė su savo mokytoja Jūrate Norkuviene (kairėje) ir koncertmeistere Olga Vasiljeva

Sėkmingas Lietuvos televizijos konkurso „Dainų dainelė“ III etapas buvo Kretingos meno mokyklos mokinei 9 metų Auksei Gedvilaitei – ją išvysime ir baigiamajame konkurso laureatų koncerte, kuris Operos ir baleto teatre rengiamas birželio 12 dieną.

Anot A. Gedvilaitę konkursui parengusios mokytojos Jūratės Norkuvienės, III konkurso etape viskas pavyko sklandžiai: „Auksė turi filmavimosi patirties – su šia auklėtine dalyvavome kitame televizijos projekte „Lietuvos balsas“, todėl mergaitė gerai žinojo, ką reiškia tinkamai reaguoti į kameras, kad būtų pasiektas norimas efektas“, – mokytoja neslėpė, kad prie sėkmės prisidėjo ne tik tinkamai parinktas ir tobulai atliktas kūrinys, bet ir prigimtinis mergaitės balso stiprumas, taip pat – artistiškumas.

Kretingiškė Auksė Gedvilaitė (antra iš kairės) tarp kitų konkurso „Dainų dainelė“ dalyvių.

„Dainų dainelės“ konkurse

A. Gedvilaitė atliko charakteringą Sonatos Tamašauskaitės-Petkienės sukurtą dainą „Juodulio svajonės“. Ši daina – ne pati naujausia, tačiau atliekama gana retai, kadangi reikalauja balso technikos valdymo įgūdžių. „Iškart po konkurso mus susirado ir dainos autorė, sukūrusi ir žodžius, ir muziką. Jos pastebėjimu, kūrinys atliktas tobulai – išjausta ir dainos nuotaika, ir turinys, – teigė J. Norkuvienė, kuri neabejojo, kad sėkmę lemia ne tik nuoseklus darbas – scenoje reikia drąsos, pasitikėjimo. – Pagrindinis iššūkis dainininkams yra jaudulys, kurį ne kiekvienas suvaldo: augantys vaikai labai gerai supranta, kokią jie prisiima atsakomybę, lipdami į sceną. Mūsų Auksė visų pirma galvoja, kaip nepavesti mokytojos, tėvų, artimųjų, kurie dėl jos labai stengiasi ir įdeda daug pastangų, kad mergaitė galėtų dalyvauti konkursuose.“

Kol prasidės vasaros atostogos, A. Gedvilaitė dar mokysis, repetuos ir rengsis dalyvauti Palangos Stasio Vainiūno organizuojamame konkurse „Muzika ir vaikas“, kuriame atliks „Juodulio svajones“ ir kurio finalinis koncertas įvyks Palangos kurhauze.

Iki konkurso „Dainų dainelė“

A. Gedvilaitė dalyvavo keliuose rimtuose konkurse ir dukart pelnė „Grand prix“ apdovanojimą. „Nors ir nesitikėjome sėkmės „Dainų dainelėje“ – kartais yra sunku perprasti vertinimo kriterijus, pasirengusios konkursui buvome tikrai stipriai“, – kalbėjo J. Norkuvienė, kurios auklėtinę A. Gedvilaitę Rugsėjo 1-ąją Kretingos meno mokykla pasitiks jau kaip ketvirtokę.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas