Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Mėgstantys keliauti pėsčiomis Kretingos rajono gyventojai ir svečiai, siekiantys pabūti santarvėje su savimi, gamta ir Kūrėju, pagaliau galės tai padaryti: pabaigtas ženklinti Šv. Jokūbo kelio per Kretingos rajoną maršrutas. Specialiais stulpais ir Šv. Jokūbo kelio simboliu – mėlyname fone geltona kriaukle ir rodykle – sužymėti trys kelio ruožai, įspūdingomis vietovėmis nuo Plungės rajono ribos ligi Palangos laukia piligrimų ir žygeivių.

Trys ruožai – pusšimtis kilometrų

Pernai pradėti Šv. Jokūbo kelio, kurio bendras ilgis Kretingos rajone apie 50 km, ženklinimo darbai baigti praėjusią savaitę. Ketvirtadienį paskutiniai ženklai buvo sustatyti Kartenoje, penktadienį – Žalgirio seniūnijoje.

Kretingos rajono švietimo centro direktoriaus pavaduotoja turizmui Rita Beržanskienė priminė, kad mūsų rajone piligriminis kelias suskirstytas į tris ruožus. Pirmasis, prasidedantis Plungės rajone, Pakutuvėnuose, yra 21 km ilgio, jį įveikti pėsčiomis užtrunka apie 4,5 val. Į Kretingos rajono teritoriją keliaujantieji įžengs netoli Kartenos aerodromo, Mamių kaime. Paėjėjus apie 7 km vingiuotais miško takeliais žygeiviai pasieks vaizdingame Minijos upės slėnyje įsikūrusį Kartenos miestelį, kurį puošia vienintelė Žemaitijoje bebokštė neobarokinė bazilikinė Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia. Netoli už Kartenos piliakalnio, kairiajame Minijos krante, Abakų kaimo pakraštyje, nuo seno garsėja Abakų lurdas. Šiame ruože yra ir vienintelis Kretingos rajone Šv. Jokūbo kryžius, kuris dekoruotas piligrimų simboliu – kriauklėmis, ant jo išdrožinėtas Šv. Jokūbas, einantis į 12-os vartų šventyklą ir lydimas būrio piligrimų.

Antrasis ruožas nuo Kartenos iki Kretingos yra 18 km ilgio, jį įveikti užtruktų apie 3,5 val. Didžiąją kelio dalį žygeivius lydės tekantis Minijos vanduo, miško ir pievų ramuma. Įžengę į Kretingos miestą piligrimai vingiuotu Pastauninko parko keliuku prieis penktąjį šimtą metų skaičiuojančią Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčią. Kretinga garsi sakraliniu paveldu: čia ir tarpukariu statyta lurdo grota, šventuoju vadinamo garsaus botaniko ir vienuolio Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos kapas su koplyčia, neogotikinė grafų Tiškevičių koplyčia-mauzoliejus.

Trečiasis 15 km ilgio kelio ruožas, kurį galima įveikti per 3 val., nuo Kretingos per Rūdaičius veda iki Žibininkų. Kelionę siūloma pradėti nuo Kretingos dvaro, nuo kurio piligriminis kelias veda nedidelės Rūdaičių gyvenvietės link, kur žygeivius pasitiks nedidelė, vietinių gyventojų su meile statyta koplyčia ir Rūdaičių šv. Antano Paduviečio koplyčia, įkurta gyvenvietės kultūros centre, pailsėti kvies tvenkinio, kurį supa parkas su keliolika vietinių Kretingos rajono meistrų kurtų medinių skulptūrų, pakrantės. Aplankius Rūdaičių piliakalnį, miškų takeliai nuves iki HBH pramogų komplekso. Maršrutas baigsis prie poilsio ir sveikatininimo centro „Atostogų parkas“.

Maršrutas – per 10 savivaldybių

R. Beržanskienė akcentavo, kad Kretingos turizmo informacijos centras (TIC) jau yra išleidęs žemėlapius, kuriuose sužymėtas visas Šv. Jokūbo kelio maršrutas. Ir visas per Kretingos rajoną einantis maršrutas, ir atskiri jo ruožai taip pat sudėti į Kretingos TIC interneto svetainę, kartu pateikiant visą piligrimams reikalingą informaciją ne tik apie dėmesio vertus sakralinio, istorinio bei gamtos paveldo objektus, bet ir kur būtų galima apsistoti nakvynei, pavalgyti.

„Džiaugiamės, kad, padedant seniūnijų atstovams ir entuziastams, iki vasaros spėjome paženklinti visą maršrutą ir kviečiame piligrimus, žygeivius jį išbandyti“, – sakė R. Beržanskienė, paminėjusi, kad Kretingos rajonas – antrasis iš 10 projekte dalyvaujančių Vakarų Lietuvos regiono savivaldybių, sužymėjusių Šv. Jokūbo piligriminį kelią. Pirmoji tai padarė Klaipėdos rajono savivaldybė.

Be Kretingos ir Klaipėdos rajonų, projekte dar dalyvauja Plungės, Telšių, Šilutės, Šilalės, Tauragės, Jurbarko rajonų, Klaipėdos ir Palangos miestų savivaldybės.

Tarptautinis pažintinis, kultūrinis, piligriminis Šv. Jokūbo kelias, skirtas tiek savarankiškam, tiek organizuotam keliavimui pėsčiomis arba dviračiais, per Lietuvą tęsiasi apie 500 km, jungia Lietuvą su bendru Šv. Jokūbo kelių tinklu Lenkijoje, Vokietijoje, per Prancūziją, Italiją veda į Portugalijos Santjago de Kompostelos miestą, kurio katedroje ilsisi šventojo Jokūbo palaikai.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas